Олександр Сич про полігон ТПВ у Снятині: складування відходів не вирішить проблеми, потрібен системний підхід

 

 

Керівники обласної ради продовжують здійснювати робочі поїздки в райони області з метою аналізу використання коштів обласного бюджету та визначення пріоритетних проблем населених пунктів. Черговим у плані робочих візитів став Снятинський район.

 

Голова обласної ради та його перший заступник Василь Гладій спільно з депутатами обласної ради Василем Дудкевичем, Дмитром Дякуром, Миколою Дроняком та керівниками району оглянули низку об’єктів соціально-культурного призначення, інформує прес-служба обласної ради.

 

Одним з пріоритетних об’єктів району, який відвідали керівники обласної ради – полігон твердих побутових відходів в Снятині. За словами Снятинського міського голови Анатолія Шумка, реалізація проекту щодо реконструкції полігону ТПВ триває третій рік.      

"Завдяки коштам обласного і державного бюджетів вже практично захоронено сміття, яке тут накопичувалося останні 30-40 років", - сказав міський голова. Його заступник Віктор Кушик додав, що згідно проектних даних, захоронення сміття на полігоні після реалізації проекту, передбачене до 40-а років. "Якщо в перспективі буде запроваджено сортування, то автоматично час, відведений на захоронення відходів, збільшиться", - відзначив Віктор Кушик.

 

В свою чергу Олександр Сич наголосив, що питання поводження з твердими побутовими відходами є актуальним для обласної ради. Тому даний об’єкт має принципове значення.    

 

"Це сміттєзвалище без перебільшення є одним з найкращих в області. Воно ліцензоване і впорядковане. На приведення його до ладу упродовж останніх трьох років з бюджетів різних рівнів було спрямовано 5,5 мільйонів гривень. Ще стільки ж потрібно для завершення всіх робіт. Зрозуміло, що це півзахід, бо складування відходів не вирішить проблеми. Тут потрібен системний підхід. Тому сьогодні область напрацьовує принципове рішення щодо побудови системи переробки і сортування сміття", - підкреслив Олександр Сич.

 

Перебуваючи на Снятинщині посадовці відвідали будинок культури села Рожневі Поля Шевченківської сільської ради. Цього року тут реалізовувався проект "Збережемо будівлю – покращимо культурне життя на селі". Як розповів сільський голова Шевченківської сільської ради Сергій Палійчук, клуб побудований у 1967 році. З того часу ремонтні роботи не проводилися.

 

"Дякуючи обласному конкурсу ми провели капітальний внутрішній ремонт, оновили сцену та актовий зал, замінили вікна і двері. Це єдиний будинок культури у сільській раді, до складу якої входять три села", - сказав Сергій Палійчук.

 

Завдяки реалізації проекту обласного конкурсу "Будинок культури – душа села, а душу треба берегти" вдалося покращити умови перебування в будинку культури в селі Потічок шляхом заміни вікон і дверей на енергозберігаючі.

 

В ході візиту керівники обласної ради також оглянули навчальні заклади в селах Ганьківці, Задубрівці та Підвисоке. Коштами обласного бюджету у приміщенні Ганьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів облаштували під дитячий садок.

 

"Дане приміщення використовувалося під шкільні класи. У зв’язку зі зменшенням учнів шкільного віку, вирішили пристосувати це приміщення під дошкільний навчальний заклад. Ми дуже довго чекали на цей садок, бо наші дітки змушені їздити в інші села", - відзначив директор школи Григорій Ступарик. За його словами, відкрити садочок планують до кінця цього року.

 

Покращилися умови перебування в діючому дошкільному навчальному закладі в селі Підвисоке. В рамках реалізації проекту "Садочку вікно, діткам – тепло" було замінено вікна і двері на енергозберігаючі. Окрім впровадження заходів з енергозбереження за кошти обласного бюджету в Задубрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів капітально відремонтували дах.

 

На завершення візиту очільники вищого самоврядного органу влади області зустрілися з керівниками органів місцевого самоврядування, депутатами районної ради, представниками громадськості.

 


15.11.2017 1028 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

308
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13639 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1549
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

852
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6109
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1707

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

626

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1452

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1264

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1158
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

511
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

644
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1563
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

589
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

866
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5911
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13540
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

230
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

531
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

473
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

779 2