Олександр Шевченко пропонує Руслану Марцінківу співпрацю в нищівній боротьбі з "депутатом-шкідником"

 

Ще 17 жовтня на оперативній нараді міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків дав доручення Управлінню капітального будівництва про те, що до 27 жовтня в місті повинно розпочатися будівництво нового мосту на Пасічну.

 

"Бо 27 жовтня у нас сесія міської ради, до того часу мають розпочатися роботи. Доки погода дозволяє, треба починати", - сказав тоді мер Івано-Франківська.

 

Будівельні роботи заплановані у три етапи: будівництво транспортної розв’язки на Надрічній, будівництво вулиці Хіміків, зведення самого моста.

 

Раніше Руслан Марцінків в інтерв'ю для місцевого телебачення заявив, що міська влада зарезервувала 50 мільйонів гривень в бюджеті на будівництво нового моста. І стверджував, що як тільки буде заключена угода (а вона була заключена ще 17 жовтня поточного року), то одразу підряднику буде перерахований аванс і почне будуватися міст... Потім мер назвав дату початку будівництва моста - 27 жовтня.... І от "щось" міській владі почало заважати... 

 

На офіційній сторінці мера Івано-Франківська з'явилася інформація наступного змісту:

 

"Усі чекають початку будівництва нового мосту через Бистрицю Солотвинську у мікрорайон Пасічна. Так, прогнозовано роботи повинні були розпочатися в кінці жовтня. Проте через "сприяння" одного з народних депутатів України від Прикарпаття, початок робіт затримується. Схоже хтось ставить свої амбіції вище, аніж інтереси 250-тисячної громади нашого міста. Прикро, але міст ми таки побудуємо, попри постійні намагання нам завадити".

 

Прізвище цього "депутата-шкідника" адміністратори офіційної сторінки міського голови чомусь не назвали.

 

Пізніше народний депутат України Олександр Шевченко ососбисто відповів на повідомлення адміністраторів сторінки Руслана Марцінківа:

 

"Вітаю Всіх Друзі!!! 
В такій пікантній ситуації хотів просити адмінів сторінки пана Мера передати йому мою пропозицію, яка полягає в наступному... 
Як Народний Депутат України, якому громада міста довірила представляти свої інтереси в Українському Парламенті, готовий сприяти в нищівній боротьбі з неназваним Народним Депутатом, який заважає будівництву нового, довгоочікуваного, омріяного громадою міста Івано-Франківська, мосту на Пасічну... Щасти Вам Друзі!!!"

 

Цікаво, що на переконання експертів, до яких раніше звернулася "Фіртка" за коментарем, останній "драматичний" крок в аукціоні по зниженню ціни майже на третину - з 169 до 120 мільйонів гривень, - за якою  ТзОВ «Мостобудівельний загін №112» готовий збудувати міст, має всі ознаки демпінгу та є в зоні немалої збитковості:

 

"Це може означати, що між замовником робіт і одним із учасників існує змова, яка полягатиме в майбутньому у збільшенні ціни моста за рахунок додаткових закупівель та здорожчання матеріалів. Проте, таке здорожчання більше як на 10 відсотків буде підставою для серйозної перевірки правоохоронних органів. Зрештою пояснити якимось іншим чином зменшення ціни моста на третину, до рівня гарантованої збитковості, важко. Якщо в майбутньому кінцева ціна моста зросте до 169 мільйонів, чи навіть до проектних 206-ти, то питання виникнуть до влади, але якщо зараз влада визнає реальною ціну моста в 120 мільйонв гривень, то питання вже виникнуть до проектантів та експертів, які оцінювали проект".

 

"Якщо ж говорити про моделювання екстремальних ситуацій, то законодавство дозволяє проводити до 30% передоплату по угоді. І от, чисто гіпотетично, - фірма отримує ці 36 мільйонів і... банкрутує. Гроші поділені, поміж "акціонерам" афери, а влада розводить руками і скаже - а ми ні при чому, ми ж провели чесний тендер" - жартує експерт. Але ж в кожному жарті, кажуть, є доля жарту, ...а решта правда.

 

Затримку будівництва моста франківці нещодавно почали обговорювати в соціальних мережах. Тоді в ЗМІ з'явилася інформація про те, затримка з будівництвом моста сталася через те, що "на об'єкт завозять техніку. Вага лише одного крана 63 тонни".

 

Проте таке пояснення спростовує в тому ж Фейсбуці юрист Володимир Кричун: "Початком роботи з копання канави є початок риття самої канави, а не направлення листа кудись з клопотанням видати лопату. Відсутність лопати це відсутність лопати, це не початок робіт... Перший етап будівництва моста передбачає будівництво автомобільної розвязки і підїздних шляхів до моста, і для цього 68-тонний кран взагалі не потрібен. Тому відсутність крану як відмазку придумали дуже ліву. Для того щоб копати яму чи стелити асфальт 68 тонний кран не потрібен.  В принципі не потрібен. Це повна маячня".

 

Читайте також: Податковий борг, судові справи та бізнес в Криму: хто будуватиме новий міст на Пасічну

 

Нагадаємо, переможцем аукціону стала київська фірма «Мостобудівельний загін №112», яка запропонувала ціну в 120 мільйонів грн. Її пов'язують з екс-регіоналом Продивусом. Під час Євромайдану Продивус підтримував політику Віктора Януковича і голосував за «диктаторські закони», а згодом передбачливо вийшов з фракції "Партії регіонів". До нового складу парламенту в 2014 році балотуватися не став.

Цікаво, що переможець тендеру на будівництво нвого моста, - фірма «Мостобудівельний загін №112» є фігурантом багатьох судових позовів, має борги перед державою по сплаті податків та по зарплаті своїм працівникам.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Міська влада хоче побудувати новий міст у Пасічній за кошти державного фонду регіонального розвитку

Іванофранківці обрали назву нового "пасічнянського мосту"

У Франківську презентували попередні проекти нового моста на Пасічну (відео)

За півроку новий "пасічнянський міст" подорожчав у два рази (оновлено+фото)

В Івано-Франківську заклали камінь під будівництво нового 200-мільйонного моста на Пасічну (фото)

У Франківську знову згадали про другий міст на Пасічну: тепер його будуватимуть за 120 мільйонів гривень

Проект генплану Івано-Франківська передбачає два нові мости через Бистрицю

Іванофранківці просять Президента про будівництво нового мосту через річку Бистриця Солотвинська


14.11.2017 1041 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

317
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13708 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1558
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

858
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6120
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1714

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

594
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

873
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5918
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13570
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

236
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2