Оглядове колесо, підвищення тарифів на воду та обмеження щодо заїзду авто у центр: що обговорюють франківці

В Івано-Франківську на період Різдвяних свят введуть максимальні обмеження щодо заїзду авто до центральної частини міста. Ця новина викликала хвилю обговорень.

Не менше коментували й новину про те, що в Івано-Франківську з 1 січня підвищують тарифи на воду. 

Також ажіотаж викликала новина про те, що у Яремче планують відновити найвище оглядове колесо в Україні.

Про що говорили та як реагували, дізнавалася Фіртка.


Так, доручення про обмеження щодо заїзду автотранспорту до центральної частини міста, зокрема, на пішохідну зону Вічевого майдану дав очільник міста Руслан Марцінків.

«Мене турбує центральна частина (міста – ред.) – перекриття. Постійно відкрито заїзд на пішохідну зону. Хто може перекрити від Пасажу? Можна там якісь блоки поставити. Перекрити так, щоб доступ тільки був для муніципалів і все».

Зі слів міського голови, останнім часом заїзд на пішохідну зону Вічевого майдану залишається постійно відкритим для автомобілів, зокрема, з боку Пасажу Гартенбергів, що в період свят створює загрозу життю і здоров’ю людей.

Свого часу, з метою доступу автомобілів, які підвозять товар до розташованих на пішохідній зоні торговельних кіосків біля Пасажу Гартенбергів комунальники обладнали обмежувальні стовпчики з замками, які за потреби можна було за допомогою ключа зняти.

Проте невідомі особи їх періодично зрізають. Через це доступ на пішохідну зону отримали не лише автівки, які підвозять товар до кіосків, а й автомобілі усіх охочих.

«Мене не цікавлять ті кіоски. Мене цікавить людське життя. Бо нап’ються і поїдуть до ялинки, бо такі крутелики будуть. Будь ласка, на це зверніть увагу: заварити та максимально кожен день контролювати», - зазначив Марцінків

Таку новину містяни сприйняли здебільшого позитивно. Чимало не змарнували можливості пожартувати стосовно такої заяви мера.


Крім цього, в Івано-Франківську з 1 січня підвищать тарифи на водопостачання і водовідведення. 

Як стало відомо, з 1 січня 2022 року тарифи на воду підвищаться орієнтовно на 15%. Пропонують наступні тарифи: 12,69 гривні за постачання 1 кубометра води та 15,29 гривні – за його відведення, з врахуванням ПДВ. 

Наразі тарифи складають 11,52 гривні та 13,65 гривні відповідно.

За словами очільника комунального підприємства «Івано-Франківськводоекотехпром» Віталія Савенка, важливим чинником тарифу є вартість електроенергії, яка за останні роки суттєво зросла.

Як зауважив заступник міського голови Руслан Гайда, тарифи необхідно підвищувати, щоб підприємство могло прокладати нові мережі та якісно обслуговувати старі.

Така новина здебільшого розлютила та роздратувала містян.


Також чималий резонанс викликала новина про те, що у Яремче планують відновити найвище оглядове колесо в Україні. Так, планується, що висота об’єкту має сягати 65 метрів. 

За словами розробників, оглядове колесо має бути своєрідним композиційним маяком, який проглядатиметься ще при в’їзді у Яремче.

Коштуватиме така атракція недешево: мінімум чотири мільйони доларів.

Зауважимо, якщо оглядове колесо в Яремче таки відновлять, то воно стане не тільки найвищим, але й найвисокогірнішим колесом огляду в Україні.

Містяни таке рішення здебільшого не підтримали.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Візитівка міста: в Яремче планують відновити найвище оглядове колесо в Україні (ВІДЕО)

Підсумки року на Прикарпатті: смертність та аварійні ситуації на дорогах

В Україні можуть зрости тарифи на розподіл газу


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2586
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20037
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1776
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1265 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2285
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3913

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

382

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2035

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

716

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1329
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

400
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

927
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24425
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

662
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

767
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1656
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8088
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

546
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

795
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2085 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

757