Німецький психолог у Франківську розповів про психологію болю та вплив фармацевтичної індустрії на людей (фото)

Сьогодні, 5 квітня, о 14 годині в Івано-Франківському медичному університеті відбулась зустріч з німецьким психологом і педагогом Хансом-Вольффом Графом.

Фахівець розповів про психологію болю, взаємозв'язок психології та медицини вцілому, передає Фіртка.

Як відмітив на початку зустрічі Ханс-Вольфф Граф, найбільша проблема, з якою стикаються між медициною та психологією - це те, що більшість медиків не розуміються на психології та навпаки, психологи не розуміються на медицині.

"Ви можете бути найкращими, докладати всіх зусиль, але якщо пацієнт не стане співпрацювати з вами, не зрозуміє, що вирішальною є його готовність - тоді ви нічого не зможете зробити", - зазначив психолог.

При лікуванні пацієнтів варто включати лімбічну систему в контексті пацієнта, адже якщо лікувати лише вегетативну, результату не буде. Основою відносин з пацієнтом має бути довіра, тоді пацієнт прийматиме участь у власному одужанні.

"У американців кожен третій представник має свого психолога. Там обмінюються рекомендаціями гарних психологів так само, як рекомендують хороших лорів чи стоматологів. А в Україні та й в Росії щодо психолога дуже складні відносини. Це пов'язано у великій мірі з самими психологами. До прикладу, рекламна психологія чітко знає, як розміщувати товари, на якій висоті їх помістити, щоб їх хотілося купити, щоб дитина побачивши їх випрошувала у батьків. Цим самим психологія зрадила себе", - зазначив Ханс-Вольфф Граф.

За його словами, розум та почуття спілкуються постійно, навіть тоді, коли ми спимо. Додатковий регулятор, який забезпечує комунікацію між розумом та почуттями - це вегетативна система. Ми боїмося покарань тому що вони показують нам, що ми недостойні любові, бо ми не відповідаємо очікуванням ззовні. Тож психолог радить майбутнім медикам під час анамнезу цікавитись тим, що переживав, що відчував пацієнт, тоді можна буде побачити, що у половині випадків не потрібні медикаменти. Фармацевтична індустрія звісно по іншому бачить призначення медикаментів. Зрозуміло з яких причин.

"За останні сто років фармацевтичній індустрії вдалося досягти стану, що практично не існує здорових людей. Пітніння стоп було названо хворобою, від якої страждає близько 25% американців. Подумайте про СНІД, про синдром гіперактивності та дефіциту уваги. Ви справді вірите, що є ген відповідальний за гіперактивність? Подивіться на аутизм. Його представляють, як генетичну хворобу. Я працюю з трьома аутистами і з двома із них ми повністю відмовились від медикаментів", - каже психолог.

Щодо теми СНІДу, психолог радить почитати книгу Пітера Дюсперга "Винахід вірусу СНІДу". Кожен американець у США щодня в середньому ковтає чотири таблетки і це набуло великого розмаху. Навіть маленьким дітям дають таблетки. На це одразу зреагувала фармацевтична індустрія, зменшивши дозу.

"У США продається 1.5 тисячі медикаментів, які мають лише від третини до половини діючої речовини. Кожен п'ятий американець використовує антидепресанти. Чому? Тому що йому їх відповідно презентують, а іще тому що сусід їх також приймає", - каже Граф.

Втім зазначає, що думка про те, що можна обійтися без медикаментів дуже повільно приходить до людей, оскільки на противагу їй стоїть величезний ринок. За словами Ханса-Вольффа Графа, залежними людей роблять не наркотики, а та причина з якої вони починають їх приймати.


Довідково:

Ханс-Вольфф Граф має більш ніж 45-річний досвід у практичній психології, є засновником авторської школи Індивідуальної Транссистемної Психології (ІТП). В Україні читає лекції у супроводі перекладачки та асистентки Анастасії Сидоренко, біохіміка та студентки медичного факультету університету ім. Людвіга-Максимілліана в Мюнхені.

Фотогалерея


05.04.2019 1293
Коментарі ()

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

227
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1543 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1807 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2631
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2371 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7603

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

375

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1085

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1158

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1944
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

327
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

706
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

944
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3151
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

973
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1998
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1051
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35196 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

325
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

533
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

673
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1000