Наймодніше покриття для підлоги у 2022 році

Найбільше навантаження у приміщенні припадає на підлогу, тому покриття повинно бути перш за все стійким. Але окрім практичності людині потрібно, аби все, що її оточує, було приємним на вигляд та естетичним. Не завадить і відповідність сучасним тенденціям в інтер’єрі. Чи існують матеріали, які витримають щоденну активність дітлахів, дорослих і домашніх улюбленців, і при цьому гарно виглядатимуть на фото в Instagram? Відповідь — так! У статті ми розглянемо, які покриття варто придбати для оформлення оселі у 2022 році.

Вінтаж, бетон та інші модні фактури

Коли замовник із дизайнером обговорюють матеріали для підлоги, то намагаються обрати такі, що гармонійно співпадають із оздобленням стін, стелі та дверей. Вимоги сучасних стилів у інтер’єрі (сканді, лофт, кантрі тощо) бувають схожі в окремих деталях. Тож не дивно, що серед сучасного покриття для підлоги, наприклад, бренду Tarkett, найчастіше потрапляють у топ продажів такі види:

  • вибілена деревина;
  • натуральна деревина;
  • бетон чи імітоване каміння;
  • штучно зістарена деревина (вінтаж);
  • плитка із малюнками чи геометричними візерунками.

Природний малюнок натурального дерева — це класика, яка ніколи не вийде з моди, що б там не винайшли дизайнери. Але іноді перевагу тимчасово отримують трохи змінені варіанти, як наприклад, вибілена чи вінтажна деревина.

У першому випадку з поверхні видаляють шар коричневого пігменту і вона стає світлішою. Паркетна дошка чи планка ламінату на підлозі набувають легкої потертості та виглядають більш нейтрально. Штучно зістарене «під вінтаж» дерево може мати доволі подряпаний вигляд, але саме це й додає інтер’єру особливого затишку.

Зростаюча популярність стилів лофт та індастріал привнесла у житлові кімнати матеріали, які візуально схожі на бетон чи необроблене каміння. Замість жорстких та холодних «справжніх» фактур зазвичай беруть ламінат або вінілові плитки, які набагато приємніші на дотик.

Візерунки чи малюнки-пазли на підлозі — найактуальніший тренд 2022 року. Такі візуальні ефекти додають інтер’єру динаміки та акцентують увагу на окремих елементах. Іноді за допомогою цього прийому приміщення розмежовують на окремі зони.

Ламінат, паркетна дошка або вінілова плитка: що краще обрати?

Деревину, бетон та каміння все рідше використовують для підлоги. Справа у тому, що з’явилися більш зручні матеріали, які об’єднують в собі усі їх кращі якості та привабливий дизайн.

Планка ламінату має багатошарову структуру, де кожен окремий елемент виконує свою функцію. Вона не деформується так помітно як дерево, а її поверхні можна надати будь-якого кольору.

Паркетна дошка складається з трьох шарів з’єднаних між собою перпендикулярно. За допомогою цифрового друку на неї легко наносяться будь-які відтінки.

Вінілова плитка — матеріал, який роками виглядає чудово, не вигорає і не дряпається. Поверхня не пропускає холод від бетону та поглинає звуки при ходьбі. До того ж вона не слизька та по ній приємно ходити босоніж.

Партнерський матеріал


23.02.2022 2387
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2181
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19105
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1705
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1188
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2242
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3827

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1951

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

665

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1286

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1441
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

356
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

875
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24374
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

603
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

594
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

731
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1625
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8003
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

424
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

756
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2020 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

717