На Прикарпатті «зелену» електроенергію вироблятимуть енергопарки

В Івано-Франківську відбулося підписання Меморандуму про співпрацю щодо реалізації проекту з виробництва альтернативної електричної енергії між ТОВ «Агроенерготехнології», ВАТ «Прикарпаттяобленерго», Івано-Франківською торгово-промисловою палатою та Івано-Франківською облдержадміністрацією. За дорученням голови ОДА Михайла Вишиванюка Меморандум підписав його заступник Руслан Гусак.

Також в рамках зустрічі українська сторона підписала контракт на постачання обладнання з представниками чеської компанії «TEDOM». Партнером проекту виступила німецька компанія «MT Energy».

Зазначалося: цей унікальний проект, який є пілотним в Україні, має за мету створення енергопарку з повним циклом виробництва екологічно чистої електроенергії в селі Липівка Тисменицького району. Він передбачає вирощування сільськогосподарської продукції, створення потужностей для її переробки та виробництва альтернативних видів палива і електроенергії.

За словами заступника голови облдержадміністрації Руслана Гусака, на Івано-Франківщині є значні запаси біомаси - відходів деревини та сільського господарства. Використання їх дасть змогу «замінити 15-20% традиційних енергоносіїв».

В перспективі прикарпатський енергопарк щорічно генеруватиме 20 млн. кВт/год. електричної енергії та вироблятиме 10 тис. тонн біоорганічних добрив. Для цього в Івано-Франківську область буде залучено близько 8 млн. євро інвестицій. Крім цього реалізація проекту дозволить створити 30 робочих місць та збудувати базу для проведення наукової діяльності працівників та студентів місцевих вузів.

Передбачається, що енергопарк розпочне роботу уже в серпні 2011 року встановленою потужністю 2,5 МВт. «Виробництво «зеленої» електроенергії без завдання шкоди навколишньому середовищу є дуже популярним в Європі, - зазначив автор ідеї Тарас Виноградник. - В Україні, на жаль, такі проекти є рідкістю. Ми будемо першопрохідцями, сподіваюся, що наш комплексний підхід до виробництва енергоефективної продукції стане прикладом для інших і у майбутньому альтернативна енергетика буде активно розвиватися».

Довідково:
«TEDOM» – чеська компанія-виробник когенераційного та енергетичного обладнання. Компанія працює на ринку з 1991 року. З 2002 року TEDOM активно займається впровадженням технологій для виробництва альтернативної електроенергії. «MT Energy»- німецька компанія, яка займається розробкою та веденням проектів з альтернативної енергетики в країнах Балтії та Росії. Компанія створена у 2005 році.

 

13


14.12.2010 2339 0
Коментарі (0)

02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1429
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

865
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6084
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1586
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5993
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1747

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

393

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1053

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1359

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1358
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

318
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

533
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

728
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

296
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

449
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

767
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1270 1
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

84
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

127
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

250
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

422
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

655