На Прикарпатті художники мріють літати...в Чернівцях

 

/data/blog/45749/9c7d047c75700f7eae0743a6235d90fe.jpg

 

Справжній мистецький подарунок до новорічних свят чернівчани й гості міста отримали від одного з найяскравіших представників сучасного прикарпатського мистецтва, художника, який вже неодноразово презентував у Чернівцях різноманітні мистецькі проекти і з творчістю якого справжні поціновувачі прекрасного на Буковині добре знайомі.

Тому можна вважати, що виставка Миколи Джички, навіть незважаючи на те, що це – молодий художник, для Чернівців є вже традиційною та очікуваною.

Цікаво, що в серці Буковини Микола співпрацює саме з Чернівецьким художнім музеєм, який, безперечно, вважається головним мистецьким храмом краю, і ця співпраця продовжується протягом ось вже семи років. Весь цей час молодий митець доволі плідно й активно працює на творчій ниві. Він є автором різноманітних мистецьких проектів, що подорожували як Україною, так і країнами Європи. Фотомистецтво, екологія, живопис – ось такий широкий кругозір творчої діяльності Миколи Джички. Навряд чи варто казати, але результатом кожного проекту були виставки, більшість із яких експонувалися і в художньому музеї Чернівців.

Серед цих виставок особливе місце займали персональні виставки івано-франківського художника і сьогоднішня персональна виставка Миколи – давно не перша для нашого міста. Її назва - «Мрія літати» - говорить сама за себе. Напевно, кожна людина мріє літати, опинитися в повітрі над землею й відчути себе вільною, легкою, всесильною. І ось те, як втілюються мрії, як вони розвиваються, у що вони перетворюються, як це можна показати й трактувати, й бачимо ми із робіт Миколи Джички.

Виставка вражає новими темами, своєрідним підходом до висвітлення думок автора, яскравістю й щирістю виписаних образів. В її експозиції - не тільки абстрактні, формальні речі, а й повернення до класичного мистецтва. Основу виставки складає портрет. Точніше, класичний портрет у сучасному виконанні. Це – родзинка діяльності Миколи останнього часу.

Героями портретів митця стали люди, що виділяються з сірого життя й виходять за рамки буденності. Всі вони - відомі івано-франківчани, яскраві особистості рідного для художника міста. Письменник Тарас Прохасько, модельєр Любов Чернікова, мистецтвознавець Анатолій Звіжинський, художники Юрій Боринець і Ярема Стецик, журналістка Наталка Голомідова – всі вони ЛИЦАРІ КОЛЬОРУ. Саме так називається ця серія портретів, яку, за словами автора, буде закінчено за рік і яка складатиметься з приблизно 30 робіт. І, вже напевне, у 2014 році нам слід очікувати чергову персональну виставку Миколи Джички саме під цією назвою.

Зазначимо, що «Мрія літати» стала п’ятою творчою персональною виставкою Миколи в році 2013. Окрім неї було 3 виставки за кордоном і 1 – в Івано-Франківську. Всі роботи, представлені в експозиції виставки, датуються останніми роками. Так, вони різні, неоднозначні, презентують різні жанри й напрямки, навіть направленості, і, як і завжди, вони викликали жваве обговорення серед фахівців і відвідувачів, пише сайт prostir.museum.

Взагалі, творчість Миколи Джички традиційно відзначається різноманітністю, багатоплановістю, неоднозначністю його поглядів і тим самим спонукає до роздумів, до діалогу. І це добре, оскільки це цікаво і люди не залишаються байдужими до такого мистецтва І саме цим вона цікава шанувальникам мистецтва, саме цим вона імпонує й художньому музею Чернівців, а сам автор, не тільки митець, а й громадський діяч, багатозначна й багатогранна особистість, як відомо, давно вважає себе провокативним художником. Це його особиста мистецька позиція, хоча сміливість, динамічність та експресивність є характерною рисою сучасних прикарпатських художників.


09.01.2014 667 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2090
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19013
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1696
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1180
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2234
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3808

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1937

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

654

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1275

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1432
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

344
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

858
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24366
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

588
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

588
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

725
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1616
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7986
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

392
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

746
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2008 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

711