В усній та письмовій формах: прикарпатцям пояснили порядок подання та строк розгляду рапорту


фото: АрміяІнформ


Військовослужбовець звертається з рапортом до безпосереднього командира, а у разі якщо він не може вирішити порушені у рапорті питання, — до наступного прямого командира.

Тобто рапорт подається по команді.

Детальніше розповіла адвокатка з волонтерського руху «Адвокати Збройних сил України» Наталя Лісова, пише Фіртка.

Адвокатка наголошує, ніхто не може бути скривджений на службі чи притягнутий до відповідальності за те, що він подав рапорт.


Форма рапорту


Рапорт може бути поданий в усній та письмовій. Також військовослужбовець має право усно рапортувати за допомогою технічних засобів комунікації.

Усний рапорт розглядається негайно і відповідь на нього надається також усно.

Письмова форма рапорту може бути: паперова або електронна форма.


Письмовий паперовий рапорт


У паперовому рапорті обов’язково потрібно вказати:

  • найменування посади командира, якому адресується рапорт;
  • заголовок «Рапорт»;
  • суть порушеного питання;
  • перелік доданих до рапорту документів або їх копій (якщо такі є);
  • найменування займаної посади;
  • військове звання, власне ім’я та прізвище;
  • дату;
  • особистий підпис.

Рапорт в паперовій формі може бути надрукований або написаний від руки. Вимог до оформлення немає. Тобто командирам заборонено відмовляти у прийнятті (реєстрації) власноруч написаних рапортів військовослужбовців.

Відтепер командирам заборонено встановлювати будь-які власні вимоги щодо форми та змісту паперового рапорту, у тому числі стосовно:

  • подання рапортів з окремих питань виключно написаними власноруч або друкованим способом;
  • недотримання вимог щодо розміру полів, відступів, шрифтів, кольору чорнила чи друку, розміру та якості паперу тощо;
  • наявності граматичних, синтаксичних чи інших помилок, які не впливають на суть рапорту.

Окремі вимоги є до рапорту про звільнення. В якому обовʼязково зазначена має бути підстава звільнення (частина та пункт статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”), бажання чи не бажання продовжувати службу у резерві та найменування РТЦК та СП, до якого має бути направлена особова справа.


Форма та строк надання відповіді на рапорт


На усний рапорт відповідь має бути також усна.

На паперовий рапорт командири надають відповідь шляхом накладення резолюції, яка має наступний вигляд:

ПОГОДЖЕНО або НЕ ПОГОДЖЕНО (зазначається правова підстава та обґрунтування)

посада безпосереднього командира (начальника)

військове звання                             підпис                             Ім’я ПРІЗВИЩЕ
                                        (для рапорту, поданого в паперовій формі)

Розгляд паперового рапорту військовослужбовця всіма його прямими командирами здійснюється в наступні строки:

  • негайно  усний рапорт;
  • невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин — рапорт щодо питань, які стосуються військової дисципліни, обов’язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров’я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин;
  • не більше 14 днів — рапорт щодо всіх інших питань.

Початок перебігу строку розгляду паперового рапорту розпочинається із часу подання рапорту, а не часу його реєстрації в службі діловодства.

Часом подання паперового рапорту є:

  • дата передачі рапорту на погодження безпосередньому командиру , а у разі відмови в розгляді рапорту безпосереднім командиром  – дата передачі рапорту прямому командиру;
  • у разі направлення поштою часом подання рапорту є дата надходження рапорту до поштового відділення за місцем знаходження відповідного підрозділу.

Непогодження рапорту 


Непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром, який уповноважений приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті рапорту. 

Якщо для прийняття рішення по суті рапорту недостатньо наданих військовослужбовцем інформації або документів, безпосередній або прямий командир, уповноважений приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, може не погодити рапорт, зазначивши вичерпний перелік підстав та документів (копій документів), які необхідно додати до рапорту для вирішення його по суті.

Командири не мають права відмовляти у розгляді рапорту у разі відсутності доданих документів або інформації, які є або повинні бути в наявності у розпорядженні командира, створюються/формуються/видаються самим підрозділом та/або можуть бути витребувані підрозділом в іншого підрозділу та/або відповідного закладу охорони здоров’я тощо.

Усі рапорти, які потребують розгляду командиром військової частини, попередньо обов’язково реєструє служба діловодства.

Непогодження рапорту не позбавляє права військовослужбовця повторно звернутись після усунення причин, з яких було непогодження (додати необхідні документи тощо).


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив

Виїзд з України та новий закон про мобілізацію: хто може перетинати кордон та як чоловіки гинуть, тікаючи від призову  


Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

10442
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1473
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1080
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2103
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3620
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1367

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1736

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

533

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1170

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1334
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

550
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24282
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

524
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

489
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

644
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1534
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

701
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7133
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

643
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1660 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

636
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

548