Міський голова Франківська у десятці рейтингу мерів, які розчарували виборців

 

 

Компанія «Active Group» провела дослідження «Рейтинг нових українських мерів». Мета – дослідити ставлення громад до діяльності мерів українських міст, які були вперше обрані на посаду в 2015-му році.

 

У кожній області компанія опитала п’ять експертів, усього по Україні – 120. У процесі інтерв’ю з експертами було запропоновано відповісти на питання, які стосувалися оцінки діяльності мерів та оцінити кожну категорію діяльності за шкалою від «1» до «10», де “1” – це негативна оцінка, а “10” – максимальна позитивна оцінка роботи мера. Рейтинг складався із суми оцінок експертів.

 

Експерти оцінювали діяльність мерів за наступними категоріями:

 

  1. Довіра виборців, де найвищий бал можна було отримати за високу підтримку з боку мешканців міста на виборах.
  2. Обіцянки, де найвищий бал можна було отримати за виконані обіцянки, і найнижчий, якщо не виконано 60% і більше обіцянок.
  3. Кадрова політика, де найвищий бал можна було отримати за успішно сформовану команду, яка демонструє високий професіоналізм.
  4. Скандали, де найвищий бал можна отримати за мінімальну скандальність.
  5. Протест, де максимальний бал надається за відсутність протестів у місті.
  6. Зв’язки із громадськістю, де максимальний бал можна було отримати за зворотний зв’язок з громадою та відкритість міського голови.
  7. Поточна діяльність, де максимальний бал надається за позитивну діяльність в сфері вирішення питань міського транспорту, регуляторної, бюджетної, освітньої, культурної та соціальної політики.
  8. ЖКГ, де максимальний бал можна було отримати за успіхи в сфері вирішення питань ЖКГ.
  9. Корупція, де максимальний бал присуджується за відсутність проявів корупції.

На базі експертної оцінки було заплановано дослідити рейтинг найуспішніших міських голів першої каденції, на яких місцева громада покладала великі надії та сподівання.

 

Після отримання чергових даних дослідження з обчислюванням кількісних показників опитувань експертів стало зрозуміло, що робоча гіпотеза була помилковою.

 

Як виявилося з опитувань експертів, міські голови, які мали на старті великій рівень довіри і на яких громада покладала найбільші очікування, отримали наднизькі показники за категоріями, які відображають діяльність міських голів протягом двох років.

 

Виходячи з таких обставин, робоча гіпотеза була скорегована і рейтинг перетворився на антирейтинг міських голів з завищеними та невиправданими очікуваннями і сподіваннями громад.

 

На цьому етапі дослідження переможцями антирейтингу завищених та невиправданих очікувань з боку виборців стали міські голови Глухова та Миколаєва.

 

Найбільшим розчаруванням виборців одностайно став мер Глухова Мішель Терещенко, на другому місці – мер Миколаєва Олександр Сенкевич.

 

Нижче презентована стисла думка експертів з оцінками, які визначили головні проблеми та провали в роботі зазначених міських голів.

 

Нова хвиля мерів, які розчарували виборців

 

Експерти виділили десятку мерів, які на їхню думку безперечно лідирують з точки зору первинної підтримки виборців з великим ступенем довіри на старті.

 

Місто Міській голова Кількість балів
1 Глухів Мішель Терещенко 114
2 Миколаїв Олександр Сенкевич 141
3 Чернігів Владислав Атрошенко 215
4 Запоріжжя Володимир Буряк 217
5 Біла Церква Геннадій Дикий 221
6 Дніпро Борис Філатов 226
7 Івано-Франківськ Руслан Марцінків 229
8 Черкаси Анатолій Бондаренко 271
9 Хмельницький Олександр Симчишин 291
10 Вінниця Сергій Моргунов 317

 

Але особливу увагу експерти звернули на двох міських голів, які очолили антирейтинг. Це Мішель Терещенко та Олександр Сенкевич – мери, які стрімко увірвалися в місцеве самоврядування, але також стрімко втрачають або вже втратили підтримку громади та владу в місті. У кожного своя особиста дорога до влади, свій досвід. Але експерти в один голос стверджують: є дві речі, що їх об’єднують – надвисокі очікування громади та ігнорування передвиборних обіцянок після обрання. У другому розділі ми публікуємо розгорнутий аналіз їхньої діяльності з коментарями експертів.

 

Експерти наголошують, що свій бізнесовий досвід новоспечені міські голови почали переносити на міське господарювання. Один захопився далекими та фантастичними мріями, другий почав втілювати сучасні технології в міське управління. Але цей бізнесовий досвід та підхід завадив вести міське господарство.


20.11.2017 578 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

293
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13575 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1540
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

848
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6092
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1703

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

621

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1446

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1259

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1154
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

505
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

638
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1553
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

586
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

863
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5907
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13509
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

220
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

525
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

467
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

776 2