Мер Коломиї буде витрачати гроші з бюджету на те, що йому пропонують безкоштовно (ДОКУМЕНТ)

Влада в нас постійно жаліється, що їй не вистачає грошей. Тому, каже вона, і дороги погані, в лікарніях не лікують і не годують, а в школах батьки роблять ремонти в класах, де вчаться їх діти... Але в Коломиї, виходячи з поведінки мера міста - все зразково! Всі видатки профінансовані - "грошей вже немає куди дівати". Тому мер вирішив створити комунальну газету (за кошти міського бюджету), попри те, що редакція місцевого тижневика "Коломийські ВІСТИ" пропонує свої послуги БЕЗКОШТОВНО!!!

 

Сьогодні АН "Фіртка" отримала два цікавих документи: лист від колективу газети "Коломийські ВІСТИ" та лист фактично про відмову надання інформації для її безкоштовного розміщення в "Коломийських ВІСТЯХ", підписаний міським головою Коломиї І. Слюзарем, які ми подаємо нижче:

 

 

 

 

№ 1006 від 10 червня 2011 р.

 

Колегам-журналістам

 

 

Міський голова Коломиї відмовився співпрацювати із місцевим ЗМІ

 

З метою забезпечення прозорості та відкритості Коломийської міської влади, ґрунтуючись на принципах гласності, демократії, свободи слова та публічності, наша редакція неодноразово зверталася до міського голови Коломиї п. І.Слюзара з готовністю на безоплатній основі, у т.ч. щоб зекономити обмежені кошти міського бюджету, друкувати інформацію про діяльність міської влади.

 

08 червня 2011 року ми вкотре надіслали на ім’я міського голови листа із проектом договору, підписаного з нашої сторони, про те, що готові безкоштовно надавати у кожному номері нашого тижневика місце та першочергово розміщувати на сторінках кожного чергового номера газети «Коломийські ВІСТИ» отримані від влади оголошення із переліком порядку денного про проведення засідань виконавчого комітету міської ради, сесій Коломийської міської ради, погоджувальних рад, нарад, засідань депутатських комісій, інформацію про прийом громадян міським головою та його заступниками і секретарем Коломийської міської ради, проведення «гарячих» телефонних ліній, звіти посадовців, оголошення про конкурси, у т.ч. тендери на закупівлю, та аукціони, громадські слухання, анонсування урочистих заходів і подій, тексти ухвалених звернень тощо.  

 

Вражені були оперативністю розгляду нашої пропозиції, так як відповідь не забарилась і вже 09 червня 2011 року ми отримали листа, згідно якого голова повідомив: «вважаємо недоцільним укладення такого договору на висвітлення нашої діяльності…». Голова, відповідаючи у множині, нажаль, не уточнив, чи у нього роздвоєння особистості чи все ж якось колегіально за одну добу наша пропозиція та проект договору були розглянуті (виконкомом, сесією, профільною комісією?). Окрім того, міський голова міста обласного підпорядкування (тобто міста із особливим статусом) зазначив, що міська рада уклала договори (як нам відомо – на платній основі) із редакцією газети Коломийської районної ради та Коломийської районної державної адміністрації «Вільний голос» та місцевою телерадіокомпанією, яка не має друкованого видання. Виходячи із цього, нам не зовсім зрозуміло, як на даний час міські жителі, які не лише дивляться та слухають, але й читають інформацію, мають дізнаватися про те, що робить їхня влада. Не зрозуміло нам також чому з міського бюджету слід витрачати на це кошти, якщо є можливість економити.

 

У листі-відповіді також зазначено, що на даний час триває робота по створенню власного комунального друкованого видання. Ми вітаємо таке бажання міського голови створити своє комунальне видання, тим більше, що не так давно, у минулій каденції, міська влада вийшла із засновників редакції газети «Коломийський вісник», яка профункціонувала більше 20 років, чим, фактично, знищила дану газету. Розвиток преси, нехай і комунальної, вітаємо, незважаючи навіть на те, що, як показує досвід, діяльність редактора та колективу, а разом з тим і редакційна політика, напряму залежать від волі очільника громади і наявності фінансування з бюджетів.

 

Втім, нам так і не зрозуміло, що заважає міському голові надавати інформацію про діяльність міської влади для оприлюднення у інші ЗМІ, у т.ч. і наш тижневик, тим більше на безоплатній основі. Інакше як упереджене ставлення до нас та небажання міського голови Коломиї Ігоря Слюзаря проводити свою діяльність прозоро, гласно та відкрито ми таку відповідь розглядати не можемо.

 

          Колектив редакції тижневика «Коломийські ВІСТИ»

 

               Головний редактор        І.С. Михалків

 

 

 

 10.06.2011 2657 24
Коментарі (24)

Падла 2011.06.10, 13:30
Який же "мер" та й без власного (за гроші громади) бойового листка-))
Мєрін 2011.06.10, 13:36
Та ето нє "мєр", а цілий "мєрін"!!!
тутешній 2011.06.10, 18:39
А чого накинулися на мера? А він якраз повністю правий. Я б краще поцікавився, що це за журналісти, яким для того, щоб публікувати інформацію про роботу влади, потрібен договір? Ідіть, шукайте, питайте і друкуйте! Для цього ви, панове журналісти, і працюєте, а не для того, аби скиглити.
Коломийка 2011.06.10, 18:57
А чи згідні коломияни оплачувати рекламну газетку для мера за гроші громади? Адже створити з нуля нову газету - завдання супердороге, - приміщення, обладнання, запрлати, папір, друк... Десь тисяч триста-чотириста на перший рік - щонайменше. Це ми такі багаті? Чи мер має нас за дурних?
dodikтут 2011.06.10, 21:06
Ту всім. - чи знаєте Ви ,скільки відсотків коломиян читають газету ініціатора пропозиції ? Інші ЗМІ - потенційно сприятливіші для розитку комунікації ?!. Дивно,що очікують від міського голови газета К.В.якщо попередня їх діяльнисть не зарекомендувала себе ,як відносно позитивне джерело . Ту коломийка:-чи знаєте дійсно ви таких спеціалістів ,котрим було б не шкода заплатити такі гроші ?
Андрій 2011.06.10, 23:56
Погоджуюсь з думкою, що все що вони хотіли отримати через договір можна отримати і так. Може редакція хотіла спростити собі життя. Іше питання доцільність створення комунальної газети, бо практика доводить, що комунальні ЗМІ це пропаганда міської влади і нічого більше. про якийсь прибуток там не йдеться. Тобто гроші на піар влади. а гроші з наших кищень.
Агась 2011.06.11, 09:26
Ту dodikтут - позитивне це як? попіарити мера? Ні, такого не буде, раз він нечесна людина, то К.В. про це будуть писати, які би договори і з ким не укладалися, бо він, мер - Базікало. А ви знаєте, скільки відсотків яку газету читають? Ба, звідки? Та і скільки би не читало, для чого тринькати гроші з бюджету, якщо є пропозиція на безкоштовне висвітлення? Ту Андрій - так, а чому би собі не спростити життя і не отримувати організовано інформацію? Для чого тратити час, коли клєрк може на електронку надсилати? Тим більше, є цілий відділ. Де ж оптимізація праці? Але, переконую Вас, тупо інформцію ненадають, мотивуючи тим, що немає з К.В. угоди на висвітлення, тому така угода і виникла.
з коломиї 2011.06.11, 09:32
мда. а мер коломиї аблажався. у район платить гроші щоб міські жителі не знали як він деребанить земельку і приміщення. навіщо йому друкуватися у міських газетах? менше знають краще сплють...
Влодко 2011.06.11, 09:45
А й дійсно, чому мер відповів у множині. За добу думаю не мож зважити усі "за" і "проти". Хоч і не знавець, але думаю, що якийсь орган мав би це рішення приймати. там комісія по бюджету чи по засобах масової інформації. А так, одноосібно. .. Пийде інвестор, скаже "вливаю в економіку гроші", а мер відпише - "вважаю за недоцільне". до чого дійша так звана наша демократія?
франик 2011.06.11, 09:50
а що, в Коломиї є ще місцеві видання, крім КВ?
kol 2011.06.12, 09:25
це все кіна, коломийські вісти всю дорогу срали в тарілку меру, і зараз продовжують. Цим "журналістам" завідомо будо відомо, що ніякої співпраці не буде. А папері про відказ стали приводом знов підісрати репутацію на рівні обласного читfча
kol 2011.06.12, 09:31
to(Агась): Агасю, а ти питав "чесного спонсора" КВ, якими "чесними" грошима він оплачує твою діяльність?
Агась 2011.06.13, 09:23
А мер їв з тої тарілки? А в нього ще є репутація? А якщо серйозно - чому не інформують коломиян, про те, що діється у Коломиї? Аукціони, тендери, конкурси, громадські слухання і т.д. При чому тут ретупація мера і обмеження інформації для коломиян? Може тому, що так легше землю і майно продавати. Не цікаво, скільки за останній час земельних ділянок вставлено на аукціон і саме з центральної історичної частини міста? А друкують у районці, щоб не було масового спротиву громади. А про чесного спонсора КВ мож щось детальніше? Бо питання, як на мене, без відповіді, аби, як ти вмієш казати "підмочити репутацію". P.S. Не ображай журналістів, беручи їх у лапки і називаючи "так званими". Сам ти що зробив для міста?
Агась 2011.06.13, 09:28
І ще раз: а папері про відказ так повинні прийматися, чи КВ самі собі їх написали? прийнято за одну добу одноосібно? Людина очолює громаду, а веде себе на рівні "ти мнє больше не дружок, и не сядеш в мой горшок". Як на мене, амбіції мерові треба собі засунути у задню кишеню, та так глибоко, щоб їх до наступних виборів ніхто не бачив, а думати, що для громади робити і як бюджет еконномити. І що значить "срали"? Є хоч один позов чи спростування? Чи може не "срали", а правду казали і будуть казати. Як чувак, найбільший будівельник, за рік задекларував АЖ 24 тис. гривень як сукупний отриманий дохід від діяльності. І таке інше. А потім питаємо: а чо нема у бюджеті грошей?
Коломиянин 2011.06.13, 21:55
Всі Агасі і їм подібні - заздрісні та обіжені люди (по своїх причинах)! Газету К,В - люди не читають .Пройдіться Агасю по місцях де продають газети,та спитайте продавщиць. У Коломиї недавно було соц.опитування, - питали, і про те звідки ви черпаєте інформацію про новини місцевого значення,і про інше ... А чого не читають - бо мабуть знають ,що це неадекватне видавництво ,з неадекватними працівниками ...Я так Думаю !!! Ту Агась - зразу помітно ,шо ви обіжений підліток ,котрого по певних причинах ,прогнали з пісочниці ... У кожного правда своя - і не варто доказувати ,та навязувати свої потреби іншим ...Дії помітніші чим слова )
Агась 2011.06.14, 09:08
Ту Коломиянин. Знаю у Коломиї одну групу людей, яка постійно свою думку видає за опитування людей. Не хочу з вами зараз сперечатися, у кожного своя правда. Ми не для того працюємо, щоб вам тут щось доводити. Мені прикро, що неадекватними людьми Ви називаєте заслуженого артиста України Миколу Савчука, членів НСЖУ Дмитра Карпяка та Василя Нагірного, молодих журналістів О.Островську, О.Романенчук, О.Рижук, О.Щербакову, Є.Гапича, І.Ганущака, кожен з яких має відповідні нагороди та певне визнання. Прикро і те, що Ви замовчуєте, що нещодавно К.В. були нагороджені відзнаками голови ОДА і РДА за роботу, яку роблять. Прикро, що незважаєте, що дописувачами є почесні люди, а саме Дмитро Гриньків, о.Зиновій Карась, Дмитро Пожоджук, Любомир Винник. Ви цих людей називаєте неадекватами і обмеженими? А щодо того, підліток я чи не підліток, можу особисто при зустрічі вам і доказати, і показати, що ви помиляєтеся... якщо є таке бажання. Сподіваюся, боятися не будете? Зрештою, ніхто нікого не заставляє читати газети, у т.ч. і вас. Але казати, що продавщиці кажуть, що не купують, не варто. Якраз я й моніторю цей процес. Купують рівно стільки ж, як і інші видання, і не лише місцеві.
Коломиянин 2011.06.14, 22:49
Кожна людина видатна та помітна за допомогою вчинка ,котрий вона вчинила .А також ,природньо всім людям ,поступати протилежно... Загети читають мало людей . Варто зауважити ,чи були останнім часом якісь вигідні пропозиції,щодо розвитку "міста" )? Чорний піар - не йде на користь людям ,котрі стають випадковими свідками . )))
падлючина 2011.06.15, 10:46
З мера вимагають лиш ті ,хто не готовий взяти на себе відповідальність за благополуччя Коломиї. Ви не діти ,а він не тато ! Хочете шось мати - працюйте ,ініціюйте !
Агась 2011.06.15, 11:31
Коломиянину і падлючині - Митя, обовязково тебе прислухаюся. Тобі мало форуму Коломия ВЕБ Порталу аби поливати тих, хто не лиже меру? Та заспокійся, зрештою. Пишучи коменти, міняй айпі, ок?
Випадковий 2011.06.15, 11:33
До падлючини - А вони що, не запропонували поекономити бюджетні кошти і задурно друкувати інфо міської ради? Чим погана пропозиція?
Коломиянин 2011.06.16, 08:49
)))))))))))))))))))))))))))))))))))) А я ніби не поняв про Агася (з тими самими ІР ) ! Краще б зустрілись і подумали про "порядок". Чим тут цейвочитись ! ))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Коломиянин 2011.06.16, 08:52
До випадкового: Что за вопроси ?Спочатку К.В.чмирить ,а потім просить про співпрацю ! Так не годиться !
Агась 2011.06.16, 09:17
К.В. не просить, а пропонує. А мер ще з виборів залупився на всіх опонентів, і їде своїм роваром... той-во, Лексусом.
Коломиянин 2011.06.16, 09:27
Так,як і дехто залупився ... От тре бавити цих масовиків затєйщиків ,добрими словами, на всяких форумах ,та сайтах ..... А мош і почати "НОВЕ" ?!!! От як до цього ставляться "масовики затєйщики",чи вони усвідомлюють таку потребу ?!
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2231 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1579
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5362
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15365 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3682 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3509

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

286

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

332

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1437

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2786
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

1061
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

437
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1601
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

843
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

588
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

736
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1089
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22029
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

160
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

568
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

569 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1038 1