Літургія за участі глави УГКЦ та масштабний концерт: у Франківську завершилась "Коляда на Майзлях" (фото)

14 січня фестиваль «Коляда на Майзлях», який ще 10 років тому починався, як парафіяльна розколяда, сьогодні являє собою унікальний в Україні проект, аналогів якому немає.

Цього року він став десятим ювілейним і офіційно перейшов у статус міжнародного, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу Архієпархії УГКЦ.

Започаткували фестиваль «Коляда на Майзлях» на парафії Царя Христа (район, в якому розташована церква, називається Майзлі), яку обслуговують отці-василіяни, тодішній ігумен о. Володимир Палчинський ЧСВВ і керівники парафіяльних колективів Ігор Дем’янець, Любов Терлецька і Любов Литвинчук, продовжив цю велику справу наступний ігумен о. Йосафат Фітель ЧСВВ, а тепер підхопив і наповнив новим змістом теперішній настоятель о. Йосафат Хаймик ЧСВВ.

Гостями свята на парафії, яке вже давно переросло межі міста й митрополії, вийшовши на Міжнародний рівень, стали понад 50 колективів. Хори, ансамблі, оркестри та вокалісти виконуватимуть традиційні та старовинні колядки і щедрівки. Колективи прибудуть як з Прикарпаття, так і з різних куточків України. Також завітають гості із Польщі, Молдови та інших країн. Окремо слід виділити виступи колективів із зони бойових дій - Волновахи та Попасної.

Цьогоріч вперше відвідав фестиваль Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук. Це став перший візит Глави нашої Церкви на парафію Царя Христа з 1991 р. Блаженніший очолив Архієрейську Божественну Літургію, яка і стала початком фінального дня фестивалю.

«Наша Київська церква, спадкоємицями якої ми є, є Софіїною церквою, яка носить особливу Божественну мудрість. І ми знаємо, що та Божественна Премудрість, ікона якої навічно записана як ідентичність київського християнства, по-особливому віддзеркалювалася в монашестві Київської Церкви. Тому не дивно, що саме ця монаша василіянська обитель, стала престолом, осердям фестивалю української коляди, який вийшла на міжнародний рівень, бо саме українське монашество зберігало мудрість Київської церкви, було осердям книжної науки, культури, мистецтва, тому куди могла привести Божа мудрість Київського християнства наших колядників з України і цілого світу? – До монашої обителі, яка є переповнена нашою Софією Київською», - сказав Блаженніший Святослав, звертаючись до вірян, які вщент заповнили храм.

Після спільної молитви розпочався гала-концерт. В ньому взяли участь гурт «Gypsy Lyre» та учасники фестивалю, які вже виступали в попередні дні. Окремо слід виділити виступ народної артистки України Марії Бурмаки.

Після всіх запланованих виступів, до присутніх на гала-концерті звернувся Патріарх Святослав. У своєму заключному слові Глава УГКЦ подякував всім організаторам та учасникам фестивалю, а також усім гостям, які протягом того тижня відвідували виступи.

"Нехай ця коляда, яка є символом нашого українського народу, ніколи не минає з наших уст", - закликав Предстоятель, наголошуючи на тому, що завдяки нашим колядкам, ми поширюємо та ділимося нашою вірою в Єдиного Бога з іншими поколіннями і, навіть, народами.

Люди виходили з храму, але не розходились – надворі їх чекала гостина для великої родини. Обличчя світилися радістю, глядачі ділилися враженнями, знайомилися, колядували… Так українці споконвіку гуртуються навколо народженого Христа, єднаються в любові й радості, несучи світові вістку, що Христос народився. І так було, є і буде, поки будуть жити наші колядки, поки будуть українці.


Читайте також:

Коляда на Майзлях: до Івано-Франківська прибув Глава УГКЦ Святослав (відео)

Фотогалерея


14.01.2019 2832 4
Коментарі (4)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2114
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

985
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

980
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2119
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3584
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2509 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

815

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

718

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

676

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

681
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10346
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1193
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5292
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1020
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2823
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1190
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

414
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

254 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

724
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

618
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

665