Лікування сухого кашлю за допомогою інгаляцій

Сухий кашель є найпоширенішим симптомом, що спостерігається у пацієнтів. Особливість його в тому, що він може попереджати про самі різноманітні захворювання, тому залишати цей симптом без уваги не можна. Лікувати кашель за допомогою інгаляції - дуже ефективна практика. Для цього можна придбати ліки для небулайзера і скористатись пристроєм, або робити інгаляції в домашніх умовах.

Чи корисні інгаляції при сухому кашлі

Ефективність інгаляцій полягає в тому, що завдяки процедурі вдихання будь-який лікарський препарат потрапляє безпосередньо у дихальні шляхи і діє направлено. Сухий кашель є результатом подразнення слизової горла через надмірну сухість поверхні. Лікарські засоби допомагають зволожити слизову, заспокоїти або пом'якшити сухий кашель і перевести його у більш продуктивну стадію (відхаркувальну). Більшість необхідних препаратів для інгалятора можна придбати в інтернет-аптеці «Apteka.com».

Інгаляційна терапія ефективніша ніж приймання лікарських медикаментів всередину. На відміну від орального прийому ліків, вона майже не має побічних ефектів, діє тільки на уражені органи та помітно прискорює одужання.

При лікуванні сухого кашлю можуть застосовуватися два види інгаляцій:

  • Парові - являють собою вдихання теплої пари. Ліки розчиняються у воді, яка доводиться до температури випаровування і разом із парою потрапляють на слизові носа та горла.
  • Небулайзерні - інгаляції за допомогою небулайзера. Цей пристрій різним способом (залежить від принципу роботи) перетворює ліки на аерозоль із мікрочастинок, що легко потрапляють всередину при вдиханні.

При захворюваннях, що супроводжуються не продуктивним, подразливим і сухим кашлем, обидва види процедур є ефективними.

Чи можна робити інгаляції, коли висока температура

Не всі види інгаляцій можна робити при підвищеній температури. Основні протипоказання стосуються парових інгаляторів.

Це пов'язане з тим, що гаряча пара із розчиненими в ній ліками на рослинними основі, ефірними маслами, бальзамами посилює кровообіг у легенях і бронхах, що дає додаткове навантаження на серце. Оскільки серцебиття вже прискорене через високу температуру, посилене навантаження може порушити роботу серця, ускладнити дихання, а перегрів у малих дітей взагалі може викликати судоми.

Небулайзерна терапія частково дозволена при лихоманці, але з обмеженнями. До температури 37,5 °C немає обмежень по видах ліків для небулайзера. Від 37,5 °C до 38 °C рекомендують тільки препарати для зняття спазму і протиастматичні аерозолі. При лихоманці вище 38 °C можна приймати тільки ліки проти астми.

Препарати в небулайзер від сухого кашлю

При будь-якому захворюванні одужання настане швидше, якщо дотримуватися певної послідовності у прийманні ліків. То саме можна сказати і про інгаляції. Лікар призначає дозування медикаментів, частоту і послідовність процедур для інгаляторної терапії. Зазвичай схема має такий вигляд:

  1. Використання ліків, що розширюють бронхи.
  2. Через пів години: інгаляції з муколітичним препаратом для розрідження слизу.
  3. Через пів години: інгаляція з антисептиком.
  4. Майже одразу після цього - протизапальні ліки.

Лікування сухого кашлю за допомогою інгаляцій спрямоване на зволоження слизових оболонок, зняття запалення і набряків. Найчастіше при цьому використовуються наступні препарати:

  • бронхолітики (Вентолін, Беродуал, Боротек);
  • муколітичні засоби (Амбробене, Лазолван, Ацетілцистеїн);
  • протизапальні (Пульмикорт, Ротокан);
  • антисептики (Хлорофіліпт, Фурацилін);
  • зволожувальні засоби (фізрозчин, лужна вода, содовий розчин).

Щоб інгаляції були ефективними і прискорили одужання, потрібно слідувати рекомендаціям лікаря щодо використання небулайзера і дотримуватися правильної послідовності процедур.

Партнерський матеріал


17.02.2023 84480 3
Коментарі (3)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1061
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2780
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

966
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1028
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1033 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3084 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

879

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

768

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1082
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

133
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2331
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1140
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

440
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15060
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7376
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

807
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

371
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

283
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

371
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

648
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1101