Лідерські якості та командний дух: в Івано-Франківську провели естафети серед дітей та молоді з функціональними обмеженнями (ФОТО)

Спортивні естафети серед підлітків та молодих людей з функціональними обмеженнями відбулися сьогодні в Івано-Франківську.

Змагання організував Івано-Франківський міський центр соціально-психологічної реабілітації молоді з функціональними обмеженнями «Дивосвіт» у співпраці з Івано-Франківським міським центром з фізичної культури та спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт», повідомляє Фіртка.

Двадцять п'ять учасників заходу змагалися у спритності, вправності та технічності у різних видах естафет, які спеціально розробили для них фахівці-реабілітологи залежно від віку та фізичних можливостей.

Усі спортсмени – вихованці центру «Дивосвіт» – діти та молодь віком від 16 до 35 років, які мають певні функціональні обмеження.

Як стверджує Оксана Вінтоняк, директорка центру, такі змагання проводяться у закладі, який вона  очолює, практично щомісяця. Заняття проводять професійні реабілітологи у співпраці з міським центром «Інваспорт». Метою таких заходів є підтримка командного духу, фізичний розвиток та розвиток лідерських якостей у підопічних центру.

«Це є лідерські якості обов’язково плюс фізичний розвиток. У нас реабілітолог через день проводить заняття з фізкультури, масажі та загалом такі вправи піднімають настрій», - розповідає директорка.

«Естафети проводяться завжди командні, де по черзі кожен учасник виконує певну вправу. - коментує змагання реабілітолог Андрій Костюк, - Естафети виконуються на швидкість, на вправність, на правильність техніки виконання. Тобто за назвами якщо взяти, то це: естафета з м’ячем - перенесення м’яча між ногами, перенесення м’яча на швидкість та інші. Всі учасники діляться на чотири команди та з них уже визначається найсильніша».

Зі слів реабілітолога, вправи на естафетах підібрані з урахуванням можливостей усіх учасників, оскільки у кожного свої особливості, діти дуже різні.

«Тобто є дуже швидкі, дуже вправні, - зазначає, - а є такі, що рухаються не дуже швидко. Ну але в середньому у командах учасники дуже мішані: є сильні, а є слабкі. Відповідно за всіма показниками учасники приблизно компенсують один одного – так, щоб команди були більш-менш рівні у своїх можливостях».

Міський центр з фізичної культури та спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» співпрацює з центром «Дивосвіт» вже 13 років. З 2008 року заклади разом проводять спільні спортивні заходи, які пов'язані з певними пам’ятними датами, державними та релігійними святами тощо, або навіть без особливого приводу – один-два рази на місяць.

У таких заходах, як сьогоднішній, «Інваспорт» виконує роль ідейного натхненника, а ще готує для його учасників нагороди та цікаві призи.  

«Моя пропозиція про проведення, бо в них (у центрі «Дивосвіт» - ред.) тут працюють вчителі, які займаються, знають, яку вправу краще дітям дати, тобто програму пропонують вони. Я пропоную захід і до заходу нагородження, тобто грамоти, медалі, солодкі призи, спортивні призи», - розповідає Марія Василюк, керівниця міського центру «Інваспорт».

Попри те, що нинішня подія за своєю суттю є спортивною, переможених сьогодні не було. Усі учасники естафет отримали грамоти, призи та шоколадки. Зі слів Марії Василюк, для людей з функціональними обмеженнями участь у спортивних змаганнях – це вже перемога.  

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Можливо все: в Івано-Франківську пройшли змагання осіб з інвалідністю на веломобілях (ФОТО)

Франківців кличуть стати патронатними вихователями


22.09.2021 Сергій Білий 1637
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2195
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19118
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1706
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1188
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2242
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3828

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1957

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

665

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1287

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1442
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

357
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

876
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24374
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

605
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

596
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

731
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1625
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8003
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

426
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

757
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2021 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

717