Лазер в судинній хірургії: Варикозна хвороба та сучасні методи її лікування (відео)

 

 

Варикозне розширення вен нижніх кінцівок відноситься до одного з найпоширеніших захворювань периферичних судин, відомих суспільству з давнини. За оригінальним висловом Д Ван Дер Стріча (1996), варикозна хвороба стала «платою людства за прямоходіння і вертикальний спосіб життя».

 

В нашій країні з цією проблемою, в тій чи іншій мірі, стикається кожна третя жінка і кожен п'ятий чоловік. За епідеміологічними даними різними формами цього захворювання страждають 10-20% чоловіків і 30-40% жінок працездатного віку. Особливо схильні до цього захворювання люди, що працюють на «стоячих» роботах або ті, що ведуть малорухливий спосіб життя.

 

Виникає варикозне розширення виникає внаслідок недостатності у венозній стінці специфічних еластичних волокон, які формують утримуючий каркас самої стінки. Слабкість венозної тканини обумовлює, в свою чергу, недостатньо щільне змикання венозних клапанів, що стає причиною погіршення відтоку крові від кінцівок. Затримка крові в поверхневих венах сприяє ще більшому їх розширенню та виникненню варикозних вузлів.

 

Підступність варикозної хвороби полягає в тому, що дуже довго вона справляє враження лише косметичного дефекту, і не завдає людині особливих незручностей. Поява відчуття важкості і втоми в ногах, невеликих розширених вен на гомілці (судинних «зірочок» і «сіточок») - це перший сигнал про неблагополучия. На жаль, більшість людей не звертають уваги на вищевказані симптоми і хвороба прогресує. Коли поряд з розширеними венами з'являються набряки, шкіра темніє і стає «лаковою», забої І порізи на ногах довго не гояться - це вже другий, тривожніший сигнал про те, що організм вичерпав можливості справитися з хворобою самостійно і йому терміново потрібна допомога фахівця.

 

Небезпечна варикозна хвороба і своїми ускладненнями.

 

Через поганий відтік крові виникають трофічні виразки і щонайменша травма провокує їх розповзання по всій гомілці. І це ще не вся біда. У варикозно розширених венах часто утворюються тромби, які у разі їх відриву від стінки судини з потоком крові потрапляють в легеневу артерію. Виникає так звана тромбоемболія, що становить загрозу не тільки здоров'ю - а і життю. От чому з варикозом необхідно боротися на будь-якій стадії його розвитку, не чекаючи ускладнень.

 

На жаль, консервативні методи лікування варикозної хвороби та її ускладнень часто не приносять бажаних результатів, особливо, якщо захворювання запущене. Носіння спеціальної компресійної білизни, дотримання правильного режиму та інші подібні заходи спроможні лише сповільнити прогресування хвороби, не ліквідовуючи причини.

 

Останнім часом особливої популярності набула склерозуюча терапія, яка полягає у введенні у просвіт варикозних вен хімічних речовин для склеювання стінок з метою виключення їх з кровоплину. Однак, це не тільки не усуває причину хвороби, а й при виконанні без належних показів призводить до ряду небезпечних ускладнень, а саме до тромбофлебіту (запалення і тромбування поверхневих вен), змертвіння шкіри в ділянці ін'єкції, тромбозу глибоких вен, попадання частинок тромбів і склерозанта в системний кровоплин з подальшим його перекриттям у різних судинах. Тому слід пам'ятати, що цю процедуру варто виконувати лише при наявності незначного варикозу, а саме судинних «зірочок» і «сіточок», бічних гілок великої підшкірної вени, а не самої великої підшкірної вени та при повторній появі варикозних вен після оперативного їх видалення. Варто мати на увазі, що після склеротизації залишається висока вірогідність повторної появи варикозу.

 

Саме тому оперативні методи лікування варикозу до цих пір залишаються найбільш ефективними І широко використовуються.

 

Оперативне видалення варикозно змінених вен, яке найчастіше здійснюється в медичній практиці, передбачає видалення розширених вен з окремих розрізів. Ця операція має як свої переваги так і недоліки. До переваг слід віднести загальнодоступність операції, тому що виконується вона майже у всіх хірургічних стаціонарах, великий практичний досвід хірургів у її виконанні і радикальність втручання, тобто можливість максимально повного видалення змінених вен, що особливо актуально при запущених формах варикозу. Крім того, зазначена операція значно знижує ризик рецидиву захворювання. Серед недоліків варто мати на увазі кровотечі з ран в першу добу після операції. Вони, як правило, бувають незначними, але можуть слугувати причиною накопичення крові в місцях забраних вен і утворення підшкірних крововиливів, які зникають впродовж 7-10 днів. Рідше можливе виникнення запалення в ділянці післяопераційних ран, пошкодження лімфатичних судин і дрібних нервів, які створюють дискомфорт на більш тривалий термін. Також варто не забувати про післяопераційні рубці, які будуть нагадувати вам про перенесену операцію впродовж всього життя.

 

Згаданих ускладнень значною мірою вдається уникнути, використовуючи відносно нову для нас методику оперативного лікування варикозної недуги - ендовенозну лазерну коагуляцію, яка є більш перспективною для забезпечення належної ефективності при мінімальній інвазивності. Суть лазерної коагуляції полягає у локальному термічному пошкодженні стінки вени лазерним випромінюванням, що веде до її заростання і виключення із патологічного кровоплину.

 

Серед переваг даної методики можна назвати наступні: майже повне уникнення таких післяопераційних ускладнень як кровотечі, ураження нервів і лімфатичних судин, післяопераційних синців, больового синдрому. Також необхідно зазначити, що лазерна коагуляція є засобом так званої «офісної» хірургії, коли відразу ж після виконання процедури пацієнт може самостійно залишити медичний центр і в короткому часі приступити до своєї звичної діяльності. Значним позитивом цієї методики є винятковий естетичний результат, тобто відсутність рубців. Попри всі позитиви, лазерна коагуляція, як і кожна з методик, може в ряді випадків мати ускладнення. До них належать почервоніння шкіри над коагульованою веною, короткотривале затерпання шкіри, незначний набряк, опіки шкіри, місцевий тромбофлебіт. Слід зазначити, що всі вони, якщо й виникають, то носять поміркований зворотній характер.

 

Іноді ендовенозна коагуляція поєднується з естетичною флебектомією, суть якої полягає у видаленні дрібних венозних гілок з проколів шкіри. Таке комбіноване втручання проводиться пацієнтам з розсипним типом варикозу для забезпечення максимального косметичного результату.

 

Попри всі позитиви, стримуючим чинником при виконанні лазерної коагуляції вен є те, що методика в певному сенсі не є загальнодоступною. Вона потребує складного спеціального обладнання та виконання ультразвукового контролю за проведенням операції. Але, не зважаючи на складнощі такого характеру і враховуючи визнану у всьому світі ефективність лазерного лікування варикозу, методика набуває все більшої популярності і в Україні.

 

В нашому регіоні згадані втручання можуть бути запропоновані фахівцями лікувально-діагностичного центру «Медекс», які здійснюють як доопераційні консультації, так і післяопераційне спостереження за пацієнтами.

 

 


12.04.2016 4352 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1051
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2440
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2066
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2103
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6404 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2397 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

267

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1088

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1125

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1334
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

211
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

547
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2004
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26447
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

508
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10407 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7949
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

491
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

352
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

506
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

578
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1524