Кримінальні люстратори

 

До мене на електронку прийшов цікавий матеріал. Я був не проти його опублікувати, однак люди, автори цього опусу не наважилися підписати власним прізвищем свої правдиві рядки. Підкреслюю, правдиві, позаяк, я перевірив дані і підтверджую, щозгадана у ньому судова справа у провадженні є. Та й тенденції автором вловлені правильно. Тому,щоб не пропало це невеличке розслідування, друкую його під своїм іменем і власним заголовком, беручи відповідальність і ризик на себе:

Все більше і більше в засобах масової інформації з'являється відкритих звернень громадян про необхідність наведення порядку в місті, про наявність молодих людей в масках зі зброєю, які час від часу з'являються в різних державних і навіть приватних установах висуваючи різні умови, які здебільшого носять більше меркантильний характер, аніж захист інтересів всього суспільства.
На цьому фоні з'явилося багато «люстраторів» та «народних месників», які вимагають «люструвати» всіх і вся.


Але варто дізнатися хто такі ці «люстратори», які виступають від імені громади та хто наділив їх такими повноваженнями?
Нещодавно на одному із громадських заходів за люстрацію суддів виступив Мирослав Олійник, який звинуватив суддів у винесенні незаконних рішень. Хто ж такий Мирослав Олійник?


В провадженні Яремчанського міського суду знаходиться кримінальна справа № 1-кп/З 54/4/14 за обвинуваченням Олійника Мирослава Володимировича у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 статті 122 Кримінального кодексу України. Вказана стаття передбачає відповідальність за умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, вчинене з метою залякування потерпілого або його родичів чи примусу до певних дій або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості. За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.

У даному випадку виглядає так, що посилаючись на революційну доцільність та загальні суспільні інтереси, «під революційний шумок» Олійник Мирослав намагається чинити тиск на суддів з метою уникнення відповідальності за вчинений злочин. У своїх виступах Олійник М.В. зазначає, що йому жаль тих хлопців, які загинули на майдані. Не треба було щоб вони гинули якщо судді залишаться на своїх посадах.


У відповідь хотілося б зазначити, що Герої на майдані гинули не за те, щоб в майбутньому злочинці прикриваючись їх іменами уникали відповідальності та отримували певні матеріальні блага. Майдан був загальнонаціональною метою українців для кращого майбутнього та скинення диктатури. Люди вірили в те, що віддають свої життя за краще майбутнє для своєї нації. Проте, окремі особи, такі як Олійник М.В. намагаються отримати від цього зиск для себе особисто та «під шумок» уникнути відповідальності.
Безумовно на сьогоднішній день існує необхідність зміни системи та перевірки діяльності державних органів. Але такі дії мають відбуватися у цивілізований спосіб і без корисливих мотивів. Таку «люстрацію» мають проводити люди не заплямовані в злочинних діях та чисті у своїх помислах. У щирість доводів пана Олійника після наведених фактів важко повірити, такі дії швидше спрямовані на особисту розправу.


08.03.2014 Олег Олексюк 1545 2
05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

274
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

719
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1406
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2973
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1274
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1511

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

345

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1232

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1819 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

2039
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

325
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

652
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

862
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

137
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

383
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

946
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

830
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

685
06.10.2022

До слова, Кабінет Міністрів підготував законопроєкт про кримінальну відповідальність за отримання російського паспорта.

92
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

327
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

511
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

616