Києво-Печерська лавра: маніпуляції та істерія Московського патріархату

В українських соцмережах тисячами тиражуються прихильниками МП пропагандистські  маніпулятивні відеоролики та дописи, в яких розповідається про так зване  «гоніння на УПЦ»,  та «захоплення Києво-Печерської лаври безбожною владою та її закриття».

Порівнюючи з більшовиками, з останнього такого безглуздя є безліч публікацій, в яких містяться нібито фотодокази потемнілих хрестів на храмах лаври, що трактуються очільником монастиря «гнівом Божим» за роботу міжвідомчої комісії  та богослужіння Епіфанія.

А те, що сусальне золото з роками має властивість тьмяніти і реставрація храму за їхнього керівництва  не проводилася 40 років – лукаво замовчується.

Озвучують і тиражують ось такі  нісенітниці та дикі забобони, щоб надалі тримати наївних людей в страху і сліпій покорі, водночас створюючи  пропагандистську картинку для ворожих ЗМІ, або провокуючи міжконфесійний конфлікт у такий важкий час для України. Адже ні для кого не секрет, яка структура довгий час ховалась під назвою УПЦ і господарювала в українській святині.

Війна зірвала всі маски. Будучи свідками того, що велика кількість колаборантів була серед  прихильників УПЦ (МП), яка то згадувала про свою приналежність до Москви та РПЦ, то соромливо замовчувала ховаючи приставку «МП» - московський патріархат.

Єдине правда - ієрархи цієї структури користувались набожністю, щирістю та щедрістю українців, окупувавши головну українську святиню - Києво-Печерську Лавру, сіяли там «руській мір».

Відтоді, як влада зрозуміла, що потрібно захищати і духовний фронт з’явились питання до так званої УПЦ, яка наголошувала на своїй незалежності, але фактично є частиною Російської Православної Церкви.

Ми всі були свідками, як в середовищі УПЦ розпочались різноманітні псевдособори, рішеннями яких намагалися переконати, що УПЦ - українська та незалежна церква, але в той самий час журналісти фіксували як ієрархи УПЦ (МП) наввипередки їздили до патріарха московського Кіріла на поклін.

Ми побачили священників-колаборантів. Не всі священники УПЦ (МП) є колаборантами, але всі колаборанти-священники походять саме з цього середовища, саме з цієї Церкви - стверджує  Віктор Єленський, релігієзнавець, голова ДЕСС.

Уся Україна слідкувала за проведеннями обшуків СБУ по єпархіях та монастирях УПЦ (МП), де знайшли антиукраїнську проросійську літературу.  

Якщо обшуки якось пережили, то найбільшим струсом для МП виявилось проведення різдвяного богослужіння ПЦУ у Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври (КПЛ) з рішенням подальшої передачі деяких приміщень верхньої лаври ПЦУ.

УПЦ (МП)  відмовлялися вірити в те, що в КПЛ  може служити українська церква, яку вони проклинали та називали «розкольниками».

Києво-Печерська лавра – православний український монастирський комплекс у Києві. Визначна пам’ятка історії та архітектури. Заснований 1051 року ченцями Антонієм та Феодосієм, як печерний монастир за межами Києва за часів князя Ярослава Мудрого.

З 1592 -1688 був  ставропігією (тобто пряме підпорядкування) Константинопольського патріарха, а з трагічного для українського православ’я 1688 року – московському патріарху.

З того часу українці втратили лавру, тому що там засіли московити.

З приходом більшовицької влади Києво-Печерська Лавра перетворили на музейне містечко. У 1988 р. РПЦ відновила в лаврі чернече життя.

Першим настоятелем новоствореної обителі став митрополит Київський і всієї України Філарет (Денисенко) за правління якого активно відбудовувались основні святині монастиря. В 1992 році митрополит Філарет (Денисенко) покидає стіни лаври, оскільки очолює УПЦ Київського Патріархату.

Починаючи із 1992 року настоятель (священноархімандрит) лаври — митрополит Володимир (Сабодан), а з 1994 року намісник лаври — архиєпископ вишгородський Павло (Лебідь).

У 1994 році разом із Софійським собором внесений до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО. Для перебування монастиря УПЦ (МП) на території державного заповідника укладали договір оренди з державою.

Своєрідну "міну уповільненої дії" заклала проросійська влада у 2013 році,  а саме уряд Азарова передав в постійне, безстрокове, безоплатне користування УПЦ (МП) всю Нижню лавру.

Звичайно, такий хід справ став непростою спокусою, аби не набудувати крамничок, готелів та інших господарських приміщень, які будуть приносити шалені прибутки, з яких не потрібно платити податки.

Мабуть, коли є такі дозволи від держави, то на обмеження про забудову ЮНЕСКО можна не звертати уваги.

Перебувавши на території Нижньої лаври намісник Павло (Лебідь) поступово прибирав до рук і Верхню лавру. «Небожителі» гадали, що схопили Бога за бороди, одних можна залякувати прокльонами або карою Божою, а інших - проблемами з Москвою.

Війна змінила все і всіх.

10 березня  Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» оголосив про розірвання договору оренди з Українською православною церквою (Московського патріархату). З 29 березня 2023 року монастир УПЦ (МП) повинен покинути територію КПЛ.

Отож, прийшов час відповідати за свої вчинки. Тому і вдається ієрархія УПЦ (МП)  до таких примітивних маніпуляцій та залякувань через соцмережі чи інші підвладні їхнім покровителям ЗМІ. У всьому звинувачуючи українську владу.  

Так і виходить, що на одну камеру плачуть і жаліються, а на іншу - проклинають і залякують. Ба навіть патріарх РПЦ Кіріл поскаржився світовим духовним лідерам на українську владу, яка ніби переслідує УПЦ (МП). Це стало темою номер один на всіх пропагандистських каналах Росії.

Отже, зайвий раз УПЦ (МП) показала своїх справжніх заступників і покровителів. Ми боремося з московитською навалою не тільки на сході, але й в серці столиці.

Основним наративом маніпуляцій є те, що  звичайних монахів виселять, а монастир зачинять. Стосовно звичайних монахів, то митрополит ПЦУ Епіфаній наголосив, що їхня Церква відкрита для лаврських монахів, і у них є вибір:  залишитись в лаврі та молитися за Україну українською мовою разом з ПЦУ або піти за своєю Московською духовною владою.

Близько дев’яти століть монастирем володіла Київська митрополія, правонаступницею якої зараз є ПЦУ, і лише останні 300 років УПЦ в єдності з Московським патріархатом.

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 


21.03.2023 Роман Тадра 1751
09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

3160
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

894
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

692
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10462 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2800 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2062

Як московити крали історію наших предків.

484

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

266

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

808

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

835
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

242
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

343
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

563
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

261
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

245
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

505
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

572
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5855
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

168
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

303
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

463
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

541