Кандидати у нардепи не поспішають допомагати Карпатам?


Екологи звернулись до 134 кандидатів у депутати від округів Карпатського регіону з проханням повідомити чи готові вони підтримати місцеве населення у боротьбі проти будівництва малих гідроелектростанцій у Карпатах. На звернення знайшли за необхідне відповісти лише 3 кандидати.

 

На початку вересня 2012 року, екологічні організації звернулись до кандидатів у депутати від гірських округів з пропозицією оприлюднити своє ставлення до проблеми будівництва малих гідроелектростанцій на річках Карпатського регіону.

 

Звернення оприлюднене на веб-сайті громадської кампанії проти малих ГЕС у Карпатах та надіслано більшості кандидатів поштою, а тим кандидатам які спілкуються з виборцями за допомогою інтернету – електронною поштою або через соціальні мережі. Звернення від екологів отримали 134 кандидати у народні депутати в 12 округах (5 – Закарпаття, 4 – Івано-Франківська, 2 – Львівська, 1 – Чернівецька).

 

- Пасивність кандидатів у депутати в такій гучній екологічній темі говорить сама за себе. Кандидати в народні депутати не знають, що на листи треба відповідати, ігнорують реальні проблеми виборців. – Коментує ситуацію активіст ДОП «Зелене Майбутнє» Петро Тєстов. – Загалом відповіді надійшли від всього трьох кандидатів: Богдана Романовського (округ 89), Павла Чучки (округ 68) та Михайла Андрусяка (округ 89). Хоча дуже приємно, що всі вони не тільки висловили підтримку громадській кампанії проти малих ГЕС, але й займались цією проблемою раніше, ще до виборів, пишуть Паралелі.

 

- Більшість жителів гірських сіл виступають проти будівництва ГЕС. Всі села Івано-Франківщини (села Красник, Довгополе, Бистрець, Шибене і Зелене), де проводились громадські слухання з цього питання, проголосували одноголосно проти ГЕС. – Розказує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – На нашу думку, всі кандидати повинні визначитись із своїм ставленням до цієї проблеми, а виборці повинні врахувати цей момент при голосуванні у жовтні.


08.10.2012 2163 6
Коментарі (6)

Українець 2012.10.08, 09:10
А масова заготівля лісу на дрова в цих і інших селах, не турбує населення сіл і екологів? Але тож для себе, то треба!!! Тільки різниця мабуть в тому,що дрова половина заготовляє за дурно ,або платить мізер лісникові!!! А за електроенергію, за газ треба давати не Державі, а якомусь клерку, який те населення має далеко в «ДУПІ» Населення хоче добре жити, мало платити за газ – але гідростанції будувати не дамо! Завтра найдеться еколог котрий скаже, що від вітрогенератора можна оглохнути, а сонячні батареї випромінюють радіацію і населення масово виде на вулиці – може не так??? Аби був повід!!! Треба розширити дорогу – але дерева знищити не дамо і на мій город не лізьте ,а там інакшого виходу немає - то як розширяти? Але будівлю можна без дозволу побудувати на водоводі - це можна!!! Хочемо жити як в Європі – но, молоко і сир продаємо на прохідній частині тротуару( до речі там екологів не має) Проти розширення цвинтаря – однозначно НІ, а куди захоронювати людей які помирають? Таку відповідь теж населення не дає – давайте будемо креніамувати - знов же населення буде приймати стойку «РЕКСА» Дім будувати ні – бо площадки не має для дітей 9 а ті площадкі їхніми дітьми перетворюються з наступанням темноти в нічні бари де сидять на перилах а ноги на сидінні, але це хай міліція контролює ,а ми батьки будемо кричати з балкона не чіпай мою дитину – чого причепився до дітей !!! Міську зону розширити ( зараз навколишні села скажуть Ні), але хату купити, щоб потім перепродати – то населення цих сіл скаже так . Сміттезвалише – будувати не дамо. Бо теж екологи проти. На Марс треба сміття возити))) Все що потрібно для суспільства – населення каже НІ )))
До тупого українця 2012.10.08, 10:08
Порівняння недоречне. Доведено, що мала гідроелектростанція завдасть непоправної шкоди карпатській річці, на якій її збудовано Без мініГЕС в Карпатах можна обійтися, електроенергії в Україні вистачає цілком. Нема потреби вбивати природу Карпат.
До ДУЖЕ ТУПОГО українця від 2012.10.08, 13:38
Вже давно науковцями пораховано, що навіть якщо запустити на повну потужність всі міні-ГЕС в горах, то це дасть прирість елктроенергії аж на 1,1 % до загальної, що виробляється в Україні. А от шкоди це завдасть непомірної. Читайте наукову літературу, а не комікси. Вас не бентежить, чому в Бурштині ТЕС працює на 50% потужності ??? Запустити її на 100% і всі проблеми щезнуть.
До дуже мудрих дописувачів 2012.10.08, 16:43
А,що крім заборони,Ви можете запропонувати??? Щоб наша область скоротила залежність в російському газі??? Щоб ми ПРИКАРПАТЦІ меньше споживали газу, менше платили за газ і так далі??? А мудрі всі не будуть, хватає вже ВАС мудрих з якими я бігав по ДЕМ'ЯНОВИХ Лазах, по вокзалах іт.д - гробив свій транспорт в надіях на якесь покращення( ви всі попристроювались), а я залишився з голим задом))) А Ви все забороняєте))) і рахую,що мудрий той котрий щось може зробити, а заборонити - "це проще пареной репи" Так ,що в ВАШих діях я нічого не бачу надзвичайного))) З повагою до Вас НУ ДУЖЕ мудрих – самий найдурніший Українець.!!!
Дуже мудрі дописувачі 2012.10.08, 19:54
А не треба все забороняти ))) Рецепт старий, як світ : перш за все треба подивитись де ми втрачаємо енергію. А це старі вікна, неутеплені будинки, несправна вентиляція і т.д. Я, наприклад, провівши всі ці нехитрі маніпуляції у себе в офісі на 20% скоротив витрати на опалення. А саме опалення зробив на альтернативних поновлюваних джерелах. Від газової труби вже рік, як відрізався ))) Якщо так зробить, хоча б кожен другий, повірте, що економія буде шалена. А щодо елетроенергії, то Вам шановний варто було би знати, що Україна і так її має надлишок і експортує в Росію, Білорусь і ЕЄС. Так що проблема не в цьому.
Перехожий 2012.10.08, 23:45
Отриманий великий хабар першою особою,має тепер захищати будівництво малих ГЕС ,інакше.....
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

337
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13830 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1580
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

872
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6143
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1725

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

640

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1468

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1279

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1168
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

522
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

661
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1581
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

604
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

882
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5926
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13663
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

252
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

550
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

487
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

794 2