
Минулого року Київ очолив рейтинг найбільш «зелених» міст-мільйонників Європи, обігнавши Рим, Париж, Мадрид та інші мегаполіси.
В умовах щільної забудови міста не так просто знайти місце для великого парку або скверу, й сьогодні це проблема не лише столиці. «Слово і Діло» розбиралося, як українські мери зберігають зелень в містах і займаються парками, пише Слово і діло.
Київ завжди був дуже зеленим містом і підтримувати цей статус нелегко. Цього року столичний мер Віталій Кличко планує відкрити 10 парків на зразок парку «Наталка». Зокрема, йдеться про парк Рильського, парк Партизанської слави, парк Шухевича, Печерський ландшафтний парк, Куренівський, парк Совки, Відрадний та Сирецький парки.
Мер Дніпра Борис Філатов також займається реконструкцією парків. «Благоустрій рекреаційних і зелених зон: реконструкція парку «Зелений Гай», «Новокодацький», комплексне оновлення міського пляжу на Монастирському острові. А ще висадимо близько 4,5 тисяч дерев і кущів», – ідеться в плані дій мера до кінця року. Поки це все в планах, а дві обіцянки минулого року Філатов уже провалив. Він збирався реконструювати парк імені Володі Дубініна та парк імені Писаржевського. Однак в останньому, крім оформленої центральної алеї, жодних змін не було, а в парк імені Дубініна планують завершити лише в жовтні цього року.
Жителям Івано-Франківська Руслан Марцінків пообіцяв нові зони відпочинку в парку Шевченка.
«Тут з'явиться поле для міні-гольфу, нові майданчики для дітей та занять спортом, а також зелений лабіринт. Крім того, плануємо створити гірку для санчат і даунхілу», – розповів міський голова.
Читайте також: В Івано-Франківську облаштування міського озера на стадії перепроектування
Детальніше – на інфографіці.
