Як концептуальні рішення змінюють простори. Досвід новобудов Івано-Франківська

Взаємодоповнення фасадів, вхідних груп та територій – як це працює і що це дає місту та мешканцям житлового комплексу «Містечко Мануфактура»

Містечко Мануфактура – один з житлових комплексів БК Вертикаль, який будують на вулиці Дудаєва, 31А в Івано-Франківську. Концепт проєкту передбачає створення цілісного архітектурного ландшафту. Житловий простір доповнюється комплексним рішенням фасаду, території та спільних просторів, які мають працювати як єдина вхідна група.

Пропонуємо поглянути приклад фото актуального стану будівництва та візуалізацій, як це задумано у фінальному результаті.

Зараз ведуться активні будівельні роботи в усіх трьох будинках комплексу. В третьому будинку встановлюють залізобетонні палі і ведуться підготовчі роботи з влаштування ростверка, в другому завершено кладку стін, тривають внутрішні електромонтажні, сантехнічні роботи, влаштовують розводку внутрішніх слабострумних мереж домофону та Internet, а також розпочато влаштування дахового покриття.

В першому будинку триває опорядження фасаду, влаштовують зовнішні мережі газопостачання, встановлюють гаражні ворота, оздоблюють сходові та міжквартирні майданчики, монтують поштові скриньки у під'їздах та здійснюють підготовчі роботи до облаштування благоустрою.

В будинках комплексу можна обрати різні квартири: передбачено різні варіанти площею від 36,4 до 99 кв.м., але сьогодні ми вирішили більше зупинилися на просторових рішеннях, які отримають мешканці Містечка Мануфактура.

До теми: Що всередині: як проєктують квартири преміумкласу в Івано-Франківську

Концепт житлового комплексу передбачає комплексний підхід, за яким навіть вхідна група, до якої традиційно відносять хол під’їзду, включає в себе територію самого комплексу і його зовнішній вигляд.

«Оздоблення фасадів першого будинку на завершенні. Утеплення фасадів — це 10-сантиметрові полістирольні плити, які забезпечують утеплення та надійність від ударів, пошкоджень чи фактору часу. Клейові суміші і кріплення німецького виробництва», -  говорять в компанії Вертикаль.

Концептуального стилю, за словами фахівців компанії, дотримуються не лише у фасадах будинків, а й у під‘їздах. Розроблено якісний дизайнерський інтер‘єр приміщень загального користування і для зручності мешканців передбачено інвентарне приміщення, де можна безпечно зберігати велосипеди або дитячі візочки.

Додаткові елементи передбачено і на території – вона вміщатиме ландшафтний дизайн, благоустрій зони відпочинку.

«Мета — втілити успішний досвід європейських міст, даруючи нове життя міським локаціям. Надихаєшся досвідом Європи, додаєш мотивів архітектури Данії і народжується Містечко Мануфактура, яке оживить архітектурний ландшафт цієї частини нашого міста поруч з центром Івано-Франківська», - говорить засновник компанії БК «Вертикаль» Олег Лєпєнін.

Вся концепція відтак витримана спільним підходом від фасадів, внутрішнього дизайну під’їздів до стилізованого двору, повноцінне планування і використання якого як частини великої вхідної групи стало можливе завдяки передбаченим вбудованим гаражам та стоянкам по периметру комплексу. До речі, як кажуть в компанії, закриті затишні двори — характерна особливість усіх проєктів БК Вертикаль.

Партнерський матеріал

Фотогалерея


15.02.2022 1032
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2262
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19186
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1710
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1191
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2250
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3836

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1970

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

671

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1290

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1452
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

364
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

880
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24380
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

609
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

599
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

735
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1629
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8017
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

440
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

761
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2024 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

722