...І на завершення теми про "Огляд преси по-новому"

 

 

Мене вчора колєги-журналісти почали запитувати… Кажуть – а чого ти взагалі встряв в суперечку щодо «Огляду преси по-новому»? Вони ж (Правда.іф) твої прямі конкуренти? І що, кажуть, ти думаєш, що так як в тому огляді «полили лайном» всю друковану пресу місцеву це правильно? Всі ж в коментах Філіпського на Фейсбуці (http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=100000894071407) одностайно погодилися, що то є не добре, навіть сам редактор «»Правди»? Це і правда і неправда одночасно - дивлячись з якої висоти дивитися на проблему.

 

По-перше, я не люблю «одностайності». Вона завжди мені дуже підозріла… Нагадує цвинтар (або 24-й з’їзд КПСС). Хоча в метафізичному вимірі Одностайність є великим благом, формою Універсальної Єдності, але в даних нам сучасних умовах Калі-Юги, світ «прогресує» завдяки конфлікту інтересів, протистоянню і суперечці. Такі реалії… Немає бази для правдивої Одностайності.

 

По-друге, щодо самого «Огляду». Тут справа не в конкурентності, а значно вище – в світогляді, як я вже казав в попередньому блозі. От що є місцева преса сьогодні? Що вона видала нового за останні 10 років?

 

Типовий сценарій типово-сірої статті, яке чомусь дехто називає «аналітикою»: «Є проблема (екологічна, соціальна, ….). Ми запитали чиновника А, він сказав, що проблема є, створена комісія. Чиновник Б сказав, що в бюджеті 2013 року на цю проблему будуть закладені кошти і вона буде вирішена. Селяни (міщани) можуть спати спокійно:))». Міняємо «проблему», прізвища і цитати чиновників – маємо «аналітичне розслідування»:)) Чи цікава така преса, коли всі її сценарії вже давно написані?

 

…Колись, років 300-400 тому, єдині хто мали право на «свободу слова» по відношенню до монарха були блазні (шути), скоморохи… Коли я прочитав той огляд, то в мене не виникло жодного почуття «гидливості». Чомусь. Я подумав, що це є просто експеримент в тому, щоб «погратися» в такого собі «віртуального блазня». Ну чомусь монарх не казав, що блазень на нього «лиє лайно»:)) Сміявся разом зі всіма.

 

А резюме в огляді – «цю статтю читати не варто», якраз може збудити протилежний результат. Але «метри» журналістики не люблять концептуально нових речей. Вони їх лякають. Це про описану вище ситуацію десятилітньої давності, коли «метри» пафосної школи журналістики 60-х не розуміли «що діється на світі». Вони були переконані, що «знають як треба». Наївні.

 

Журналістика потребує експериментів. Креативу. Потребує «смачних» текстів. Так, вони мають базуватися на великому життєвому досвіді, але одночасно і на незакомлексованості, на високій освіченості і знанні історії, класичної літератури, порівняльної теології, філософії… І на експериментаторстві, пошуку нових форм (тут прошу вибачення в читачів, бо грішу пафосністю, але про серйозні речі, на жаль, по-іншому не виходить).

 

Ще раз, я не знаю хто саме є автором концепту «Огляду». Не виключаю навіть, що він був зкалькований з подібного тексту на, скажімо, кіровоградському якомусь ресурсі… Але той хто його придумав – (безперечно талановита особистість) свідомо чи не свідомо породив експеримент, щось свіже, що виходить за межі «40 стандартних сценаріїв», і тому викликає спротив традиційного.

 

Спротив наразі переміг, як виглядає. Редактор «Правди» вже «покаявся» в коментах на Фейсбуці»: «Віноват. Бил нєправ. Ісправлюсь... Больше такоє нє повторіться….» Але це тимчасово.

 

 


10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1920
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1837
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1837
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5404 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2131 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1490

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

712

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

770

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

964

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

989
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1744
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3656
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10227
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26106
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10158 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7692
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

125
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

229
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

362
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1257
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

856