Григорчук дивує футбольну Україну

 

Уродженець Коломийщини Роман Григорчук нині вважається одним з найкращих вітчизняних футбольних фахівців.

48-річний наставник, здобувши чимало титулів під час роботи у Прибалтиці, зараз успішно працює в одеському «Чорноморці», який вдало виступає не тільки на вітчизняній арені, але й у розіграші Ліги Європи.

Граючи за місцеве «Прикарпаття» у 1991 році, він став найкращим бомбардиром Першої ліги чемпіонату України (26 голів), а вже наступного сезону допоміг команді здобути перемогу в першості та забезпечити вихід до елітного дивізіону чемпіонату України. Загалом, у складі «Прикарпаття» Григорчук провів 139 поєдинків, у яких забив 56 голів. Погодьтеся, для форварда це доволі солідний показник.

Втім, левову частку своєї майже 10-річної ігрової кар’єри Роман провів у Латвії (63 матчі, 30 голів), де у клубі «Дінабург» і розпочав свою тренерську роботу. Згодом коломиянин очолив титулований «Вентспілс», з яким три сезони поспіль здобув чемпіонство та двічі Кубок Латвії. У жовтні 2009 року повернувся в Україну, прийнявши пропозицію очолити команду української Прем'єр-ліги – запорізький «Металург». Сезон видався досить непростим як для наставника, так і для команди, яка у результаті посіла 9-те місце.

Після завершення чемпіонату 2009-2010 Роман Григорчук залишився без роботи. Серед численних пропозиції від українських клубів був навіть варіант із працевлаштуванням у «Прикарпатті», яке на той момент виступало у Першій лізі (16-те місце). «Прихід у наш клуб тренера такого рівня — великий плюс. Я двома руками за підписання з ним контракту, але остаточне «добро» на цей важливий і відповідальний крок дадуть лише наші нові інвестори», - мовив тоді президент клубу Анатолій Ревуцький. Втім, сам Григорчук не приховував, що хотів би очолити клуб рівня Прем’єр-ліги, а не знекровлений франківський клуб. «Ми постійно спілкуємося з Ревуцьким, бо перебуваємо в дружніх стосунках, але це ще не означає, що я працюватиму в «Прикарпатті». Принаймні за нинішніх обставин», - говорив тоді тренер, прийнявши згодом пропозицію очолити першоліговий одеський «Чорноморець».

За перший рік роботи на берегах Чорного моря Григорчуку вдалося повернути команду до Прем’єр-ліги, а вже в елітному дивізіоні «Чорноморець» став відкриттям сезону 2011-2012. Тривалий час одесити трималися на п’ятому місці, лише під кінець сезону пропустивши вперед донецький «Металург». До того ж, «моряки» стали фіналістами Кубка України, виборовши, таким чином, місце у єврокубках та право поборотися за суперкубок України. Творцем цієї міцної і непоступливої команди був саме наш земляк. «Наша сила в серйозній організації гри. Ігрова дисципліна - це мало сказано. Тут дуже важливе розуміння гравців, як ми повинні грати, як кожен повинен діяти на своїй позиції в тій чи іншій фазі гри. Це все якраз навчання, і тут я віддаю належне хлопцям за те, що старанно і відповідально підходили до цього процесу. Думаю, що в цьому компоненті футболу ми на хорошому рівні. Якщо брати такі складові футболу, як психологія, рух, техніка, тактика, то в останньому пункті ми виглядали дуже добре. Стосовно техніки, зрозуміло, що відразу не станеш супермайстром і потрібен певний час».

Новий сезон розпочався для команди Романа Григорчука з матчу за Суперкубок України проти донецького «Шахтаря». Незважаючи на поразку з рахунком 1:3, наставник «гірників» Мірча Луческу роздав чимало компліментів на адресу опонентів. «Ми грали проти добре підготовленої та організованої команди. Знали, що буде складно, «Чорноморець» дещо потужніший у функціональному плані». Через два тижні команди Луческу та Григорчука зустрілися знову - у рамках Прем’єр-ліги. Цього разу «шахтарям» було ще важче, адже до середини другого тайму був нічийний рахунок, а перемогу чинні чемпіони вирвали завдяки голу Дугласа Кошти. Одесити взяли своє у матчі з іншим донецьким клубом – «Металургом», оформивши першу перемогу в чемпіонаті (1:0).

www.gk-press.if.ua


11.08.2013 1533 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1296
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

565
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

916
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1982
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3493
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2388 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

743

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

645

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

623

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10279
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1126
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5193
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

931
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2735
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1130
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

325
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

649
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

561
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

612
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

965 2