Гра в смерть: в Івано-Франківську вже є перші потерпілі від гри "Синій кит"

 

 

Як повідомляла раніше Фіртка, упродовж тижня в мережі Інтернет поширюється інформація щодо участі дітей у грі "Синий кит", " Тихий дом", участь у якій призводить до суїциду.

 

Про це на своїй сторінці у соцмережі розповіла керівник сектору молодіжної превенції ГУ НП в Івано-Франківській області підполковник поліції Алла Бойчук.

 

За словами А. Бойчук, до таких ігор у соцмережі приєдналися семеро івано-франківських підлітків, віком 13-15 років.

 

Як зазначається, троє з них є учасниками закритої групи, а одна дівчина зареєстрована як куратор.

 

 

Про одну з них, 13-річну франківчанку, в поліцію повідомили лікарі. Медики звернули увагу на дивні порізи на руках своєї пацієнтки. 

 

"Тиждень тому до нас зателефонували з лікарні і повідомили, що в них лежить дівчинка, на руці в якої вирізаний напис «Синій кит, 10.02, 4.20». Ми зрозуміли, що це відповідає умовам мережевої гри "Синій кит", яка поширюється в соцмережі "ВКонтакте" і приводить підлітків до самогубства, - розповіла КУРСу Алла Бойчук. - Зустрілися з дитиною одразу ж наступного дня, дівчинка виписувалася і ми запросили її разом із мамою на розмову".

 

Як з’ясувалося, в сім’ї є проблеми – у дівчинки конфлікти з мамою через вітчима.

 

Дитина детально розповіла про гру, вона давно нею цікавилася і якраз вступила у спільноту. Порізи на руках пояснила умовами гри. Дівчинка запевняла, що не має наміру зводити порахунки з життям.

 

Але дитина була дуже агресивна, імпульсивна, весь час говорила, що ненавидить людей – поліцейські  повважали, що з дівчинкою треба працювати психологам.

 

"Ми скерували маму з дочкою до психолога і спеціаліст прийшов до висноку, що ця дитина в певний момент, - якщо перебуває в збудженому стані, чи стані афекту після конфлікту з батьками чи друзями, - здатна вчинити суїцид. Тому з дівчинкою зараз працюють фахівці", - повідомила Бойчук.

 

Виходячи з того, що розповіла дічинка, поліцейські розшукали ще шістьох неповнолітніх франківців, які були учасниками спільноти "ВКонтакте" і гри "Синій кит", а також вийшли на дівчинку, яка була куратором гри для їхньої групи. Куратор щодня направляла учасникам гри інструкції і приймала фото та відеозвіти про їх виконання. 4.20 - той час, коли учасники гри повинні виходили на зв'язок для отримання завдань та інструкцій. 

 

Наразі сторінки всіх дітей заблоковані.

 

"Ми передали дані в кіберполіцію і сторінки заблокували, - зазначила керівник ювенальної первенції. - Але сторінку дівчинки, яка мала порізи на руках, заблокувала сама спільнота через 40 днів після реєстрації. Ми з'ясували це, коли намагалися вивчити її сторінку. З'ясувалося, що вона не виконала умови гри, за це автоматично блокують акаунт". 

 

Гра "Синій кит" поширюється тільки в російській мережі "ВКонтакте".

 

"Гра прийшла до нас з Росії. Ще три роки тому вона підняла там хвилю. На сьогодні відомо про більш як 130 випадків суїцидів дітей - учасників цієї гри", - повідомила Алла Бойчук. 

 

За її словами, всі діти з Івано-Франківська, які приєдналися до смертельно небезпечної гри - з благопролучних сімей. Всі добре вчаться, ерудовані, цікавляться літературою, музикою, кіно. 13-річна школярка навчається в одній з елітних шкіл міста.

 

За повідомленням Департаменту кіберполіції Національної поліції України в таких небезпечних групах дітей доводять до самогубства.


Фанати таких спільнот називають себе «китами», тому що ці тварини асоціюються у них зі свободою. Використання поняття «кити» («летючі кити»), можливо, пояснюється тим, що цей вид ссавців – один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям.


Подібні суїцидальні спільноти називаються «Море китів» і «Тихий дім». Відтак у всіх прихильників «моря китів» і «тихих будинків» на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.


Нелюди, що організували цю систему, працюють наступним чином.


Для того, аби вступити в такі групи, потрібно подати заявку для вступу до неї та написати певний текст у себе на сторінці. Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.


Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання, та час який надається на його виконання). Виконання кожного завдання, потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи.


Всього дається 50 завдань («квестів») (у фейкових спільнотах – від 13 до 50 «квестів», це залежить від адміністратора). Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео.

 

Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі. У ролику оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис і робить останній крок. Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online. Відеозаписи в подальшому продаються в мережі Інтернет або в Darknet.

 

У зв’язку з цим батькам, щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується:


– приділяти більшу увагу психологічному стану дитини;

– перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення – з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита;

– перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах;

– звертати увагу на коло спілкування дитини;

– намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;

– обов’язково контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;

– встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

 

Департаментом кіберполіції виявлено одну з таких груп https://vk.com/blueskitea. До неї входили 209 користувачів з України. При цьому слід наголосити, що такі групи щодня блокуються адміністрацією соціальних мереж за зверненнями правоохоронних органів або їх користувачів.


Тому, при виявленні таких груп самостійно, просять негайно повідомляти до кіберполіції (https://www.cybercrime.gov.ua – цілодобово), телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні) або звертатися до адміністрації соцмережі, у якій виявлено групу.


Аналізуючи діяльність зазначених груп, кіберполіція встановила постійних учасників таких спільнот, які реєструються з території України.


У зв’язку з цим кіберполіція звертається до батьків та усіх не байдужих із проханням бути пильними, при можливості – перевірити облікові записи ваших дітей, чи не зареєстровані вони під зазначеними у списку іменами.


13.02.2017 4366 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1027
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2419
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2060
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2096
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6373 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2388 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

261

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1079

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1117

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1327
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

203
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

540
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1999
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26441
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

497
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10400 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7941
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

485
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

345
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

491
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

570
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1513