Фрезерні верстати різних типів: як обрати, де придбати

Фрезерування — технологія, яку використовують для механічної обробки твердих поверхонь. Це один із етапів виготовлення різноманітних виробів з металу та інших матеріалів. Залежно від особливостей поверхні використовують відповідну фрезу. Правильний вибір верстата впливає на ефективність праці та визначає якість готової продукції.

Фрезерне обладнання слід обирати від перевірених постачальників, які не тільки допомагають ввести в експлуатацію верстати, але і здійснюють гарантійне та післягарантійне обслуговування, виконують ремонтні роботи, проводять технічні огляди. Це дуже важливий момент. Комплексним підходом відрізняється ДП «Абпланалп Україна». З асортиментом можна ознайомитися на сайті компанії — https://abplanalp.ua/.

Кожен зможе підібрати для себе вигідні умови. Головне звернутися до продавця, який відповідально ставиться до своєї роботи і завжди готовий допомогти у вирішенні будь-яких питань, повʼязаних з функціонуванням фрезерних верстатів.

Де придбати обладнання?

Бажано обирати варіанти з найкращими характеристиками, тоді обладнання буде працювати без збоїв і довше прослужить. Щоб одразу знайти підходящі фрезерні верстати, варто звернути увагу на магазини з широким асортиментом товарів. За цим посиланням можна переглянути один із прикладів — https://abplanalp.ua/ru/stanki/frezernie/

Обрані верстати повинні відповідати високим міжнародним стандартам. Одними з найкращих вважаються Lagun, HAAS, Ibarmia, Kitamura, Vision Wide, Juaristi. Також рекомендується завчасно продумати питання з наявністю оригінальних витратних матеріалів і запасних частин.

Типи фрезерних верстатів

Всі типи фрезерного обладнання обʼєднані однаковим принципом роботи. Інші характеристики залежать від обраного варіанту. Відмінності можуть стосуватися матеріалів, які можна обробляти за допомогою верстата, потужності шпинделя, площини руху робочого вузла.

Перш ніж перейти до вибору, потрібно визначити перелік завдань, які потрібно буде виконувати з використанням фрезерного обладнання. Технічні характеристики, доступні функції — те, на що потрібно звернути увагу в першу чергу.

Залежно від принципу конструктивного виконання виробники пропонують:

  • горизонтально- і вертикально-фрезерне обладнання;
  • горизонтально-розточувальне;
  • портальне;
  • пʼятиосьове;
  • багатофункціональне.

Для перерахованих типів верстатів характерна наявність системи числового управління. Ці варіанти відносяться до найбільш популярних. При їх використанні вдається задовольнити найрізноманітніші потреби.

Критерії вибору обладнання для роботи з металом

Станки можуть бути використані для таких цілей:

  • фрезерування поверхонь (пласкі, фасонні, гвинтові);
  • нарізання матеріалів (різьба, шліц, зубці зубчатих коліс, гвинтові канавки та інше).

Основні характеристики наступні:

  • розмір, конструкція столу — впливають на швидкість та зручність при виконавленні поставлених завдань (обладнання може відрізнятися жорсткістю, міцністю, рухливість столу для знайдення зручного положення);
  • розташування робочого інструмента, шпинделя (можуть встановлюватись горизонтально, вертикально, під кутом відносно заготовки);
  • число використаних шпиндельних голівок;
  • вісь і ступінь свободи — визначають можливості обладнання (їх може бути від 1 до 5);
  • точність при фрезеруванні поверхонь — від цієї характеристики залежить кількість доступних можливостей;
  • наявність револьверної голівки, оснащеної змінним інструментом, для пришвидшення процесу виготовлення виробів;
  • потужність при обертанні шпинделя, частота — визначають перелік доступних для обробки матеріалів.
Партнерський матеріал


23.02.2022 883
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2174
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19091
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1704
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1187
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2241
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3824

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1951

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

664

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1286

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1441
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

354
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

874
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24373
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

602
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

593
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

730
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1624
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8001
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

423
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

755
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2020 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

716