Франківський депутат з батальйону "Айдар": Коли ми взяли Щастя, місцеве населення привозило продукти і воду

 

/data/blog/54598/1457ee5b26d9238d99f9d6947db25f15.jpg

 

Продовжуємо серію інтерв'ю зі свободівцями, які воюють на сході України. Наш нинішній співрозмовник – Андрій Грималюк – депутат Івано-Франківської міської ради, який з кінця травня несе варту біля військової бази на Луганщині у складі добровольчого батальйону територіальної оборони "Айдар" Збройних сил України.

 

Телефонний зв'язок повсякчас переривається, а все ж кілька запитань вдається поставити.

 

– Андрію, сьогодні дехто намагається втекти від війни, а Ви натомість пішли воювати добровільно. Як прийшло таке рішення?

– Ще зі студентських років брав участь в різних патріотичних організаціях, в яких була присутня тема захисту рідного краю, його кордонів від ворога. І ось зараз ворог іде на країну, сепаратисти та російські бойовики стріляють в наших хлопців, – тому сумнівів, що робити, не виникало. Тим паче, у мене була можливість поїхати – мав контакти із військовими в батальйоні "Айдар".

– Ви є добровольцем в "Айдарі". Що це за батальйон, де саме він воює?

– "Айдар" – це батальйон територіальної оборони при Збройних силах України, що дислокується в Луганської області. Він сформований в основному з Самооборони Майдану. Хлопці патріотично налаштовані, знають, чого сюди приїхали. Якщо в інших батальйонах оголошували стовідсоткову мобілізацію і там служать чоловіки, яким прийшла повістка, то в "Айдарі" більшість – добровольці. Тут нікого не цікавить статус учасника бойових дій, розмір зарплати й інші формальності. Люди прийшли, щоб захищати суверенність, кордони нашої країни. Всі вони різні – хтось уже служив, знає, що таке війна, хтось – ні, але старші діляться досвідом з молодшими. Атмосфера в батальйоні товариська.

В Інтернеті була інформація, що батальйон "Айдар" потрапив у засідку. Це правда?

– Не знаю, чи була це засідка, чи ні, але ми вели активний бій мало не 16 годин. Серед наших є загиблі, поранені. Тобто ця інформація правдива. Але Росія розповсюдила іншу брехню – мовляв, айдарівців вже не існує, батальйон повністю розбитий, хто вижив – взяли в полон. Я кілька днів тому повернувся з-під Луганська. Зі мною дві доби не було зв'язку – телефон розрядився, а коли повернувся на місце дислокації, побачив багато пропущених дзвінків. Навіть родичі з Росії дзвонили. Виявляється, тамтешні ЗМІ, які регулярно дезінформують населення, придумали побрехеньку, що "Айдару" вже немає…

Батальйон "Айдар" звільняв місто Щастя?

– Так, туди виїжджала спецгрупа, потім підійшли військові, а наступного дня ми вже стояли на блокпості – укріплювалися і тримали той периметр. Я особисто не брав участі у визволенні міста, бо не маю військового досвіду. А без досвіду на такі операції людей не кидають. Натомість я стою у бойових караулах на блокпостах.

– Чи можете сказати, як місцеве населення ставиться до українських вояків?

– У моєму взводі люди з різних регіонів – Львів, Івано-Франківськ, Луганськ, Тернопіль, Стаханов, Житомир, Вінниця. Є в нашому батальйоні хлопець з райцентру Щастя. Його батько пройшов Афганістан, і ходив голосувати на референдум за ДНР. Так само неіснуючу республіку підтримує його сестра. А він обороняє незалежність України. Тобто ситуація неоднозначна. Не можна сказати, що всі за суверенну Україну чи за ДНР. По-різному. А коли ми вже взяли Щастя і я був на своєму блокпості, до нас приїжджало місцеве населення, привозили продукти, воду, підтримували нас.

Загалом мені здається, що частина місцевих жителів зомбовані, під впливом технологій російської пропаганди. Вони не мають претензій до наших військових, які зараз контролюють територію Щастя: ми нікого не забрали, не чинили насильницьких дій. Але натомість вони з якогось дива бояться міфічного "Правого сектору", який, на їхню думку, скоро до них приїде і буде робити зачистку: радикальним способом з'ясовувати стосунки з місцевим населенням, яке підтримувало ЛНР.

За Вашими спостереженнями, які найбільші проблеми є зараз в ЗСУ?

– Я – людина не військова, не служив, мені важко про це говорити, але, на мою думку, наша армія перебуває у повному занепаді. Адже коли під час ведення бойових дій бракує взуття, одягу для військовослужбовців – це велика проблема. Я вже не говорю про екіпірування, елементи самозахисту. Дуже складно. І якби не підтримка українців, які організовуються по всій Україні, збирають гроші, купують необхідні речі і навіть їжу – не знаю, як би існувало наше військо.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Франківські підприємці збирають гроші для батальйону "Донбас"

Іванофранківці збирають їжу для військових у супермаркетах (фоторепортаж)

Прикарпатські депутати воюють на передовій (фото)


27.06.2014 951 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1157
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2859
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1008
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1066
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1073 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3167 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

930

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

800

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1103
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

172
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2367
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1163
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

466
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15086
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7397
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

829
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

394
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

304
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

389
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

675
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1124