Франківця Назара Дребота, який створює пиво у США, нагородили на міжнародному конкурсі

 

 

Іванофранківець Назар Дребот отримав нагороди міжнародного пивного конкурсу New York International Beer Competition, в якому взяли участь 400 видів пива з 12 країн світу.


Минулого року Дребот створив у США пиво під назвою «Крах імперії» (англ. The Fall of Empire) – із радянськими «вождями» на етикетці, яке стало популярним у Штатах. А ще він є єдиним українцем, який працює у пивоварні 42 North Brewing Company, розташованій у містечку East Aurora штату Нью-Йорк.


Нині пиво, яке виготовив франківець, відзначили медалями на престижному конкурсі, тож «Репортер» вирішив розпитати про секрети успіху у Назара.


Де зараз працюєш, чи не змінив пивоварню?

Надалі є головним пивоваром на 42 North Brewing Company та власником частки в цій пивоварні, а також власником бренду The Code – Secret Brewing Society.


Розкажи про конкурс. Як ти потрапив на нього, скільки було учасників?

New York International Beer Competition – міжнародний пивний конкурс, в якому взяли участь 400 видів пива з 12 країн світу, котрі найбільш розвинені у крафтовому пивоварінні. Офіційно зареєструвався та відправив зразки двох своїх перших пив.

Суддівство відбувалось у місті Нью-Йорк. Переможців визначали сліпим голосуванням.


Які саме медалі отримав, за які саме сорти?

Срібло – за «Бельгійський Вітбір» (англ. Walloon Wit Belgian Witbir). Зварений з цедрою солодкого іспанського апельсину, коріандром, чорним перцем та імбирем. Бронза – за «Богемський Пілзнер» (англ. Illumination Bohemian Pilsner), зварений за традиційною чеською технологією декоксації та з хмелем Сааз (жатецький).


Також отримав нагороду за найкращу пивоварню в бельгійському стилі штату Нью Йорк.



Розкажи історію створення пива, яке ти презентував на конкурсі.

«Вітбір» був зварений за класичною бельгійською технологією з додаванням традиційних у Бельгії спецій, які використовували монахи протягом більш ніж 400 років. А також з додаванням новозеландських, чеських та американських хмелів (Waimea, Saaz, Citra).

«Богемський Пілзнер» був створений у співпраці з друзями-пивоварами з Чехії, які й надихнули на класичний рецепт. Цей стиль вважається одним із найскладніших і навіть досвідчені американські крафтові пивовари рідко варять цей сорт пива. Я доопрацював рецепт з врахуванням власної смакової палітри та знання сорту безпосередньо від чеських пивоварів.


Над яким пивом працюєш зараз?

Працюю над кислими пивами (Sour beers) – це бреттаноміциновий сорт, з яким можна багато експериментувати з сезонними ягодами, має дуже низький  PH, тому більше кислий і схожий до вина – Chardonnay, Pinot Grigio. Також працюю над бельгійським стилем Double Saison і англійським ESB.

Ще – над створенням спільних рецептів і варок з відомими європейськими пивоварнями. На літо запланований тур Європою з метою колаборацій (спільних варок, розкрутки власного бренду – The Code – Secret Brewing Society, представлення власних пив на Європейських пивних конкурсах).



Яке твоє пиво найбільш популярне в США? Як думаєш, чому?

Найбільш популярним є «Богемський Пілзнер» і IPA (India Pale Ale).

«Пілзнер» має легке освіжаюче тіло, аромат трав, свіжоспеченого хлібу, квітковий букет і трошки суничних ноток. М’яка гірчинка, яка досить довго залишається на язику (хоча і трохи сильніша, ніж в переважній більшості піснерів 42 IBU – Internanional Bitterness Unit) чудово гармонізує з будь-якою стравою від м’яса, салатів, морепродуктів і до десертів та французьких «макарунс».

Якраз ця універсальність і дала йому таку популярність. На цьому пивному конкурсі навіть вдалось обійти один з найвідоміших Богемських пілснерів – Pilsner Urquell.


Чи маєш нові ідеї пива на майбутнє? Поділись, якщо не шкода:)

Маю дуже багато цікавих ідей. Основною з них є розвиток власного бренду, який був започаткований і зареєстрований мною в США на базі 42 North Brewing Company – це лімітована лінія пив на основі моїх дещо божевільних рецептів (мінімальний вміст алкоголю – 7-8%), зварених спільно з друзями-пивоварами під назвою – The Code – Secret Brewing Society.

В цю ідею хочу об’єднати своїх американських, європейських та українських друзів-пивоварів для досягнення багатогранності і балансу смаку. Це великий обмін досвідом для всіх сторін, з метою створення унікального продукту, в якому поєднаються досвід, творчість, натхнення людей, які живуть і поділяють одну пристрасть. Намагаюсь бути дуже відкритим в цьому проекті для людей, які мають спільні погляди.


Чи буваєш у Франківську? Чи не думав продавати своє пиво і в нашій країні?

Буваю. І дуже хочеться, щоб у майбутньому розвиток крафтового пивоваріння був одним із рушіїв розвитку нашого міста в цілому і такий напрямок як пивний туризм зміг би долучити нас до світової спільноти.


Ще розкажи про вартість свого пива.

Пиво коштує 12 доларів за пляшку 0,7 літра. Вже цього літа його можна буде придбати не тільки у США, а й у Європі.


05.05.2016 646 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2816
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1245
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1162
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2354
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3789
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2796 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

66

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1024

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

862

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

814
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

94
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10500
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

93
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

418
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5501
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1214
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

602
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

443 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

878
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

763
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

816