Фотографиня Каріна Ільницька: "Я по факту давно могла плюнути на війну і займатись красивими фото" (ФОТО)

Відкритий напад рф 24 лютого змінив долі мільйонів українців. Хтось залишився без дому, роботи та взагалі засобів до існування. Сотні тисяч людей були вимушені заради виживання змінювати місце проживання та сферу діяльності, але й були десятки тисяч наших співгромадян, що зосередили свої зусилля на допомозі ЗСУ - хтось безпосередньо вступивши у лави Збройних Сил України, а дехто - забезпечуючи потреби армії з тилу. 

Фотографиня з Франківська Каріна Ільницька від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України увесь свій час присвячує волонтерству. За майже чотири місяці дівчина зуміла організувати передачу з десяток авто на потреби ЗСУ.

«Я по факту могла давно плюнути й піти в роботу, займатися своїми фоточками красивими й така: «Ну війна, ну Господи, всі ж якось живуть під час війни», але мені якось совість не дозволяє.

В принципі нічого не змінилося з 2014-го. В мене є дуже багато друзів, знайомих, рідних, моїх близьких людей, які зараз на фронті. Запитів на допомогу вже достатньо, щоб шукати ще якусь підопічну бригаду»,  - розповідає волонтерка.

Перші чотири машини для ЗСУ Каріна купила за власні гроші. Але окрім власних коштів, на грошові рахунки надсилають "донати" (пожертви) і підписники дівчини в соцмережах.

«Мій найменший донат був 1,76 гривні. Насправді. Але це круто. Це круто, бо я розумію, що це скинула людина, яка взагалі не має нічого.

І, можливо, там ще 5 грн "з'їла" комісія якась. Але це все одно - це круто. А найбільший мій донат був 20 тисяч гривень», - зазначає Каріна. 

Дівчина зізнається, станом на зараз запитів вже набагато більше, аніж ресурсів. Як й інші волонтери, Каріна Ільницька спостерігає тенденцію, що люди втомилися волонтерити та донатити. 

«В довгій перспективі ти розумієш, що це тільки забирає ресурси. Вони закінчуються, їх потрібно поновлювати. Проте, у мене є багато друзів, які вже вписали мене у свій регулярний платіж.

Їм приходить зарплата і вони надсилають частину коштів мені», - розповідає мисткиня-волонтер.

Клієнти часто запитують дівчину, коли вона знову проводитиме фотосесії. Щоб зробити людям світлини на пам'ять, змотивувати підтримувати українську армію та водночас власноруч допомогти українській армії. Каріна планує найближчими днями організувати благодійні зйомки.

«В мене буде місяць, щоб провести 10 зйомок: це буде п'ять зйомок по одній годині індивідуальних, і п'ять зйомок по 30 хв - експрес. Це хороша можливість задонатити, тому що я всі кошти вкладу в машину і всі кошти підуть туди, куди треба», - ділиться планами дівчина. 

Окрім того, з перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала Благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками вони передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

«Ми їздили в дитячий будинок сімейного типу. Батьки цих діток залишилися в Лисичанську. Ми передавали їм допомогу. Спілкувалися з ними - там дуже класні діти.», - ділиться волонтерка. 

Про власну мотивацію створення благодійного фонду дівчина відгукується так:

«Я заснувала фонд, бо знала, що війна на довго.

Люди волонтерять не для когось, а для себе. Щоб відчувати свою значущість.

Ми вирішили зробити фонд. Ми знали, що він буде до перемоги й далі. Тому, що роботи буде і після перемоги багато.»


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Мати Героя України Степана Тарабалка пожертвувала пів мільйона гривень на облаштування лікарні

Прикарпатське подружжя організувало благодійну акцію на власному весіллі

В Івано-Франківську дружини військових завдяки випічці збирають кошти на маскувальні сітки (ВІДЕО)

Більше ніж благодійність: «АТБ» передала три тисячі великодніх подарунків дітям із «сірої» зони Донбасу


27.06.2022 Ілона Шевченко 6595
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

235
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13346 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1506
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

824
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6037
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1677

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

598

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1421

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1233

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1134
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

481
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

616
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1530
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

559
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

844
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5879
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13429
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

191
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

493
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

443
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

752 2