Фіртка рекомендує: Винний зал Карла Шоша

 

/data/blog/110603/293463df1d5e01503662a703df4dcc81.jpg

 

Карло Шош починаючи з 2006 приймає гостей в своєму винному підвалі та проводить по ньому екскурсії та дегустації. Щоправда перш, ніж почати приймати гостей, він приймав участь і перемагав у багатьох конкурсах, фестивалях вина, дегустаціях та спеціальних курсах.

 

Протягом останнього десятиліття Карл Шош здобув велику кількість нагород на цих святкуваннях – 15 золотих, 27 срібних та 32 бронзові медалі. Він також є активним організатором та учасником багатьох виноробних курсів, адже останнім часом в світі трапляється багато нового, пов’язаного з виноградарськими та виноробними технологіями та їх застосуванням.

 

Карло Шош разом з закарпатськими колегами протягом останніх років прийняв участь в багатьох спецкурсах за кордоном, зокрема відвідав погреби в токайському, егерському, вілланьському, сексардському та шопронському виноробних краях.

 

Навесні 2008 року Берегівські господарі відвідали Австрію, де обмінювались досвідом з бургундськими виноробами. Манера проведення дегустацій і те, що гості бачать в погребі сім’ї Шош є частково результатом закордонних навчальних поїздок.

 

Дегустації у Шоша відбуваються в затишному винному залі, що знаходиться в одному приміщенні з погребом.

 

Тут гості можуть оглянути найважливіші прилади, що застосовуються при традиційній переробці винограду та виготовленні вина: посуд для збору винограду, черпак, бочки різних розмірів, лівери, пляшки для вина.

 

Загальноприйняте правило, що дегустацію починають з легкого, білого, сухого вина, та завершують солодким червоним вином.

 

Після дегустації кожного виду вина гостей пригощають нарізаними яблуками, сиром, солоними паличками, печивом, арахісом. Це робиться для тому що така закуска відбирає смак попередньо скуштованого вина, щоб повною мірою насолодитися смаком наступного сорту.

 

Під час дегустації в погребі Шоша подаються чотири види сухого білого, чотири види сухого червоного, а також п’ять видів білого напівсолодкого та п’ять видів червоного напівсолодкого вина. Крім цього, гості мають можливість скуштувати два різні сорти вермуту та унікальне вино, виготовлене за класичною технологією, однак з білих сортів винограду - Кагор білий під назвою "Сивий Орел".

 

Перелік вин, що пропонуються гостям для дегустації.

Білі вина:

  • Мускат Оттонель: сухе вино. Інтенсивне, ароматне, має приємний смак.
  • Мускат Оттонель: напівсолодке вино. Таке ж інтенсивне та ароматне, як і попереднє
  • Жужіка Ти Солодка: сце насичене напівсолодке вино присвячене дружині Жужанні і виготовляється з старовинного сорту Шасла.
  • Королівська Леанка: сухе вино. Має приємний смак та аромат, врівноважену кислотність
  • Серемське зелене: цей сорт винограду фактично вирощують тільки на Берегівщині. Смачне, ароматне, біло-зелене столове вино.
  • Італійський Рислинг: якісне, сухе, інтенсивне вино з характерним гіркуватим ароматом.
  • Гаршлевелю: приємне сухе інтенсивне вино високої якості з особливим смаком та ароматом.
  • Фурмінт: арометне сухе, гармонійне, якісне вино з приємним смаком та врівноваженою кислотністю.
  • Мюллер Тургау: сухе, інтенсивне, ароматне вино
  • Опорто: легке, приємне, гармонійне вино розе для спілкування в колі друзів.

Червоні вина:

  • Голубок: насичене, пряне, червоне сухе вино
  • Мерлот: сухе, інтенсивне вино високої якості з характерним гіркуватим присмаком.
  • Сапераві: якісне, гармонійне вино інтенсивного забарвлення
  • Цвайгелт: гармонійне столове вино насиченого кольору з характерною кислотністю.

 

Адреса залу:

Україна, Закарпатська область,

Берегівський район, село Кідьош, вул. Ракоці, 52.


06.07.2016 752 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2411
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1121
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1069
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2249
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3678
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2659 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

929

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

797

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

745

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

714
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10423
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1274
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5409
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1122
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2917
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1268
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

510
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

366 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

806
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

695
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

745