Електронні журнали і щоденники у школах: що думають франківські педагоги (ВІДЕО)

Дослідну експлуатацію шкільних електронних журналів розпочали в Україні наприкінці грудня. Такий наказ підписала заступниця міністра освіти Світлана Даниленко.

Деякі школи Івано-Франківська уже почали тестувати електронні журнали цього навчального року. Як вони працюють та що про такі журнали думають франківські педагоги, з’ясовувало Суспільне Карпати.

У ліцеї №1 Івано-Франківська з електронними журналами та щоденниками почали працювати від початку жовтня. Педагоги проходили відповідне навчання.

Заступниця директора з навчально-виховної роботи ліцею Леся Врюкало адмініструє систему електронних журналів у цьому закладі. Спочатку випробовували електронні журнали через приватні платформи. А згодом перейшли на програму від Міносвіти. Розповідає, що від педагогів та батьків чула тільки позитивні відгуки про таке нововведення у школі.

"Є такий момент дуже зручний, що ми відзначили. Школа у нас має поглиблене вивчення англійської мови, і клас ділиться на три групи, а класний журнал є один. Тобто, він одночасно не може бути в трьох класах і в трьох вчителів відповідно. І коли черга до нього дійде, то вчитель поставить оцінку в кінці дня чи на наступний, коли той журнал потрапить йому в руки. А тут моментально є оцінка в журналі, і якщо робота є письмова, то вчитель перевірить вдома і має можливість так поставити оцінку", - каже Леся Врюкало.

Ще один позитивний момент, який відзначає педагогиня, - це те, що користуватися електронними журналами можна і зі смартфонів.

Зараз у ліцеї № 1 електронні журнали використовує половина класів. Із часом заклад повністю планує перейти на такий формат і більше не використовувати паперові журнали паралельно. Зараз для цього необхідне розпорядження від міністерства.

Наказ про запровадження в дослідну експлуатацію електронних щоденників та журналів у школах у Міносвіти підписали 22 грудня.

На сайті міністерства повідомляють, що наразі протестовано інтерфейс, через який можна буде отримати доступ до різних сторінок: з даними про учнів, розкладу уроків, списків відвідування, домашніх завдань тощо. Всю інформацію заповнювамуть вчителі, а за допомогою логіна й пароля батьки і учні зможуть отримати до неї доступ.

Сам ресурс із електронними журналами має систему захисту інформації та сертифікат від Державної служби спеціального зв’язку.

Михайло Калинюк є головою правління керівників закладів середньої освіти Івано-Франківська та директором ліцею № 22. У цьому закладі - майже 1700 дітей та 130 педагогів. Михайло Калинюк вважає електронні журнали позитивною тенденцією та вимогою часу. Проте, каже, у Міністерстві освіти і науки не прописали конкретних умов переходу на електронні носії. Відкритим питанням залишається і кібербезпека.

Також наразі невідомо, чи педагогам потрібно буде дублювати оцінки і у паперовий журнал. А це – додаткове навантаження на вчителів. Михайло Калинюк каже, що остаточне рішення про запровадження електронного журналу буде ухвалювати лише після нарад із педагогами:

"Умовно, відмовляємося ми від паперових носіїв, а чи не буде потім якихось моментів, що десь щось зникло, немає захисту, щось пропало, як у нас часто буває. І випускникам потім вступати, оформляти відповідні документи, а тієї чи іншої інформації нема. Сьогодні освітній заклад повинен надавати якісні освітні послуги. І для того, щоб він їх надавав, ми повинні реформу так забезпечувати, щоб вона була послідовна, чітка, динамічна, продумана, ефективна. І обов’язково, щоб вона мала належне фінансово-матеріальне забезпечення".

Як повідомив директор обласного департаменту освіти і науки Віктор Кімакович, облік тих закладів, що переходять на електронні журнали, у департаменті не ведуть, адже рішення ухвалюють безпосередньо директори шкіл. За його словами, труднощів із переходом не повинно бути, адже інтернет-покриття мають усі школи області.


Читайте також:

У березні у франківських школах запрацює електронна черга в перші класи


31.12.2020 1922
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

319
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1710
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3165
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1147
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1172
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1210 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

251

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1122

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

948

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

417
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

332
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2492
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1243
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1321
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

553
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15185
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7483
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

340
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

661 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

472
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

387
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

476