Експериментальний проєкт ЗСУ: прикарпатцям пояснили, що передбачає "Контракт 18-24"

В Івано-Франківську представили експериментальний проєкт ЗСУ "Контракт 18-24", до якого доєднується 10 ОГШБр "Едельвейс".

Про програму журналістці Фіртки детальніше розповіли під час брифінгу 13 березня.

Як зазначають, програма діє вже другий місяць. Українцям від 18 до 24 років пропонують можливість контрактної служби терміном на один рік у ЗСУ.

"Громадянам віком від 18 до 24 років є можливість добровільно служити за контрактом на один рік, а саме у визначеному переліку найкрутіших бригад ЗСУ. Це шість бригад сухопутних військ, одна бригада ДШВ, одна — морської піхоти.

Важливим моментом є те, що контракт дозволяє новобранцям отримати військовий досвід без дострокових зобов'язань.

Тобто після одного року служби добровольці мають право звільнитися з лав Збройних Сил України на рік та займатися справами, які їм до душі. Також важливим аспектом є фінансові умови цього контракту", — вказує начальник групи рекрутингу 109 ОГШБ "десятки", капітан Олексій Романюк.

Як розповідають, ініціатива спрямована на залучення молоді до лав армії з виплатами та соціальними гарантіями.

Загальний обсяг виплат може досягати двох мільйонів гривень на рік, включно з 200 тисяч одразу при підписанні контракту та 800 тисяч — виділених двома частинами протягом дії контракту. Додатково до 120 тисяч гривень на місяць та доплати пропонують за бойові завдання.

Учасники також можуть отримати соціальні гарантії:

  • компенсацію за житло під час служби;
  • медичне забезпечення (включно з зубопротезуванням та стоматологічними послугами);
  • можливість іпотеки під нуль відсотків річних після завершення контракту через програму "єОселя";
  • безплатний проїзд/комунальні пільги;
  • право навчатися за державні кошти в закладах освіти після служби;
  • можливість виїжджати за кордон після року служби.

Наголошують, що новобранці проходять посилену підготовку протягом трьох місяців у три етапи. Спочатку базова — на 45 діб. Тоді вивчають основи вогневої й тактичної підготовки, навички медичної допомоги, опановують мінно-вибухову безпеку, зокрема є й інженерна підготовка для підготовки до дій у гірській місцевості.

Наступний етап — фахова підготовка, спеціалізоване навчання за конкретними спеціальностями від 14 до 30 діб.

Останній курс призначений для адаптації у військовій частині та триває 14 діб.

"Адаптаційний курс допомагає солдатам краще інтегруватися в колектив, підготуватися до реальних бойових завдань.

Ця програма також оновлюється, додаються нові елементи — це психологічна стійкість та фізична витривалість. Усе це разом дає можливість 10 бригаді бути однією з найбільш боєздатних частин Збройних сил України, готової до виконання найскладніших і найвідповідальніших завдань", — каже Олексій Романюк.

Анкети можна подати через рекрутингові центри по всій Україні, заповнивши заявки на сайтах Збройних сил України, чи особисто звернутися до військової частини, чи в будь-який територіальний центр або відповідний відділ на території Івано-Франківської області.

"Минулого місяця в Коломиї ми відпрацювали п'ятьох кандидатів на цей контракт. З них двоє вже проходять службу, ще три допроходять медичну комісію цього тижня.

Тож, щоб оформити контракт у короткі терміни, за буквально добу, кандидат може звернутися чи в 10 гірсько-штурмову бригаду, чи в територіальний центр, немає різниці в якому місті й області. Особова справа формується протягом доби", — розповідає заступник начальника відділення рекрутингу та комплектування Коломийського РТЦК та СП, підполковник Михайло Колісняк.

За словами військовослужбовця, у Коломиї за перший місяць існування програми до ТЦК звернулися шестеро кандидатів. З них двоє, 20- та 25-річний — проходять службу, інші, зокрема яким було 18 років, вирішили наразі утриматися за різних причин. Дехто з охочих приходив і з батьками.

"У нас є кандидат, у якого мати онкохвора, тому він попросив ще два місяці відтермінувати контракт, адже йому потрібно доглядати за нею.

Є різні життєві ситуації. У нас є призовники, які й у 23 роки мали троє дітей, і служили, бо їх треба забезпечувати. Які б не були грошові виплати, але людям треба забезпечувати сім'ї. Я думаю, якщо фінансування збільшать, то буде й більше охочих", — говорить Михайло Колісняк.

Здебільшого на програму звертаються українці 23-24 років.

"У них мотивація служити саме рік за контрактом, щоб отримати відстрочку і займатися своїми сімейними справами. Це реалії. У багатьох є свої сім'ї, діти, деякі очікують дітей, але вони приймають рішення захищати нашу батьківщину.

Це звичайні військовослужбовці, які будуть йти на "Контракт 18-24". Їх призначатимуть у відповідності до вакантних посад.

З особистого досвіду скажу, до молодших військовослужбовців, якщо вони навіть не заключали контракт, а прийшли добровільно, до них завжди лояльніше відношення. Тобто на них покладають менші очікування, але вони найчастіше показують більший результат", — пояснює Олексій Романюк.

Боєць також наголошує, що для дівчат є така ж можливість служби за контрактом, адже його передбачено для всіх громадян цього віку.

"Умови є однаковими, але поки не зверталися", — зазначає Олексій Романюк.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про кримінальну відповідальність керівників ТЦК та ВЛК за порушення закону

Оточив авто, погрожував та допоміг втекти військовозобов’язаним: на Прикарпатті затримали чоловіка, який перешкоджав мобілізаційній роботі ТЦК

За призов росіянина: на Прикарпатті оштрафували військовослужбовця ТЦК


Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

359
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1729
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3218
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1160
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1191
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1241 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

274

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1132

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

964

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

424
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

342
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2506
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1252
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1335
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

566
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15198
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7496
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

355
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

721 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

481
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

399
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

489