
Сьогодні, 21 серпня, в Апеляційному суді Івано-Франківської області слухали апеляційну скаргу екс-директора санаторію "Смерічка", чоловік оскаржує своє звільнення з посади і хоче поновитись на роботі.
Справу слухає колегія суддів Девляшевський В.А. , Малєєв А.Ю., Горейко М.Д, інформує Фіртка.
В судове засідання з'явився сам Роман Мисюга, його адвокат Банах Володимир та сторона відповідача Департаменту охорони здоров'я ІФ ОДА - Іванів Олег.
Варто відзначити, що суд першої інстанції щодо поновлення на посаді, звільнений Роман Мисюга програв.
Перед початком розгляду апеляційної скарги суддя Андрій Малєєв попросив перерву, після заявив:
"Я особисто знаю представника Банаха. Ми вчилися на одному потоці, мали різні стосунки. Я мушу відкрити цю інформацію, щоб сторони могли зробити відвід, вони мають таке право, особисто я не збираюсь упереджено ставитись до сторін".
Втім сторони позивача та відповідача заявили, що довіряють складу суду і відводів не буде.
Суд приступив до слухання справи. В апеляційній скарзі йдеться про те, що в жовтні 2017 року надійшов позов про незаконне звільнення Романа Мисюги з посади головного лікаря Ворохтянського санаторію "Смерічка". Його притягнуто до дисциплінарної відповідальності і звільнено за те, що не усунув правопорушення, мова йде про невиплачену заборгованість по доплаті працівникам.
На його думку, він мав бути звільнений рішенням сесії Івано-Франківської обласної ради.
За словами Р. Мисюги рішення першої інстанції про відмову у поновлені на посаді Яремчанського суду незаконне, адже неглибинно, невсеоб'ємно вивчена причина.
"Суд не дослідив до кінця чому мене звільнили. Мені казали, що в мене були кошти і я міг виплатити гроші, але я не міг їх взяти з рахунку, бо на мене б відкрили кримінальну справу", - каже Мисюга.
Суддя запитав, чому немає копії контракту в матеріалах справи, або ж копії наказу за яким було прийнято на роботу.
Адвокат Банах відповів, що в 2008 році було укладено з Романом Мисюгою безстроковий контракт тож надали лише копію трудової.
"Справді недоліки були. Департамент охорони здоров'я знав і ситуацію про зарплати. Треба було, щоб департамент попросив додаткові кошти або закладав кошти на заборгованість виплат у бюджет 2018 року. Була недоплата по надбавках, але по зарплаті було все добре",- відзначив Мисюга.
Відтак, наголошує, що департамент охорони здоров'я мав подати до бюджетної комісії листа про надання додаткових коштів. Крім того, зазначив, що бухгалтер у санаторії була без вищої освіти, були переплати молодим працівникам. Доплатити треба було 800 тисяч гривень і дотепер працівникам цих коштів не заплатили.
Суддя поцікавився, чому профком санаторію вирішили попрощатися з керівником і були невдоволені роботою.
"Я думаю, що це помста. Неодноразово збирались підписи про мою відставку. Це не весь профком - це голова профкому, яка чомусь на мене обідилась", - відповів Мисюга.
Далі суддя запитав, хто прийняв його на роботу, і хто мав підписувати звільнення.
За словами Мисюги, він не вивчав це питання на законодавчому рівні, але його призначило управління охорони здоров'я ОДА. Пізніше було рішення про переформування з управління в департамент охорони здоров'я ОДА, останні подали лист на комісію охорони здоров'я про його призначення на 5років, але тоді комісія його кандидатуру не затвердила, а прийняла рішення звільнити і не укладати новий договір.
Водночас представник ДОЗ ОДА Олег Іванів зауважив, що апелянт не виконав шість приписів, а не один. Але Роман Мисюга сказав, що виконання приписів були в процесі.
Тоді О. Іванів зауважив, що згідно зі статутом, Мисюга міг змінити головного бухгалтера, якщо вона його не справлялася з роботою за його словами. Але Мисюга відповів, що не мав ким замінити бухгалтера.
Відтак суддя попросив представника ДОЗ ІФ ОДА Олега Іваніва пояснити чітко, в чому була причина звільнення.
"Він зайво перерахував єдиний соціальний внесок і мав скоригувати це звітом, але не зробив цього. Також він не звернувся до ДОЗ щодо перерахування коштів, але не зробив цього",- пояснив Іванів.
Тоді суддя попросив чітко пояснити, хто мав право звільнити чи призначити на посаду нового директора.
Олег Іванів пояснив, що у 2008 році призначення відбувалося управлінням охорони здоров'я. Після прийняття нового статуту, потрібно було підписати новий договір, з обласною радою. Втім, постійна комісія облради відхилила таке рішення.
Після цього суд дав сторонам можливість надати всі докази і оголосив перерву до 7 вересня 11.30.
Нагадаємо, що раніше комісія з питань охорони здоров’я та соціальної політики обласної ради на своєму засіданні визнала звіт головного лікаря «Ворохтянського обласного кістково-туберкульозного санаторію «Смерічка» незадовільним та вирішила доручити департаменту охорони здоров’я ОДА звільнити скандального посадовця.
Читайте також:
Скандальний екс-керівник санаторію «Смерічка» намагається поновитися на посаді через суд
Головного лікаря ворохтянського санаторію «Смерічка» таки звільнили (документи)
Працівники Ворохтянського санаторію «Смерічка» вимагають звільнити головного лікаря (документи)
Працівники ворохтянського санаторію «Смерічка» перекрили дорогу в Татарові (фото)