Добудова Раковецької школи: батьки обіцяють проводити уроки в ОДА, а чиновників відправити в село

 

 

Упродовж кількох років учні села Раковець, Богородчанського району вимушені навчатися у старих корпусах школи, оскільки для завершення процесу будівництва нового навчального закладу необхідно додатково спрямувати фінансовий ресурс.
 

Нагадаємо, зведення школи розпочалося ще у 2011 році. До 2013 року був закладений тільки фундамент, відтак роботи з певних причин призупинилися, інформують в ІФ ОДА.

 

У четвер, 9 листопада, батьки разом із дітьми приїхали під стіни Івано-Франківської ОДА.

 

Селяни вимагають виконати всі раніше дані обіцянки. Кажуть, підрядник відстає від всіх планів виконання робіт. Тож вимагають від очільників Прикарпаття звернутись до Верховної ради з вимогою включити до бюджету витрати на завершення будівництва школи у 2018 році, представити план обласної і районної влади фінансування будівництва, завершити будівництво третього поверху та нарешті накрити будівлю, розпочати будувати спортзал та їдальню, посилити контроль за виконанням робіт, знайти підрядника, який би міг завершити будівництво школи, пише Фіртка з посиланням на Бліц.

 

Із батьками зустрілись заступники голови ОДА Марія Савка, Ігор Пасічняк та представники департаменту будівництва житлово-комунального господарства містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА. Також на зустріч завітав підрядник, який повинен після підписання договору почати встановлювати накриття.

 

Голова батьківського комітету Світлана Зваричевська каже, що якщо влада не виконає основних вимог у найбільші морози вони привезуть дітей в "білу хату" щоб проводити там уроки, а чиновників відправлять у їхню школу.

 

"Ми хочемо щоб чиновники на власній шкурі зрозуміли, як дітям вчитись в аварійній школі, сидіти на уроках в куртках та рукавицях, коли навіть після туалету немає де помити руки", - каже мама.

 

Батьки говорять, що після ремонту в одному з класів обвалилась стеля.

 

"Ви приїжджали до нас в понеділок, а вже на наступний день обвалилась стеля. І це клас, на ремонт якого було виділено 48 тисяч", - звертаються батьки до чиновників.

 

Водночас Марія Савка зауважила, що наразі визначилися з субпідрядником, який має накрити школу. Він зобов'язався завершити ці роботи до 28 грудня. Однак наразі з ним ще не підписали договір.

 

Батьки наголошують, що на будівництві школи щодня працюють тільки двоє людей. Окрім того, за словами батьків підрядник каже, що вже закінчились кошти, які виділялись на будівництво школи. Водночас сільський голова акцентує, що зовсім не розуміє куди діваються виділені на будівництво кошти.

 

За словами департаменту будівництва житлово-комунального господарства містобудування та архітектури Назарія Іваніва, цьогоріч на будівництво було виділено 4 мільйони 200 тисяч гривень, наразі з них залишилось ще 2 мільйони. Один з них спеціально віднайшли в обласному бюджеті для даху.

 

«У січні-лютому ми розірвемо договір з підрядником», - заспокоює батьків чиновник.

 

Він зауважує, що затримки з будівництвом виникли тому, що помер один із підрядників.

 

У свою чергу голова комісії будівництва і архітектури Богородчанської РДА, директор фірми, яка накриватиме школу Петро Маланчук каже, що за сприятливих погодній умов для накриття школи потрібно як мінімум півтори місяці. Однак, щоб встигнути до кінця цього року залучать робітників з іншої фірми.

 

Як зазначалося, у 2018 році передбачено фінансування будівництва школи за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Також даний проект бере участь у конкурсному відборі проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного бюджету, отриманих від Європейського союзу. Опрацьовуються й інші напрями фінансування будівництва школи.

 

Нагадаємо, у школярів села Раковець, Богородчанського району свято Першого дзвоника не відбулося. Батьки уже втретє не пустили дітей 1-го вересня до школи через аварійний стан будівлі.

 

Нагадаємо, у вересні 2016 року батьки учнів Раковецької школи перекрили дорогу та не пустили дітей до школи, вимагали продовжити будівництво школи, яке призупинилось кілька років назад.

 

Як відомо, через аварійний стан школи у Раковці учні навчаються у старих корпусах, класи облаштували навіть у столовій, в приміщенні НВК та сільради. Там складні умови для навчання, щоб їх покращити, за сприяння обласного управління освіти та Марії Рудик, для учнів школи закупили нові парти, також Рудик допомогла з постачанням послуг Інтернету. 

 

Будівництво нової школи розпочалось в 2011 році. До 2013 року був закладений тільки фундамент, але з початком революції призупинилось. Цьогоріч розлючені батьки вкотре не пустили дітей у школу та навіть перекривали дорогу, бо умови, в яких навчаються діти, є неприйнятними. Тому питання будівництва школи є важливим для райдержадміністрації, для райради, депутатів всіх рівнів.

 

 

Читайте також:

До кінця 2018 року в селі Раковець таки збудують нову школу

Область обіцяє виділити кошти на будівництво Раковецької школи в 2017 році

Кабмін відмовився виділити кошти на добудову школи у Раковці

Журналісти показали на всю країну, як прикарпатські діти вчаться у стайні і глиняній хаті священика замість школи (відео)

На будівництво школи у Раковці виділили мільйон гривень

В одному із сіл Івано-Франківської області не пролунав Перший дзвоник (фоторепортаж+відео)

Скандал на Прикарпатті: Люди не пустять дітей до старої школи поки не почнуть будувати нову (відео+фото)


09.11.2017 798 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

332
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13788 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1573
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

868
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6136
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1720

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

637

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1465

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1274

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1165
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

519
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

656
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1577
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

599
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

878
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5922
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13626
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

246
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

545
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

483
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

790 2