До Івано-Франківська прибули перші три евакуаційні рейси з Київщини

Як повідомляє заступник міського голови Микола Вітенко, зі столиці в Івано-Франківськ вдалося вивезти 62 жінок і 39 дітей.

Частина людей з Києва, але більшість – з Бучі, Ірпеня та інших гарячих точок, пише Фіртка.

«Скоординувавшись, ми змогли організувати безпечну посадку і доставку цих людей. Потрібно допомагати один одному. Ми єдиний народ, єдина держава, і ми разом у цій війні», – прокоментував Микола Вітенко.

Спочатку евакуйованих осіб нагодували та розмістили на ночівлю у двох школах. Після цього будуть шукати умови для більш тривалого проживання.

Під час планування маршруту враховували час комендантської години, час перевірки на блокпостах, враховувати безпечність кожної конкретної дороги. Втім, маршрут постійно коригували. Тож при самостійній евакуації радять координуватися з людьми, які їхали маршрутом напередодні та звертатися в київський координаційний центр, щоб не ризикувати своїм життям.

«Поки їхали, кожен удар здавався вибухом», – діляться евакуйовані.

Мешканка Пісківки (неподалік від Бородянки) Лілія втекла з трьома дітьми, коли почали бомбити село. Але опинившись у безпеці, не втрачає оптимізму:

«Надіємося, що скоро переможемо і вернемось додому. І все буде добре».

читайте також: Показник щодня зростає: 92% громадян вірять в перемогу України над росією (ІНФОГРАФІКА)

А от у Галини з Києва вдома лишилося дочка-лікар та чоловіки, що захищають Київ. Приїхала до Франківська з трьома внуками та невісткою. Боялися за дітей, бо окупанти піддають бомбардуванням навіть дитячу лікарню Охмадит.

Заступник директора Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Світлана Пашкевич розповідає, що місто розширює кількість закладів, які можуть прийняти людей, щоб їм було комфортно і зручно. Окрім шкіл, що вже долучилися до ініціативи, наразі готові приймати евакуйованих ще мінімум 6 закладів освіти.

Директорка одного з ліцеїв, в який переселили людей, зауважує, що жителі громади дуже активно долучилися до облаштування прихистку. Знесли все, що могли: матраци, постільну білизну, рушники, засоби гігієни, овочі, харчі.

«Це найменше, що ми можемо для них зробити», – говорить Олеся.

Міський голова Руслан Марцінків відзначив, що через великий потік людей, у громаді залучатимуть всі необхідні площі для розміщення. Адже евакуаційні рейси з водіями-добровольцями та заступником міського голови на чолі, будуть їхати щоденно.

«Розумієм яка важка зараз ситуація, тож будемо продовжувати цю роботу. Є співпраця з київською міською владою, з якою ми це організовуємо.

Розуміємо, що розміщення в закладах освіти – це тимчасово, але тут можна переночувати, харчуватися, працює система опалення, облаштовуємо душові. Тобто є мінімальні умови, щоб десь перебути той час, поки ми підшукаємо більш прийнятне житло», – заявив міський голова.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Загинуло понад 12 тисяч осіб російської армії: противник зазнає великих втрат

В Україні Путін мститься всьому світу

ЖИТТЯ В ЧАСІ ВІЙНИ. Тиждень перший…

Армія вибила окупантів з аеропорту в Миколаєві

Окупанти зірвали евакуацію Маріуполя


10.03.2022 Тіна Любчик 1359
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопця, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання. Так, 27 червня 2025 року Долинський районний суд Івано-Франківської області виніс вирок у резона

1063
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18762
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1689
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1178
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2221
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3793

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1906

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

647

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1265

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1419
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

332
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

844
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24361
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

568
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

582
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

719
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1609
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7933
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

337
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

740
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1995 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

706