Для порятунку маленьких життів: реанімації обласної дитячої лікарні отримали нове сучасне обладнання

Сучасне медичне моніторингове та лікувальне обладнання отримала днями Івано-Франківська обласна клінічна лікарня.

Частину новопридбаної апаратури вдалося побачити кореспонденту Фіртки.

Номенклатура придбаної апаратури насправді вражає. Це і дефибрілятор з функціями моніторингу, ручної дефібриляції, автоматичної зовнішньої дефібриляції й кардіостимуляції. І три приліжкові монітори пацієнта з функціями капнографії, електрокардіографії, вимірюванням артеріального тиску та визначення рівня кисню в крові вартістю близько 400 тисяч гривень кожен. Це і ультрапортативна діагностична система експерт класу в комплекті з мікроконвексним датчиком та лінійним датчиком Ключка – по суті висококласний портативний апарат УЗД вартістю близько 1,2 мільйона гривень. Це і три шприцевих інфузійних одноканальні насоси – так звані інфузимати. А головне – сучасний неонатальний інкубатор закритого типу для виходжування і проведення інтенсивної терапії новонароджених, що їх так сьогодні потребує обласна дитяча лікарня.

Усю цю апаратуру вже використовують у двох реанімаціях, а також неонатальному відділенні лікарні, а отже вона виконує сьогодні найголовнішу місію – порятунок життів маленьких пацієнтів.

Головне ж все це обладнання придбано за кошти державного бюджету. Гроші на закупівлю у сумі 2 464 гривень виділив Кабінет Міністрів України у вигляді субвенції на соціально-економічний розвиток у відповідь на звернення народної депутатки України від фракції «Слуга народу» Олени Вінтоняк.

Як зауважив Тарас Мельник, генеральний директор КНП «Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради», очолюваний ним заклад торік закуповував чимало різного обладнання. Переважно такі закупівлі здійснювались коштом благодійників та волонтерів. Закупити ж устаткування за державний кошт вдалося за рік вперше. А у таких обсягах обладнання коштом бюджету не закуповувалось взагалі.

З керівником закладу погоджується завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії ОДКЛ Олег Курташ. Зізнається, за 18 років його роботи на посаді керівника відділення це вперше, коли за один раз вдається придбати таку велику кількість апаратури.

«Обладнання, яке отримало відділення інтенсивної терапії є життєво необхідним. Це обладнання для того, щоб забезпечити життя маленьким нашим пацієнтам. Обладнання надзвичайно важливе, тому що це і слідкуюча апаратура, і апаратура лікувальна, - розповідає медик і наводить приклади, - Інфузимати – це є прилади, які дозволяють дозовано вводити ліки дуже дозовано протягом певного проміжку часу. Апарат УЗД – це вперше у нас у відділенні ми маємо свій власний апарат УЗД. Вже не треба дітей носити на обстеження – апарат під’їхав до ліжечка дитини і ми її обстежили цю дитину... Монітори, які ми отримали, - це монітори високого класу, які дозволяють нам  18 різних показників контролювати».

Придбана апаратура – не забаганка лікарні. Використання саме такого обладнання сьогодні вимагають чинні міжнародні стандарти, стверджує доцент кафедри дитячих хвороб доцент кафедри дитячих хвороб навчально-науковий інститут післядипломної освіти Івано-Франківського національного медичного університету лікар-анестезіолог відділення анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківської ОДКЛ Ярослав Семкович.

«Дана апаратура є виключно необхідною згідно всіх міжнародних, в тому числі європейських стандартів для адекватного, повноцінного і виключного лікування наших пацієнтів, тому що діагностика – запорука вдалого лікування. На сьогодні незначна кількість наших стаціонарів обладнана таким висококласним обладнанням, висококласною апаратурою», - зауважив лікар.

Як вже зазначалося, отримати кошти з державного бюджету лікарні вдалося завдяки зверненню народної депутатки України Олени Вінтоняк. Народна обраниця стверджує: вважає допомогу дитячій лікарні своїм депутатським і соціальним обов’язком. Адже основну увагу у своїй депутатській діяльності вона концентрує саме на реалізації соціальних, медичних та освітніх проєктів.

«Діти – це наше майбутнє. Ми маємо їх зберегти, розвивати, дбати про їхнє здоров’я. Тому, коли ми спілкувалися з лікарями Обласної дитячої клінічної лікарні, визначили необхідність у придбанні певного обладнання – дуже важливого обладнання. Мною було направлено звернення до Кабінету Міністрів для виділення коштів на придбання цього обладнання. Було спрямовано близько 2,5 мільйона гривень на саму закупівлю. Зауважу, це таке обладнання, яке дозволило укласти ще додаткові пакети з Національною службою здоров’я України, що також призведе до покращення становища лікарні. Вона в нас динамічно розвивається, поповнюється обладнання з різних можливих джерел, тому я як депутат спрямувала свої зусилля на цю лікарню», - зауважує Олена Вінтоняк.

За інформацією генерального директора лікарні Тараса Мельника, сьогодні у двох реанімаціях ОДКЛ розгорнуто 19 ліжок. 12 з них наразі зайняті важкими пацієнтами, хоча ще днями дітей у реанімації було значно більше. Характер захворювань - найрізноманітніший - від COVID-19 до тяжких травм.

При цьому відповідно до чинних стандартів, для того, щоб забезпечити надійний контроль за станом маленьких пацієнтів та належне їх лікування, кожне реанімаційне лікарняне ліжко повинно бути обладнане монітором та інфузиматом на кшталт тих, що їх придбала днями лікарня…


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження

Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19

Відомо, наскільки ефективна вакцинація проти штаму «Omicron»


14.01.2022 Сергій Білий 2349
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2275
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19214
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1716
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1192
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2251
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3838

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1973

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

674

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1291

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1454
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

365
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

881
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24381
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

610
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

600
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

737
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1631
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8020
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

445
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

762
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2025 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

723