Дезінфекція води знищує віруси: як працює Івано-Франківський водоканал під час карантину

COVID-19 вніс свої корективи у життя іванофранківців. Вже тиждень місто на карантині. Працюють лише ті, від кого залежить життєзабезпечення міста — держслужбовці, комунальники, медики, поліцейські, продавці продуктових магазинів та провізори.

Щодня в цей нелегкий час вони працюють, наражаючи себе на небезпеку, аби ми спокійно пережили карантин та почували себе захищеними.

Фіртка започаткувала серію матеріалів, в якій ми розповідатимемо про те, як в умовах карантину функціонує та чи інша сфера міста.

В цьому матеріалі читайте про роботу “Івано-Франківськводоекотехпрому”.


Речник підприємства Володимир Шпег розповів, що на час карантину у ВЕТП призупинили особистий прийом та обслуговування споживачів, запровадивши дистанційне обслуговування через телефонні дзвінки, електронні листи, особисті інтернет-кабінети.

"Ми постійно розширюємо список питань, які можна вирішити дистанційно. Сподіваюсь, більшість наших клієнтів з розумінням поставилися до таких обмежувальних заходів, — говорить Шпег. — Разом з тим, мушу зазначити, що карантин вже зараз негативно позначається на рівні оплат за спожиту воду".

Володимир Шпег говорить, попри те, що за несвоєчасну оплату комунальних послуг впродовж карантину не стягуватиметься пеня та не скасовуватиметься субсидія, кожен має бути свідомий того, що затримуючи оплату, він ставить комунальну сферу міста під загрозу.

"Від ваших платежів напряму залежить робота нашого підприємства, а отже і безперебійне водопостачання та водовідведення у ваших домівках. Ми повинні постійно забезпечувати основні технологічні процеси (підготовку та очищення води, каналізування та чищення стоків): купувати необхідні реагенти та запчастини, оплачувати спожиту електроенергію; вчасно платити по міжнародним кредитам, які ми брали на оновлення обладнання та модернізацію виробництва. Інших джерел надходження коштів, крім як оплати за спожиту воду та водовідведення, в нас немає. Саме тому закликаю вас сплатити усі платежі вчасно через онлайн-платформи, а також допомогти своїм старшим родичам та сусідам похилого віку сплачувати послуги водопостачання та водовідведення онлайн, або в крайньому разі у нас ще працюють каси, де ви зможете оплати усе на пряму".

Який графік роботи запровадили на підприємстві?

"З 620 працівників, майже 300 людей – це працівники, які щодня у режимі 24/7 забезпечують технологічні процеси очищення питної води та каналізування стоків міста. Вони не можуть піти на карантин, тому що місту зараз, як ніколи, задля епідемічної безпеки населення потрібна чиста питна вода і своєчасне відведення стоків. Щоб наші співробітники могли дістатись до своїх робочих місць в умовах транспортних обмежень, ми залучили техніку із власного автопарку".

Також залучений і технологічний транспорт.

"Багато хто, об’єднуючись у групи з колегами, почав їздити власним транспортом. Звісно, нам довелось скоротити певні процеси, деякі робочі питання наші фахівці опрацьовують вдома, - каже Шпег. - Частина колег, підтримуючи протиепідеміологічні заходи, прийняли пропозиції піти у незаплановані відпустки. Однак аварійно-відновлювальні бригади працюють кожного дня, оперативно вирішуючи проблеми, що виникають на мережах водопроводу та каналізації. Аби не лишати людей без води у кранах, на час карантину ми обмежили кількість планових ремонтів, які потребують відключення води".

Станом на сьогоднішній час, 57 працівників пішли у чергову відпустку. 16 осіб без збереження заробітної плати та 17 людей перебувають на лікарняному.

Як щодо забезпечення засобами захисту?

Так наші працівники забезпечені засобами захисту. На підприємстві діють суворі правила карантину. Так само й аварійні бригади, під час проведення аварійно-відновлювальних робіт, працівники КП знаходяться в засобах індивідуального захисту. Епідемія коронавірусу демонструє нам наскільки ми всі вразливі та наскільки залежні від поведінки інших людей, а також те, що ми можемо захищатися та зміцнювати один одного, діючи заодно.

Наскільки безпечна питна вода тече з кранів?

Коронавірус COVID-19 у воді не живе та легко піддається окисленню. Дезінфекція на етапі водопідготовки знищує будь-які віруси. Водопровідна вода з легким присмаком та ароматом хлору – це гарантовано безпечна вода! Якщо вам не подобається запах і присмак хлору, його легко можна позбутись, якщо набрати воду в певну місткість і дати їй трошки відстоятись. Наразі, в лабораторіях КП ВЕТП – як і завжди – ми прискіпливо вивчаємо кожну пробу води, які щоденно відбираються на виході з наших водопровідних станцій. Ми цілодобово дбаємо, щоб у своїх домівках наші споживачі мали гарантовано безпечну питну воду.


Читайте також:

Карантин в Івано-Франківську: як працює "Електроавтотранс"

Як поліція Прикарпаття працює в умовах карантину

Як в умовах карантину працюють комунальники Івано-Франківська


Коментарі ()

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1223 4
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1485
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5974 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2261
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2084
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3267

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

740

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1907

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2642

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3404
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

422
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

538
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1112
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33959
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

861
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

999
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16497
15.10.2024

Улюблений дует мільйонів та різних поколінь українців знову виступить разом на сцені. 20 жовтня легенди української естради – Іво Бобул і Лілія Сандулеса — виступлять із двома концертами у Драмтеатрі.  

455
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

731
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

690
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

467