Дезінфекція води знищує віруси: як працює Івано-Франківський водоканал під час карантину

COVID-19 вніс свої корективи у життя іванофранківців. Вже тиждень місто на карантині. Працюють лише ті, від кого залежить життєзабезпечення міста — держслужбовці, комунальники, медики, поліцейські, продавці продуктових магазинів та провізори.

Щодня в цей нелегкий час вони працюють, наражаючи себе на небезпеку, аби ми спокійно пережили карантин та почували себе захищеними.

Фіртка започаткувала серію матеріалів, в якій ми розповідатимемо про те, як в умовах карантину функціонує та чи інша сфера міста.

В цьому матеріалі читайте про роботу “Івано-Франківськводоекотехпрому”.


Речник підприємства Володимир Шпег розповів, що на час карантину у ВЕТП призупинили особистий прийом та обслуговування споживачів, запровадивши дистанційне обслуговування через телефонні дзвінки, електронні листи, особисті інтернет-кабінети.

"Ми постійно розширюємо список питань, які можна вирішити дистанційно. Сподіваюсь, більшість наших клієнтів з розумінням поставилися до таких обмежувальних заходів, — говорить Шпег. — Разом з тим, мушу зазначити, що карантин вже зараз негативно позначається на рівні оплат за спожиту воду".

Володимир Шпег говорить, попри те, що за несвоєчасну оплату комунальних послуг впродовж карантину не стягуватиметься пеня та не скасовуватиметься субсидія, кожен має бути свідомий того, що затримуючи оплату, він ставить комунальну сферу міста під загрозу.

"Від ваших платежів напряму залежить робота нашого підприємства, а отже і безперебійне водопостачання та водовідведення у ваших домівках. Ми повинні постійно забезпечувати основні технологічні процеси (підготовку та очищення води, каналізування та чищення стоків): купувати необхідні реагенти та запчастини, оплачувати спожиту електроенергію; вчасно платити по міжнародним кредитам, які ми брали на оновлення обладнання та модернізацію виробництва. Інших джерел надходження коштів, крім як оплати за спожиту воду та водовідведення, в нас немає. Саме тому закликаю вас сплатити усі платежі вчасно через онлайн-платформи, а також допомогти своїм старшим родичам та сусідам похилого віку сплачувати послуги водопостачання та водовідведення онлайн, або в крайньому разі у нас ще працюють каси, де ви зможете оплати усе на пряму".

Який графік роботи запровадили на підприємстві?

"З 620 працівників, майже 300 людей – це працівники, які щодня у режимі 24/7 забезпечують технологічні процеси очищення питної води та каналізування стоків міста. Вони не можуть піти на карантин, тому що місту зараз, як ніколи, задля епідемічної безпеки населення потрібна чиста питна вода і своєчасне відведення стоків. Щоб наші співробітники могли дістатись до своїх робочих місць в умовах транспортних обмежень, ми залучили техніку із власного автопарку".

Також залучений і технологічний транспорт.

"Багато хто, об’єднуючись у групи з колегами, почав їздити власним транспортом. Звісно, нам довелось скоротити певні процеси, деякі робочі питання наші фахівці опрацьовують вдома, - каже Шпег. - Частина колег, підтримуючи протиепідеміологічні заходи, прийняли пропозиції піти у незаплановані відпустки. Однак аварійно-відновлювальні бригади працюють кожного дня, оперативно вирішуючи проблеми, що виникають на мережах водопроводу та каналізації. Аби не лишати людей без води у кранах, на час карантину ми обмежили кількість планових ремонтів, які потребують відключення води".

Станом на сьогоднішній час, 57 працівників пішли у чергову відпустку. 16 осіб без збереження заробітної плати та 17 людей перебувають на лікарняному.

Як щодо забезпечення засобами захисту?

Так наші працівники забезпечені засобами захисту. На підприємстві діють суворі правила карантину. Так само й аварійні бригади, під час проведення аварійно-відновлювальних робіт, працівники КП знаходяться в засобах індивідуального захисту. Епідемія коронавірусу демонструє нам наскільки ми всі вразливі та наскільки залежні від поведінки інших людей, а також те, що ми можемо захищатися та зміцнювати один одного, діючи заодно.

Наскільки безпечна питна вода тече з кранів?

Коронавірус COVID-19 у воді не живе та легко піддається окисленню. Дезінфекція на етапі водопідготовки знищує будь-які віруси. Водопровідна вода з легким присмаком та ароматом хлору – це гарантовано безпечна вода! Якщо вам не подобається запах і присмак хлору, його легко можна позбутись, якщо набрати воду в певну місткість і дати їй трошки відстоятись. Наразі, в лабораторіях КП ВЕТП – як і завжди – ми прискіпливо вивчаємо кожну пробу води, які щоденно відбираються на виході з наших водопровідних станцій. Ми цілодобово дбаємо, щоб у своїх домівках наші споживачі мали гарантовано безпечну питну воду.


Читайте також:

Карантин в Івано-Франківську: як працює "Електроавтотранс"

Як поліція Прикарпаття працює в умовах карантину

Як в умовах карантину працюють комунальники Івано-Франківська


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1142
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2833
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

992
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1053
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1063 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3138 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

919

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

788

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1099
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

164
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2359
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1158
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

459
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15079
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7391
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

825
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

388
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

298
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

384
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

671
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1119