Де можна «пофестивалити» у травні

 

Фестивальний травень-2012 не може не радувати око своїм різнобарв’ям: разом із розквітом природи в Україні «пишним цвітом» розквітає і культурно-мистецьке життя. І спокус у цьому, багатому на веселощі травні більш ніж досить.Тут і музичні фести із шаленими емоціями, й історичні реконструкції зі стародавніми лицарями, і літературні читання для спраглих до слова.Чого лише варті славнозвісні іменини двох найпрекрасніших українських міст – Києва та Львова!А ще цей п’янкий травень пригощатиме вас вином, дивуватиме вогнем та спокушатиме вишуканою українською стравою…

10–13 травня — Фестиваль «Fenrir's Scottish Fest» у Києві

Фестиваль «Fenrir's Scottish Fest», присвячений шотландській культурі, пройде у передмісті славного міста Києва. Фестиваль проводитиметься з метою якомога ширше представити культуру і традиції, торкнувшись багатьох сфер суспільного життя.

В України є багато зв'язків з Шотландією, безліч клубів і особистостей захоплюються культурою, звичаями, історією Шотландії. Тому було вирішено організувати закритий фестиваль для таких людей. Атмосферу тут створюють всі!

 

12 травня - Фольклорний фестиваль «Жили-були» у Києві

Феєричний фольклорний фестиваль пройде на «Мамаєвій Слободі». На нього запрошені фольклорні колективи багатьох народностей — творчої еліти різних етносів, які, упродовж кількох десятиліть, а то й століть, проживали поряд із українцями на території нашої козацької землі, і зуміли зберегти давні традиції своїх предків.

Поляки, цигани, білоруси, росіяни, румуни, татари, угорці, греки, болгари, азербайджанці, ассірійці, афганці, башкири, буряти, гагаузи, грузини, дагестанці, естонці, євреї, казахи, караїми, корейці, курди, народи фіно-пермського угрупування, осетини, узбеки, чехи, німці, молдовани та литовці 12 травня 2012 року, спільно з українськими козаками презентуватимуть свої самобутні народні танці, пісні, ремесла та ігри.

 

12–13 травня — V Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюму «Цвіт вишиванки»

Цього року традиційний захід буде присвячений святкуванню Дня Матері. Організаторами заходу передбачено проведення конкурсу на найкращий автентичний та сучасний весільні костюми ручної роботи з елементами вишивки. Переможці отримають дипломи та грошові винагороди: за 1 місце – 5 тис. грн, за 2 місце – 3 тис. грн, за 3 місце – 1 тис. грн.

 

17-21 травня - Фестиваль поезії «Київські Лаври»

Найбільший фестиваль поезії в СНД орієнтований на сучасну поезію в усіх її естетичних проявах. З Росії, Білорусії, Штатів, Польщі, Грузії та інших країн приїдуть аж 100 поетів. Серед них є дуже відомі. Приїде куртуазний маньєрист Вадим Степанцов. Прилетить живий класик російської поезії Бахит Кенжеєв.

Будуть Жадан і Забужко. Їде з Москви знаменитий поет — «сучасний Дем'ян Бідний» — Всеволод Ємєлін. Всі заходи будуть проходитись по вечорах в Будинку вчителя. Крім них будуть вечори у фестиваль-ресторації «Диван». Міжнародний Фестиваль Поезії «Київські Лаври» — найбільша літературна подія в Україніі за її межами, орієнтована на сучасну поезію в усіх її естетичних проявах.

 

18-20 травня — Фестиваль «Київська Русь XIII-XIV століття»

Фестиваль пройде у «Парку Київська Русь». Від війни до миру — весь уклад життя русичів XIII століття представлять у «Парку Київська Русь» на одному з кращих арен Європи на території «передграддя», а також на самому Дитинці. Цього року під час фестивалю нагадають про битву на Синіх водах, що 650 років тому змінила хід історії на території сучасної України.

500 вояків-реконструкторів з України, Білорусі, Литви,Росії, Франції, каскадери, артисти різних жанрів створять атмосферу середньовічної Русі.

 

18–20 травня — Історичний фестиваль «Porta Temporis» у Кам'янець-Подільському

Історичний фестиваль «Porta Temporis» відкриє туристичний сезон у Кам'янець-Подільському. В основу Фестивалю покладено події, які розвивалися на Поділлі у період Великого Литовського Князівства.

Відвідувачі «Porta Temporis» упродовж трьох днів побачать відтворення військового наметового табору, штурм фортифікаційного об’єкту «Руська брама», стародавні ремісничі цехи, змагання серед кращих лучників, виступи вуличних театрів, лазерно-світлове дійство на Середньовічну тематику, унікальні постановки фаєр-шоу, почують музичні твори XІV-XV століть, матимуть можливість взяти участь у хореографічних майстер-класах.

 

19 травня - літературно-мистецький фестиваль «Нетлінне «Слово...» у Новгород-Сіверському

Програма фестивалю цікава і надзвичайно насичена. Гості фестивалю зможуть стати учасниками виставки-ярмарку майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, традиційних ремесел та народних промислів у «містечку майстрів»; оглянути в історико-культурному заповіднику «Слово о полку Ігоревім» виставку «Епоха «Слова» у пам’ятках археології», що репрезентує результати археологічних досліджень останніх років, які проводили на Новгород-Сіверщині вчені України і Російської Федерації.

Вагомою складовою частиною свята є наукова конференція, головна мета якої — спілкування, обмін думками та науковими здобутками у царині словознавства

 

19-20 травня — Міжнародний Open Air «РОК БУЛАВА» у Коростені

Міжнародний Open Air «РОК БУЛАВА» відбудеться у м. Коростень. Сила нестаріючого року збере всіх фанатів на березі річки Уж у Військово-історичному комплексі «Скеля». Нестримні емоції та шалений адреналін гарантований всім відвідувачам. 10 годин музики для сильних духом, для тих, хто бере від життя сповна.

Запрошуємо на фестиваль всіх, хто цінує потужну музику, драйв та цікаве спілкування. Досить зимової сплячки! Прокидайтесь та стартуйте на фест! Це одна з найяскравіших подій цього року, яку не залишить без уваги жоден справжній рокер!

 

19-20 травня — Міжнародний фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош» у Мукачеві

Міжнародний фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош» відбудеться у Чинадієвському замку біля Мукачева. На фест запрошують не лише українських реконструкторів, а й гостей з Угорщини та Словаччини. Головний задум організаторів — оживити Середньовіччя на території Закарпаття.

Люди нерідко асоціюють замки із тортурами, володарями-деспотами чи й вампірами, але це неправда.

 

25-26 травня — Київський Фестиваль Вогню

Київський Фестиваль Вогню пройде в цьому році на День Києва — 25 — 26 травня. На фестивалі виступлять найкращі і різножанрові колективи! Крім вогняного шоу на фестивалі будуть представлені циркове мистецтво і театралізовані вистави, альтернативна сцена, конкурс графіті, ярмарок циркового, вогняного і театрального реквізиту, школи барабанів і школи вогню!

Для фаєрщиків — це можливість навчатися у кращих майстрів вогняного жанру, провести кілька днів у лісовому пансіонаті серед сотень таких же фанатів своєї справи, показати себе в сольному виступі і на інші подивитися на інших, але найголовніше — зануритися в особливу атмосферу, яка з'являється лише раз на рік, і її ім'я — КиївФаєрФест!

 

25-27 травня — День Києва

День Києва 2012 традиційно пройде останніми вихідними травня. В дні святкування в Києві відбувається багато концертів, святкових заходів, виставок. Вже традиційним став благодійний захід «Пробіг під каштанами». День Києва 2012 особливий тим, що цього року будуть відзначати 1530-ліття з дня заснування міста.

Головною подією Дня Києва 2012 стане святковий концерт на Майдані. На сцені виступлять практично всі українські зірки. Будуть запрошені учасники «Х-фактора» і «Голосу країни». Планується телеміст з Варшавою — містом, який теж прийме Євро-2012. А в одному з парків столиці проведуть фестиваль шашликів, де кілька десятків кухарів будуть готувати цю страву за своїм рецептам.


«Рідна країна»

За матеріалами This is Ukraine


11.05.2012 1296 0
Коментарі (0)

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

1625 12
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9841 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

10855 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4942
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2701
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2205

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

130

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

257

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

319

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

606
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

220
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1218
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

697
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2937
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1685
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

654
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

1081
23.02.2024

На чисельні прохання в Івано-Франківську відбудеться концерт рок-кумира, українського музиканта-мультиінструменталіста, вокаліста, композитора Олега Скрипки та гурту Воплі Відоплясова. Подія відбудеться 3 березня 18:00 - Івано-Франківськ, Panorama PUB,

324
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

334
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

768 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1399 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

980 1