Чому дороги в Івано-Франківську ремонтувати не потрібно

Доріг в Івано-Франківську немає. Невідомо чи були, але що іх немає – це факт. Але їх і не треба. Адже кожна яма на дорогах Івано-Франківська з’явилася не просто так, а з чітко визначеною метою. Одна – мотивує пригальмувати перед небезпечним поворотом, інша – нагадує про існування міського голови.

Тепер делька аргументів «за», чому дороги в Івано-Франківську ремонтувати не потрібно та кілька тез про їхню користь жителям міста та економіці обласного центру загалом.

 

1. Ями на дорозі зменшують гальміний шлях автомобіля.

Якщо «раптом», як це трапляється в Івано-Франківську, випадає сніг і на дорогах міста зявляється ожеледиця, ями зумовлюють краще щеплення автомобіля з дорогою. Погодьтеся, що гальмівний шлях на німецькому автобані куди більший, ніж на розбитих франківських дорогах. Тому зимою  уникнути ДТП буде набагато простіше. А це все заслуга дорожньо-ремонтних організацій, які піклуються про нашу безпеку!

 

2. Ями як профілактика порушень ПДР

Розбиті дороги просто-напросто не дають міським автомобілістам розігнати власну автівку до бажаної швидкості і показати всю силу конячок під капотом. На кожному повороті водія чекає підступна яма, тріщина чи, не дай Боже, відсутність самого ж асфальту. Таким чином, водії, які змушені тиснути на гальма перед кожною ямою, не перевищують швидкість встановлену правилами дорожнього руху. Як наслідок, зменшується кількість ДТП та нещасних випадків на дорогах міста.

Тому те, що ями на дорогах трапляються через кожних 5-10 метрів є цілком логічною затією –дорожньо-ремонтні організації піклуються про зменшення наших штрафів за перевищення швидкості.

 

3. Ями як PR для міського голови.

Міський голова Віктора Анушкевичус дуже пілується про власну впізнаваність серед мешканців Івано-Франківська. Він робить все для того, щоб його ім’я частіше лунало з уст водіїв.

Натрапляючи на яму, ремонтуючи автомобільну стійку чи рівняючи колеса водій автомобіля стовідсотково згадує міського голову Віктора Андрюсовича і «дякує» йому за турботу і далекоглядність (див. пункт «1» і «2»). А це шикарний PR для міського голови, адже його ім’я в усіх на устах!

 

4. Ями створюють робочі місця

Велику увагу міський голова Віктор Анушкевичус приділяє створенню нових робочих місць в Івано-Франківську. Добитися успіху в цьому плані йому допомагають «диряві» і «покалічені» дороги.

По-перше, чим більше ям, тим більше потрібно дідусів і бабусь, які будуть із чайника поливати смолою дири в асфальті і утрамбовувати лопатою. По-друге, розбиті дороги зумовлюють стрімкий розвиток мережі станцій технічного обслуговування в місті, що також створює робочі місця. По-третє, «вбиті» машини потрібно швиденько продавати і купувати нові, що також збільшує попит на нові автомобілі і зумовлює ріст мережі автосалонів в місті. А все це, погодьтеся, тяне на непогану соціальну політику!

 

5. Ями як чорні діри

Чим менше франківські комунальники ремонтуватимуть асфальтне покриття, тим більше грошей збереже міський бюджет. Адже кожен ремонт дороги в стилі «полити смолою з чайника і затупцяти ногою» супроводжується шаленими витратами бюджетних коштів. Якщо простіше – більше ремонтують, більше деребанять. І навпаки – менше ремонтують, менше деребанять. Тому ми, як розумні цивілізовані люди, які не зацікавлені в дерибані наших податків, не зацікавлені і в ремонті доріг також. Все логічно J.

 

Тому дороги ремонтувати в Івано-Франківську не потрібно. Потрібно пересісти на ровер, роликові ковзани чи самокат і мовчки крутити дулі власникам іномарок, які влітають у шалені гроші, повзаючи по розбитим вулицям Івано-Франківська.

Хочете Ви цього чи ні, а в ремонті доріг в місті не зацікавлений ніхто. Принаймні ніхто з тих людей, які здатні повпливати на їхній ремонт.

 

P.S. Велосезон розпочався!


30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1007
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

543
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

906
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1955
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3470
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2369 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

734

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

636

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

608

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10270
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1115
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5171
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

921
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2725
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1123
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

313
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

637
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

548
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

607
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

956 2