Чому злитися корисно?

Злість - емоція, яка завжди буде супроводжувати людину, правда, відчувати злість і випускати почуття гніву назовні - це зовсім різні поняття, які потрібно розрізняти.

Причини, з яких стає зрозуміло, чому іноді дійсно корисно злитися, інформує Фіртка з посиланням на Ukr.Media.

Стримувати злість небезпечно для здоров'я

Будь-який лікар скаже, що не можна придушувати або стримувати емоції. Особливо це стосується негативу, від якого обов'язково потрібно позбавлятися. Стреси, депресія, нервові зриви - найчастіше вони походять від невиплеснутих негативних емоцій. Як від них позбутися?

Звичайно, можна відповісти кривдникові так грубо, щоб він більше ніколи не підійде до вас. Але краще проявляти злість по-іншому. Сварки явно не поліпшать настрій. Набагато ефективніше вдарити кулаком по столу або кинути чашку в стіну (головне, щоб від цього постраждав лише посуд). Можна піти в спортивний зал і зігнати злість на боксерську грушу, представляючи замість неї образ свого ворога. Тоді і негативні емоції в тілі не затримаються, і опонент вашої агресії буде живий і здоровий.

Але ось стримувати емоції після неприємної розмови або ситуації, на думку фахівця, точно не варто.

У злості є величезна кількість напруги, стримуючи яку ми змушуємо організм працювати на знос. Коли людина роздратована, то і її працездатність різко знижується. Зрозуміло, що злості уникнути неможливо. Залишається одне - якнайшвидше виплеснути всі агресивні емоції назовні. Після цього вам стане легше, ви зможете продовжити нормальний діалог з оточуючими.

Злість допомагає досягати цілей

Уявіть, що у вас щось не виходить у справах. Тут, розсердившись, ви себе накручуєте і фактично з агресією кричите, що ви впораєтеся! У вас все вийде! Припиніть соромитися та приховувати свої невдачі і пов'язану з цим агресію. Гнів дає сили, щоб досягти кращого результату.

Без злості немає відчуття реальності

Багато лікарів впевнені, що будь-які емоції, які може відчути людина, важливі і потрібні. Якщо ви не будете відчувати почуття злості, то ви перестанете розуміти, що зараз відбувається насправді. Уявіть, ви перестали відчувати біль. Порізали собі палець ножем і так цього і не помітили. Корисно не відчувати біль? Дуже навіть шкідливо. Зі злістю відбувається те ж саме. Притуплене або повністю відсутнє почуття злості приведе людину до її беззахисності в стресовій ситуації.

Злість формує характер

Байдужість набагато страшніша навіть найбільш лютої злості. Якщо гарненько не розсердитися, дивлячись на те, як ви живете, то нічого не зміниш. «Буває й гірше» - з такої фрази навряд чи досягнеш успіху. Саме спалах злості на навколишню дійсність - якийсь поштовх до того, щоб знайти вихід зі сформованих обставин.

Недарма багато підприємців радять мало не зненавидіти свою реальність до нудоти і називають цей момент ударом об дно. І після цього удару відбувається розворот. А секрет тут простий: відповідна реакція головного мозку на злість - це пошук рішення.

Злість застерігає від помилок

Можна ставитися до життя з повним смиренням, можна чекати біля моря погоди і терпіти. Але от чи будете ви при цьому дійсно щасливі? Швидше за все, ні. Більше того, є ймовірність, що в один момент ви зрозумієте, що зробили помилку, коли відмовилися злитися і щось змінювати.

Нерідко за злістю йде роздратування, яке якраз і вберігає від непотрібних помилок. Ця емоція змушує говорити: „Ні". Ви відмовляєтеся виконувати нудну роботу, даєте від воріт поворот нелюбу чоловікові, переїжджаєте від батьків в знімну квартиру і т. д.

Злість як захисний механізм

Тут без коментарів. Жодна людина не має права вас ображати.

Уявіть критичну ситуацію: до вас негативно ставляться, вас усіляко провокують, принижують. Як тут працює злість? Щонайменше, відчуваючи це почуття, ви розвертаєтеся і йдете від кривдника.


01.09.2020 8770
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

969
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2752
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

953
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1018
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1019 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3056 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

868

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

758

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1075
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

115
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2312
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1134
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

435
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15052
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7364
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

800
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

362
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

274
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

363
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

639
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1096