"Часто люди призначають собі лікування самостійно": фахівець розповів, які симптоми вказують на проблеми із серцем

Постійний стрес через війну в Україні завдає непоправної шкоди здоров'ю, зокрема й серцево-судинній системі. 

Про симптоми, які вказують на проблеми із серцем, журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом.

"Часто пацієнти приходять і розказують нам, що мають проблеми зі здоров'ям, за їхнім баченням — це є серцеві проблеми. А там, Богу дякувати, все добре. А от, власне, серцеві проблеми, які є, вони трактують як щось інше.

Зазвичай, в еру інтернету й інформації перед візитом до лікаря більшість людей "гуглить" свої симптоми, кожен вважає, що обізнаний в деяких питаннях.

А зараз ще з'явився штучний інтелект, який дозволяє спілкуватися. І вже похід до лікаря відбувається не так швидко, як це могло бути колись", — наголошує Андрій Судус.

Зі слів фахівця, люди часто призначають собі лікування самостійно.

"Бо там сусід, чи знайомий, чи родич приймав ліки і йому допомагало. І тут парадокс того всього, що люди часто витрачають гроші просто марно на непотрібне лікування та неправильно ставлять діагноз.

Скарги "не серцеві", люди сприймають, як серцеві. І якраз тут проблема в тому, що спотворений шлях інформації від джерела до пацієнта", — каже Судус.

Як наголошує лікар, у цьому велику роль мала б відігравати інформаційна політика держави. Аби через доступні канали комунікації доносити людям про ознаки проблем зі здоров'ям.

"Сьогодні молодь майже не дивиться телебачення, а старші люди, в яких частіше ці захворювання діагностують, ще дивляться.

Бачимо, як перериваються фільми на рекламу ліків. На моє переконання, ці ліки радикально нічого не вирішують, рекламують багато препаратів взагалі не потрібних для здоров'я. Це тільки зайві витрати.

Це — маркетинг. Це — реклама. Щодо цього має бути державна, соціальна політика й інформація, про ті речі, які важливі для здоров'я, лікування, для профілактики.

Людям простіше "загуглити", отримати простішу інформацію, витратити гроші не туди, де потрібно. І це не раціональне використання коштів і ефективність такого шляху є дуже й дуже низькою.

З часом, звичайно, що пацієнт уже через стан хворобливості і ускладнення своїх проблем зі здоров'ям, потрапляє нарешті на лікування. І часто ми бачимо ситуацію, що випадки можуть бути задавнені.

Коли пацієнт зволікав та отримував неналежну інформацію щодо лікування, яке не стосувалося конкретної проблеми", — резюмує фахівець.

Більше читайте у матеріалі: Раптова смерть, інфаркт та вплив війни: лікар-хірург розповів про профілактику серцево-судинних захворювань


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!



Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2825
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20968
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1924
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1309 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2331
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3996

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

635

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2106

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

784

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1378
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

53
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

438
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

56
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

711
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

710
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

720 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

847
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2128 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795