"Були певні емоції": мер Івано-Франківська про питання облаштування просторів для підлітків, яке обговорювали на сесії

фото: ілюстративне


На сесії міської ради 30 квітня порушували питання щодо виділення коштів на облаштування просторів для підлітків.

Про це першого травня розповів міський голова Руслан Марцінків в етері радіо "Західний полюс", пише Фіртка.

Мер міста розповів, що більшість спортивних та інших проєктів організовують позабюджетним коштом, а бюджетні кошти мають бути спрямовані на підтримку ЗСУ.

"Це були певні емоції. Насправді у Франківську є дуже багато можливостей для підлітків та дітей, аби займатися в гуртковій роботі — тільки 13 позашкільних закладів є в місті.

Тому можна займатися спортом, мистецтвом, музикою чи іншими видами діяльності. Також за останні роки збільшилась кількість спортивних майданчиків.

На мою думку, зараз дійсно не варто витрачати великі кошти на спортивні майданчики, адже пріоритет – це підтримка Збройних сил України.

Більшість таких проєктів організовуються за підтримки спонсорських коштів.

Недавно на вулиці Чорновола спільно з Буковелем і спільно з "Лігою Сильних" вдалося побудувати майданчик, але це були позабюджетні кошти. Тому, на мою думку, сьогодні пріоритетом для нас є підтримка Збройних сил України", — каже Руслан Марцінків.

Міський голова зауважив, що вихованням дітей першочергово мають займатися батьки.

"Мені здається, що на першому місці все залежить від нас, від батьків: як ми виховуємо, приділяємо увагу дітям, то такими вони і є. На другому місці вже школа, церква, інші заклади, але основною є сім'я.

Про це я сказав, може, в якійсь жартівливій формі, але я переконаний в тому, що саме сім'я виховує найбільше", — додав мер.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Руслан Марцінків проводить опитування серед підписників, чи можна карати дітей за використання російської мови

"Зачепінг": прикарпатців попереджають про небезпечний челендж у соцмережах

Інформаційна війна: у закладах освіти Івано-Франківська проведуть заходи з протидії вербуванню


01.05.2025 Діана Струк 1929
Коментарі ()

16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

1385
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1102
12.06.2025
Тетяна Дармограй

У першому півріччі 2025 року мобілізацію на Івано-Франківщині проводили з використанням нових електронних систем та оновлених процедур. Які зміни в мобілізації діють та що ще планують удосконалити, розповідає Фіртка.

6438
10.06.2025
Павло Мінка

Калуш зіткнувся з енергетичною та екологічною кризою — мільйонні збитки та виснаження підземних вод загрожують питному водопостачанню міста.  

1712
05.06.2025
Олег Головенський

Про сучасні загрози, що потребують нової парадигми підготовки управлінців і фахівців та про нову освітню програму «Національна безпека», Фіртка поспілкувалася з куратором програми, професором кафедри публічного управління та адміністрування Василем Остап’яком.

2033
02.06.2025
Лука Головенський

Про репресії радянською системою українських науковців та лідерів визвольних змагань, про навчання і наукові дослідження Українського Вільного Університету в Мюнхені та його місію української культурної дипломатії Фіртка поспілкувалася з Ларисою Дідковською.  

3307 7

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

222

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

760

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

860

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

1433
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

495
08.06.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

1602
02.06.2025

На Прикарпатті завершується весняна посівна кампанія.  

1492
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

356
13.06.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3506
07.06.2025

Восьмого та дев'ятого червня християни відзначатимуть свято Трійці.  

3600
01.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

7183
16.06.2025

В Івано-Франківську з 15 по 20 червня відбуватиметься Шекспірівський фестиваль, організатором якого є Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка.   

368
16.06.2025

Більше довіряють Президенту мешканці Заходу — серед них 73% довіряють Володимиру Зеленському проти 61-63% в інших регіонах.  

872
15.06.2025

На думку прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска, протистояння між Ізраїлем та Іраном переростає в повномасштабну війну в регіоні.  

327
10.06.2025

Більшість мешканців західних областей — 60% — усе ще готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно. Утім, це на 19% менше, ніж у лютому 2024 року.  

538
06.06.2025

В усьому світі санкції, накладені на Росію через її агресію в Україні, стали потужним інструментом, спрямованим на ізоляцію Кремля. Однак, як і у випадку з багатьма іншими, ці заходи не стали перепоною для всіх.  

708