Безхрестовий похід

 

 

Нашумілі історії зі звільненням двох британок з роботи за носіння натільних хрестиків і офіційна позиція британської влади не на користь постраждалих за свої релігійні переконання, які ще поки не поза законом. Не менш резонансний позов італійки до Європейського Суду щодо несумісності розміщення християнської символіки у школах секуляризованої держави, що нібито непоправно завдає психологічних травм світським невіруючим діткам, і ухвалення судом рішення на її користь з визнанням порушення права на свободу совісті (щоправда після великих протестів деяких політичних і неурядових організацій, членів Європейського Парламенту, суд переглянув своє рішення, визнавши релігійні символи у школах  як такі, що нікого і нічию совість зі свободою  не ущемляють.)  Нестерпне муляння в очах деяким великим світським гуманістам  хрестів на прапорах таких держав, як вищезгадана  Великобританія, Норвегія, Швейцарія тощо.

 

А не так давно у посттеїстичний і пострелігійний  європейський тренд гарно влилися глибоко симпатичні зі спортивної сторони авторові цього шкіца футбольні команди Реал Мадрид і Барселона. На вимогу шейха еміру Рас-ель-Хайма (ОАЕ), щоби не зазнавати комерційних недонадходжень на іншому континенті   керівництво другого найбагатшого клубу світу  - іспанського Реалу -  з легкістю погодилося зняти зі своєї емблеми хрест, наявний там з 1920 року, коли король Іспанії Альфонс Тринадцятий дарував клубові своє високе заступництво. Ще раніше за свого одвічного суперника на полі вчинила аналогічно зі своїм прапором і горизонтально-вертикальним знаком на ньому славна Барса, аби догодити спонсорському фондові, локалізованому в Катарі.  У цьому і попередньому контексті варто не оминути і звернення до УЄФА  турецького адвоката, ім’я якого напевно нічого не скаже читачам,  зі скаргою на керівництво міланського Інтера, емблема якого начебто ледь не до усрачки нагадує туркам про символіку хрестоносців. В цю емблему вписаний червоний хрест на білому фоні, що, до речі, є частиною герба міста Мілана. До мерії Мілана скарга поки що не надходила…

 

Прикметно, що у справі одної з британок, котру вигнали з роботи за носіння натільного хрестика, спливли факти дозволу співробітникам горе-кантори (госпіталю, якщо точно) носити хіджаб (жіночу мусульманську накидку) і закривати руки до зап’ясть, згідно з їхньою традицією. Отак воно зараз Є в Є.

 

За прогнозами Віденського інституту демографії до середини двадцять першого століття сповідники вчення пророка Мохаммеда становитимуть п’ятдесят відсотків населення Австрії. Три роки тому ймення «Мохаммед» було  визнано найпопулярнішим в Європі, відправивши дядька Томаса і Ганса, месьє Жана і дона Хуана на інквізиційний зі близько-східним жаром смітник  помпезної історії ? Статистичні дані говорять, що в 2050 році кожен п’ятий в Західній Європі буде мусульманином, радій і веселися, крути ляси на танцполі і заливайся текілкою, Петере Мохамеддовичу…

 

Причину цього новітнього явища на постмодерному континенті багато хто схильний вбачати у надмірному сприянні мультикультураризмові  і толерантному ставленні до релігії,  і не толерантному… як пересвідчуємося.  Рух салафізму, коректніше який слід б означати не інакше як ваххабізмом, позаяк салафітами іменувалися перші послідовники Магомета, що базується на ісламську віровченні, в той же час відкидає і викривлює ряд засадничих аспектів  цієї релігії, зокрема нерідко заохочує невиправдані фізичні розправи з «невірними», підтримує терористичні організації, невпинно набуває широчезної популярності в європейських країнах, ще й помітніше опісля весняних арабських революцій. Апологети і прозеліти так званого салафізму пропагують до найщільнішої самоізоляції мусульманських спільнот, незговірного обмеження всіляких суспільних контактів з не-мусульманами, і це на тлі  більш ніж утричі перевищення народжуваності у правовірних порівняно з аборигенами.  І навпаки: ними останнім часом ведеться активна популяризація «єдино правильного ісламу і єдино правильної віри». Зокрема зовсім нещодавно, на Великдень, один палестинський  меценат спробував організувати безкоштовну роздачу Корану безрозбірно всім охочим на суму – на хвилинку – не в один десяток мільйонів євро, а якщо вірити певним ЗМІ, то на сотні. Поміж тим цей добродій великий любитель без остраху «пофілософствувати» на тему, хто заслуговує смерті, а хто славного, праведного життя.

 

Вже очевидно, що про омріяну асиміляцію без іронії говорити вдумливим європейцям не доводиться. Як би великі ентузіасти і оптимісти не лізли зі шкіри, а великий філософ Карл Поппер все рівно  справедливо програє  великому пророку Мохамеддові, а генерал Де Голь менше надихає ніж войовничий халіф Абу-Бакр.

 

А все ж, чи робить честь Франції вже і незабаром  узаконений  «мораторій» на носіння мусульманками паранджі і вуличну молитву – це неоднозначне питання, і з позиції демократії в тому числі. От що без сумніву заслуговує на респект, то віднедавна виразна послідовність цієї країни у відстоюванні і захисті  прав на життя,  віру  і повноцінну діяльність іракських християн, ліванських, сірійських і християн-коптів у Єгипті. Правда ця країна перебуває під сильним впливом світського гуманізму і духу ліберального масонства, що  суттєво розірвали паралелі  з релігійним гуманізмом і регулярним масонством, котре декларує про обов’язковість віри в надприродне і вічне. 

 

 Ми – левова частка українців – як то стабільно з нами трафляється, наводнені або глибоким пофігізмом до злободенних проблем старої тітки Европи, або найкращими сподіваннями коли-небудь притулитися до її теплого лона, що втім не повинно виключати сталого пофігізму, чи найгіршими – ніколи не втрапляти в холодні руки матрони.  Нам доведеться, зарано чи запізно, коли не скуштувати, то нюхнути сучасної європейської кухні з її прянощами навколо вбитого засмаженого барана в гострому часниковому соусі,  або євразійської, де сановиті ченці хавають живцем сусідів за пилок в своїх «мільйонних» апартаментах, позираючи на відбитки у лискучому столі катлів за десяток-третій штуцерс зелених, чи бува вже не зафіксувалася стрілка цифер-блату на знаку Х. Такого традиційного за цих двадцять років, що ми маємо, – третього варіанту, вже майже,  от-от  не існує , і це добре, або – справедливо, бо старий пофігізм вимушено трансформується в початкову фазу нового, за яким чатує інший «ізм».

 

Зрада Пророка апостолом довела  останнього до самогубства, але чи до останнього ?..  Тридцять срібняків розкидані по континентах і островах, під землею і під водою. Бідність чи ненаситність змусить  господаря їх зібрати воєдино в мішечок, і калатати, калатати, швидше за ритми серця і інших органів, позаяк людина-сучасна істота перехідна, це ще пан Ніцше заповідав, мир йому(в шеолі), гуманізм остаточно поступиться трансгуманізму, людина надлюдині, цілі метацілям.  Ви ніколи не станете імператорами, та своє викарбуване цифрове відображення на реверсному боці срібної монети ви знайдете, якщо сильно постараєтеся. Пам’ятайте: їх всього тридцять – а це велика конкуренція. І в цьому буде великий плюс, адже він +

 


 


24.04.2012 Яв Назар 1688 0
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

359
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1729
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3218
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1160
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1191
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1241 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

274

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1132

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

964

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

424
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

342
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2506
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1252
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1335
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

566
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15198
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7496
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

355
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

721 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

481
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

399
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

489