Без футурбацій

 

Про день народження держави в цей час зазвичай прийнято говорити  -  і вже протягом не одного року - щось на кшталт «ще вчиться в школі дитина», «вже втратила дівочу цноту дівка», «вже молода жінка в пошуках серйозного і сильного каваліра  - з заміром до одруження». І іншу сентиментальну словесну урочистість виголошуємо з тостами і без,  поза антропоморфізацією якої ми, українці, не уявляємо себе.

От і знову можна сказати, що наша країна ще молода надто, недосвідчена, невинна і такє-сякє, тому не лаймо її сильно… А ми і її не лаємо, бо вона у нас одна (не враховуючи тітку Канаду, кузену Польщу, подругу Італію), солодка і сакральна. Ми лаємо її нікудишніх дітей, непевних любасів і колишніх рабовласників, та й себесебе штрикаємо голками, що не «пупер-мени- і-вумени».

З колишніми л. зрозуміло – повернення назад немає і не буде, тому що час сильніший за будь-які пристрасті, навіть найпалкіші збочення. А от що робити з цілою купою байстрюків і тих, хто її вкотре одружив на собі з числа «її рідних» ? Радіти з того, що Вона, як об’єкт, переживе своїх негативних суб’єктів, яким вготовано не більше сто двадцяти (за Біблією) – і ось-ось нарешті народить нових-чергових-добрих діточок ?

А якщо не дадуть дожити до справжньої молодості, до справжнього розквіту, хто гарантував ?  А якщо нові діти – ті самі нові-старі виродки, просто з трохи іншими панятками  ? Що тоді ? До чергової мачухи, ближньої чи далекої ? Сестри, тітки…

З наших ойкумен станом на день чинний все виглядає досить хмарно і прохолодно під самий кінець літа.  Справа либонь не у місячно-сонячному затемненні, від якого ми встигли удрати, благо Кравчук і Компанія довго не вовтузилися після поразки гекачіпе – поставте  свічку за його здоров’я, не згадуючи про кравчучки. Справа у клятих кіндерах, які явно хочуть маму пережити і заживо псам скроїти. Їх майбутнє – це лише їхнє теперішнє, і баста.

І нема що і чого казати/писати багацько, бо ти можеш бути вуйком валянком, а можеш високочолим експертом і  чемпіоном з фактчекінгу, світовим кібераналітиком,  батьком нової футурології і, що в нас все ще набагато більше цінується  за все вище перелічене,  циганкою Розою з проспекту Булгакова, а що завтра точно буде у тому майбутньому – enigma для всіх без розборів і польотів людинок.

Буде війна чи не буде війни, буде новий потужний цикл фінансово-економічної кризи чи може буде якийсь масштабний природний катаклізм, вам мільйони скажуть, що буде і мільйони що не буде, десь так само розкажуть і покажуть малюночками, що робити, коли буде і як далі весело жити,  індиферентно до того буде чи не буде -  поки буряки на городі у мене не зійдуть чи поки не завершиться остання серія екранізованої саги про дикунів Джорджа Мартіна, що так згуртувала світ сильніше за доляр і нафту.

Щоб бути як всі (Смартікі), видам свій гноз-прогноз і дам добру пораду. Від Світової війни, браття та сестри,  світ врятує Світова Громадянська війна - єднаймося (як був сказав один закінчений пацифіст); майнити треба не лише біткоїн, а й слоїк з тушонкою, повидлом і молоком (як сказав хакер Профексер 666 в Second Life  під аватарою гобліна) . І головне: знати, пам’ятати, що Незалежність  - не раз у рік, ні, це не банальний факт відбуття, а тривалий процес,  постійне становлення і він лише в міру сакральний через рано чи пізно свою неуникненну скінченність (як кажуть всі, кому не лінь).

Та все-таки віримо, що існують люди, які можуть черпати і передавати інформацію з точного периметра дійсності.

Можливо Гузар, незадовго до того, як піти у вічність, своїми вустами  виголошував  від Святого Духа - спокійно і вдумливо -  у Парламенті: « …Велика справа таки здійсниться». Перевірте запас Святого духа в собі.


23.08.2017 Яв Назар 2264 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1913
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1835
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1834
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5396 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2130 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

707

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

758

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

954

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

986
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1739
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3655
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10222
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26103
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10153 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7691
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

100
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

219
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

361
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1255
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

851