Berliner Zeitung: "Вище голову, мої дорогі"

 

Правосуддям це назвати навряд чи можна - надто воно тихе. У Печерському суді Києва, де проходять слухання найгучнішої справи в Україні - йдеться про звинувачення в перевищенні посадових повноважень екс-прем'єром, а нині лідером опозиції Юлією Тимошенко, - закон викладається невиразно. Таке відчуття, пише оглядач Berliner Zeitung Крістіан Еш, що молодий суддя Родіон Киреєв сам себе не вважає гідним займаної посади і вважає за краще якщо не розчинитися повністю в просторі, то хоча б зробитися майже нечутним, бурмочучи собі під ніс.

 

Інша поведінка відрізняє саму обвинувачену. Навіть на лаві підсудних харизматична екс-прем'єр виглядає бездоганно - незважаючи на те, що їй довелося відмовитися від її знаменитої зачіски в національному стилі.

 

"Те, що відбувається в Печерському суді більше схоже на гнітючу театральну постановку. 20 років тому Україна проголосила незалежність. (...) Це було епохальною подією, адже Україна була найбільшою, найбагатшою і найважливішою з радянських республік. Сьогодні ця річниця затьмарена процесом над Тимошенко" , - йдеться у статті.

 

Цей процес, продовжує автор, стає апогеєм протизаконної кампанії, яку проти представників опозиції розгорнула нинішня влада: десяток міністрів і високопоставлених чиновників уряду Тимошенко вже стали фігурантами судових процесів, екс-міністр внутрішніх справ з минулого року сидить за ґратами.

 

"Вже на початку процесу в кінці червня Тимошенко назвала суддю "маріонеткою адміністрації президента", відмовившись звертатися до нього зі словами "ваша честь", прокурорів затаврувала як "катів", сміялася над висловлюваннями судді або зовсім їх ігнорувала. Про події у залі суду вона щогодини повідомляла в Twitter. Молодий суддя Киреєв, судячи з усього переведений з невеликого містечка до столиці спеціально для цього процесу, став приводом для глузувань. Від засідання до засідання він нервував все більш помітно, потім його терпіння лопнуло, і спочатку він заборонив телекамери в залі суду, а потім заарештував Тимошенко". Це, підкреслює автор, анітрохи не вгамувало норовистість останньої.

 

Готуватися до засідань стало практично неможливо, нарікає адвокат Юлії Тимошенко, парламентарій Сергій Власенко. Його підзахисну з ранку забирають до суду, а ввечері привозять назад в слідчий ізолятор. У вихідні зустрічі з адвокатом заборонені. Та й як в принципі можна захищати людину проти звинувачень, що носять не юридичний, а політичний характер? - дивується юрист.

 

"Ближче до вечора голос Киреєва остаточно затихає. Він піднімається - в черговий раз вирішується доля клопотання про звільнення Тимошенко з СІЗО. Тимошенко залишається за гратами. "Ганьба! Хай живе Україна!" - лунає в залі. "Вище голову, мої дорогі", - цими словами сама лідер опозиції реагує на рішення суду".

 

"Боротьбу з опозицією клан Януковича - ненависних в Києві так званих "донецьких" - ховає за гаслами боротьби з корупцією. (...) Однак корупції менше не стає - вона просто одягається в новий одяг і обілюється", - констатує оглядач.

 

Примітним в процесі над Тимошенко автор називає той факт, що її звинувачують не в корупції, а в перевищенні посадових повноважень, а також те, що мова на процесі йде про газові угоди з Москвою. Україна стогне під гнітом цін на газ, які були нав'язані їй Росією в 2009 році. Янукович в ході передвиборної кампанії обіцяв виборцям вирішення цієї проблеми - однак Москва була непохитна. Знижка послідувала тільки в обмін на продовження терміну дислокації Чорноморського флоту, а в обмін на черговий компроміс Кремль вимагає участі в газотранспортній системі України або вступу до Митного союзу. "Зближення з Росією відбувається лише на умовах Москви - а значить, за рахунок незалежності". Весь світ, пише на закінчення видання, був свідком того, що Тимошенко домовлялася з Путіним - це значить, його варто було запросити як свідка і, більше того, переглянути досягнуті тоді газові угоди.

 

Вирок у справі Тимошенко стане перевіркою для України, яка домагається підписання з ЄС Угоди про зону вільної торгівлі, резюмує коментатор.


31.08.2011 730 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

738
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

385
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14118 13
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1617
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

905
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6232

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

673

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1500

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1307

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1192
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

552
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

689
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1614
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

631
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

920
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5960
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13794
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

293
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

588
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

519
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

835 2