Аптечка: що взяти з собою у сховище

В умовах воєнного стану важливо мати перевірене зручне сховище, де треба перебувати в оголошений період.

Так, сховище — це герметична споруда для тривалого перебування людей у випадку надзвичайної ситуації. Щоб знайти такі приміщення, шукайте позначки «Укриття» чи «Об’єкт цивільного захисту», інформує Фіртка.

Також там має бути номер телефону того, хто у разі небезпеки відчинить вхідні двері. Якщо його немає, зверніться до місцевої влади по інформацію.

Щоб підготуватися у МОЗ радять:

▪️ уточнити телефоном або на офіційному вебсайті місцевого органу влади адреси найближчих укриттів;
▪️ виписати 2-3 адреси найближчих до вас укриттів для того, щоб мати альтернативу на випадок, якщо те, до якого ви прийдете, буде заповнене;
▪️ заздалегідь вивчити й пройти маршрут до цих споруд;
▪️ особисто перевірити стан їхньої готовності й повідомити місцевій владі, якщо укриттю потрібен ремонт.

Окрім теплих речей, води та продуктів необхідно взяти з собою аптечку. Складіть усе необхідне в спеціальну сумку або косметичку.

Що саме має бути в аптечці — в інфографіці МОЗ:

Медики нагадують, якщо ви маєте хронічні захворювання та приймаєте систематичне лікування, не забувайте взяти ліки з собою.

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.

Крім цього, українців просять обмежити користування WhatsApp.

«До уваги користувачів месенджерів. Будьте завбачливими та обережними при спілкуванні. Так, Центр отримав інформацію з авторитетних джерел, що месенджер WhatsApp прослуховується ворожими військами», — йдеться у повідомленні. 

Також прикарпатців закликають вимикати світло після 23:00 години. 

Важливо: прохання вимкнути світло не пов'язане з неправдивою інформацією про підключення нашої енергомережі до європейської системи. Енергосистема працює у звичному режимі та продовжуватиме працювати.

Таке прохання пов'язане з тим, щоб відбивати ймовірні авіаудари та ракетні удари.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Водночас українцям пояснюють, що звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, — означають попереджувальний сигнал «Увага всім». Розповідаємо, що треба робити, почувши такий сигнал.
Що було раніше?

21 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з Росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу Російської Федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Дії Зеленського підтримують понад 90% українців

Комендантська година на Івано-Франківщині: що відомо

Понад 5 200. У Міноборони розповіли про втрати військ Росії

Визнання «Л/ДНР»: як у соцмережах відреагували на заяву Путіна

Вступ до ЄС підтримують 84% мешканців західних регіонів, до НАТО — 81%

Зберігати спокій і дотримуватися вказівок: що робити, якщо лунають сирени

Секретар РНБО нагадав українцям рецепт фірмового «коктейлю» для окупантів

Опитування: 70% українців вірять, що Україна зможе відбити напад російських окупантів

«Відбувся справжній злам. Війна стала європейською» — міністр оборони про російське вторгнення


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

1825
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18870
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1693
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1180
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2225
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3802

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1923

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

653

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1270

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1425
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

339
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

853
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24364
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

581
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

586
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

722
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1613
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7957
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

370
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

743
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2006 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

709