«Янукович приречений випустити і виправдати Тимошенко!»

 

 

       Загнаний своїми бездумними вчинками і безальтернативними варіантами виходу з глухої безвиході, приречено примушує Януковича і його зграю, незважаючи на внутрішній категоричний спротив і опір, випустити Юлію Тимошенко і Юрія Луценка на свободу! Обставини, автором, заручником і жертвою яких, став сам Янукович, ще з більшою ганьбою примушують президента повністю юридично виправдати Тимошенко, тим самим гарантуючи їй доступ до наступних виборів. Альтернатива цьому є лише одна – доля Муаммара Каддафі або Олександра Лукашенка, на власний вибір Віктора Федоровича.

 

       Лише свобода, повне та беззастережне виправдання Тимошенко режимом Януковича (з метою участі її в усіх наступних виборах, які тоді цілком ймовірно апріорі визнає цивілізований Захід, а також їх результати), відкриває шлях Україні до приєднання в асоційовані члени Європейського Союзу, та вступ до Зони вільної торгівлі (ЗВТ).

 

       Таким чином, Янукович одразу мінімізує два стратегічних ризики своєму режимові: суттєво нейтралізує внутрішньополітичне напруження в країни та трохи покращує нульовий (на жаль) імідж держави України, у сприйнятті шокованих і збентежених народів західної демократії. Ми нарешті отримаємо асоціацію та ЗВТ, свободу політичної опозиції, бутафорну імітацію демократії та права.

 

       Все це в підсумку технологічно полегшить Януковичу розв’язання своєї найнебезпечнішої проблеми та загрози – вщент зіпсовані стосунки з Росією, а точніше з Медвєдєвим-Путіним. Так з ними не сварився навіть Ющенко!

 

       На допомогу Україні, Янукович змушений кликати Європу, просити її підтримки і сприяння у діалозі («війні») з Кремлем-Газпромом. А для цього необхідно уклінно догодити саме цій, ненависній режимові Януковича, Європі.

 

       Навзаєм, необхідно гарантувати проведення чесних і прозорих, демократичних виборів на законодавчому полі, позитивно схваленому ненависною режимові Януковича, Венеціанською комісією. А це вимагає категоричну відмову від змішаної системи виборів (тобто, 50 на 50), і проведення їх виключно за пропорційною системою. Жертвою цього ультиматуму стане мажоритарка. Але від неї, вже декілька місяців, і так морально готова була відмовитися Банкова, з інших, власних причин.

 

       Але далі більше. Зі своєю репутацією в середині країни та за її межами, Янукович змушений знайти, за будь-яку ціну, виправдання і порозуміння на Заході: відмови(!) проведення чергових парламентських виборів 2012 року взагалі! З таким катастрофічно низьким рівнем соціологічної підтримки режиму населенням (в межах 15 %), стійкої тенденції до подальшого впевненого її зменшення, внаслідок повного провалу соціально-економічного «добробуту» громадян та «покращення життя вже сьогодні»,  золотих унітазів, розбудов «Міжегір’я» та інших дач і резиденцій, за бюджетні кошти, іміджевих та електоральних втрат від запровадження т.зв. пенсійної та податкової реформ, скасування більшості вагомих пільг населенню та релігійним громадам у сплаті за комунальні послуги, гіпер-ціни за газ та інші енергоносії, мінімальні заробітні плати та стипендії, тощо…, примушує команду Януковича уникнути чергових виборів, на яких вони приречено  зазнають катастрофічного краху. Тим більше, що в них гарантовано візьмуть участь головні опоненти (закляті вороги) режиму - Юлія Тимошенко та  Юрій Луценко. Сумарно,  демократи («Батьківщина» Тимошенко - «Фронт змін» Яценюка - «Удар» Кличка та «Свобода» Тягнибока) гарантовано  отримують більше голосів підтримки виборців від владних коаліціянтів («ПР» Януковича + «Народна партія» Литвина + «Сильна Україна» Тігипка – «КПУ» Симоненка), по всіх соціологічних опитуваннях вже сьогодні. При умові прохідного бар’єру в 4 відсотки. А що буде за рік, при таких щиро вражаючих «успіхах» і «здобутках», передбачити не важко.

 

         Щоб уникнути такого сценарію, Януковичу необхідно вимолити та виторгувати у Європи благословенного погодження відмови(!) від проведення парламентських виборів до 2015 року. Режим запропонує численні поступки основним політичним гравцям Заходу (Вашингтону – Брюсселю – Лондону – Парижу - Берліну…), трохи  лібералізує режим, мінімально наповнить змістом демократію, місцями розширить свободу слова,  дотримання прав людини, тощо… Не виключено, що режим мотивуватиме Заходу доцільність збереження в Україні монопольного режиму одного проФФесора, з наявною гарантованою конституційною більшістю «тушок» у Верховній Раді до 2015 року, у противагу сценарію не прогнозованого розвитку подій після виборів 2012 року. Коли у вищому законодавчому органі буде чергове, тривале політичне протистояння, коли, наприклад, опозиція отримає переконливу перемогу, обере свого голову парламенту та керівника уряду – Тимошенко(?), міністром МВС стане Юрій Луценко(?), у противагу президенту Януковичу. І знову дежавю.  Повторення історії протистояння Ющенко-Тимошенко (2005р., 2007-2010р.р.) або Ющенко-Янукович (2007р.). Це може виявитися вагомим «аргументом-страшилкою» для Заходу. Ліпше «ручний», «кишеньковий», «обламаний» Янукович, з його стійкою конституційною більшістю і «стабільністю», а ніж нове протистояння та реванш, боротьба на взаємознищення і повний «дестабілізець», до 2015р, в центрі Європи.

 

         В підсилення своїх переконань, заради отримання підтримки Європи у боротьбі проти Росії, за перегляд газових угод і здешевлення вартості газу для України, Янукович може запропонувати Заходу кардинальне коректування своєї політики щодо співпраці з НАТО, шляхом внесення відповідних змін у закон «Про засади внутрішньої  та зовнішньої політики України», пообіцяти денонсувати «Харківські угоди»; відкрити доступ західним інвесторам до утворення Консорціуму по управлінню часткою ГТС України, в обмін на блокування Заходом російського проекту по будівництву «Південного потоку» в обхід України, або навпаки, Захід сам може погодитися допомогти в перегляді газових угод між Україною і Росією, в обмін на російську вимогу до Заходу погодити будівництво «Південного потоку»; обіцянки гарантованої відправки українських миротворців («гарматного м’яса», «біомаси»), у безмежній кількості, в усі «гарячі» точки планети, тощо…

 

        Наскільки це фантастика, а наскільки реальність, покаже час.

 

        Але логіка ймовірних політичних дій Януковича, у цей критичний для його режиму момент, мінімально зрозуміла і цілком прогнозована. Занадто глухий кут (як у Адамека, під час останнього бою з Кличком), аби сподіватися на широкий вибір шляхів уникнення невідворотно насуваючої політичної, економічної та особистої кар’єрної катастрофи.  Янукович сьогодні у такій самій ситуації «широти вибору», як у Кучми, в 2001році.    

 

 

 

Депутат

Івано-Франківської обласної ради,

голова фракції «Батьківщина»                                Юрій Романюк

      

      

 

                  м. Коломия

                       09.09.2011р.


12.09.2011 Юрій Романюк 1204 2
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1279
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2572
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2138
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2203
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6616 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2481 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

374

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1187

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1312

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1445
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

310
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

181
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

609
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

84
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26547
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

574
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10490 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

84
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

114
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

428
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

574
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

645