Анатолій Гриценко в Івано-Франківську: Теперішня економічна політика вбиває державу

 

 

Сьогодні в Івано-Франківську з робочим візитом перебуває лідер політичної сили «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

 

Головними темами розмови були політика України під час військової агресії з боку Росії, ключові реформи, які дійсно потрібні країні, взаємовідносини України і МВФ та багато іншого.

 

Під час зустрічі із журналістами політик наголосив, що бюджет 2018 року, який пропонує уряд прийняти депутатам, розроблений не для покращення життя людей, а для збагачення та утримання влади.

 

Тому, «Громадянська позиція» не буде його підтримувати.

 

«В цьому бюджеті закладено збільшення фінансування органів влади, як силового блоку, так і адміністрації президента, кабінету міністрів, Верховної ради на десятки відсотків. Натомість, фінансування важливих для людей статей пов’язаних з наукою , освітою, медициною та передовими технологіями тільки на відсотки. Знову дисбаланс не на користь народу. Тому ми не будемо голосувати за такий бюджет», - пояснив Анатолій Гриценко.

 

Лідер «Громадянської позиції» наголошує, що борг України перед Міжнародним валютним фондом продовжує зростати і сьогодні на плечі кожної простої української людини вже лягло майже 200 тисяч держборгу.

 

«Попри всі розмови про зростання ВВП, ви повинні розуміти, що це досягається через підвищення цін та набирання нових боргів і нічого більше. Вже межа державного боргу перейшла за два трильйони гривень. Якщо поділити ці гроші навіть на номінальну чисельність населення, які дає Держкомстат і не враховувати, що мільйони людей за кордоном, то на кожну середню українську родину припадає 200 тисяч гривень боргу вже зараз. І в проект бюджету і далі закладено збільшення боргів.»

 

Лише одна з чотирьох вимог МВФ відповідає інтересам України

 

Анатолій Гриценко вважає неприпустимими умовами, за якими МВФ готовий надати наступний транш. Зокрема йдеться про впровадження з 2018 року ринку земель, швидку приватизацію залишків державної власності та знову підняття ціни на газ для населення. Що ж стосується вимог МВФ про створення Антикорупційного суду - Громадянська позиція поділяє таку умову.

 

«На таких умовах нам співпраця з МВФ не потрібна», - заявив Гриценко.

 

Сьогодні країну залишає все більша кількість людей, які шукають кращого життя за кордоном. Натомість держава не займається створенням нових робочих місць, а влада робить все можливе, щоб напхати свої власні кишені.

 

«Ви бачите, якими темпами країну покидає здорова, працездатна частина населення, освічена працьовита молодь.Українці виїжджають родинами, селами, - без шансів на повернення. Тільки у Польщу – 1 мільйон 200 тисяч громадян за рік. Ярмарки проводять відкрито і забирають геть усіх від лікарів, інженерів-айтішників до людей, які просто фізично можуть працювати чорноробочими. Ось чому, проект бюджету та всі інші реформи влада повинна прив’язувати до потреб людей, а не давати якісь відірвані від усвідомлення показники зростання ВВП.

Гройсман чи Порошенко мав прийти в парламент і сказати: «Ось ці пропозиції податкового характеру, дерегуляторного, бюджетного в пакеті дають можливість в 2018 році створити 900 тисяч нових робочих місць і представити розбивку по областях. Тоді це стає завданням для всієї системи виконавчої влади і тоді про щось можна звітувати наприкінці року. Тоді люди не поїдуть у Польщу чи ще далі. Цього не робиться і навіть не планується, натомість діють ті механізми, які працюють на олігархат. Далі стискається ярмо заборгованості, а народ їде геть з такої держави».

 

Держава не виконує ключові функції - безпеки і справедливості

 

На його думку, несправедливість особливо гостро відчувається в українських судах.

 

«Підніміть руки  хто в цій залі вірить, що після всіх судових реформ, які були проведені, можна піти в наш суд і захистити без хабара своє право, свою власність? Немає! На цьому можна поставили крапку. Тобто функцію справедливості держава не забезпечує», - наголосив лідер «Громадянської позиції».

 

«Безпека в широкому сенсі – це захист миру та цілісності держави, захист урожаю фермера від рейдерів та захист бізнесу від свавілля чиновників, захист банківських заощадження від знецінення, збереження спокою і життя людей на вулицях від злодіїв і злочинців, безпека на дорогах, якісні продукти харчування, вчасна медична допомога тощо. Однак ця функція також не виконується і відповідальність за це лежить на Президентові. Люди незахищені - будуть вчитися захищатися самі. Особливо зараз, коли в країні повно зброї. Якщо влада не схаменеться, буде дуже спекотно. На всіх рівнях – від Києва до областей.

Зараз багато створено організацій: і НАЗК, і НАБУ, тепер хочуть створити антикорупційні суди. Це правильно. Рано чи пізно вони спрацюють. Проте, щоб викорінити корупцію, потрібна воля. Це може зробити лише одна людина - сильний президент», - зауважує Анатолій Гриценко.


16.11.2017 2037 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1444
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2990
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1043
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1093
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1110 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3293 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати і одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

84

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1008

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

843

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

381
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

219
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2405
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1186
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

494
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15116
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7419
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

853
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

417
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

326
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

414
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

700
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1157