Сьогодні, 7 листопада, Комітет виборців України презентував в Івано-Франківську дослідження підсумків роботи Верховної Ради за три роки.
Станом на 1 листопада у ВРУ зареєстровано 10 327 законопроектів, що є рекордним показником в історії українського парламентаризму. Із них 5 851 – проекти законів.
«Народні депутати восьмого скликання стали рекордсменами за кількістю зареєстрованих законопроектів. При цьому варто розуміти, що абсолютну більшість законопроектів подали народні депутати. Парадокс Верховної Ради у тому, що велика кількість цих законопроектів не є позитивом. Це можна сказати антирекорд. Тобто комітети буквально завалені законопроектами. У нас парламент нагадує певним чином конвеєр законопроектів, і на жаль, велика кількість з них неякісні. Це безумовно уповільнює саму роботу парламенту. Лише 12% законопроектів стають законами», - зазначив аналітик ВГО КВУ Денис Рибачок.
За його словами, така велика кількість законопроектів є самопіаром для нардепів.
«У Верховній Раді прийшли до того, що більше 30 депутатів уже зареєстрували понад 100 законопроектів за три роки. Кожен другий законопроект отримує негативні висновки. Тобто більшість законопроектів неповноцінні, а дуже часто законодавче сміття», - каже Денис Рибачок.
Найпродуктивнішим законодавцем є Президент України, законопроекти якого найчастіше приймаються Верховною Радою, аніж ініціативи уряду чи нардепів.
За три роки Президент вніс до Верховної Ради 131 проект закону, з яких 76% були прийняті та наразі стали діючими законами.
Натомість із законопроектів уряду лише 23% стали законами, щодо законопроектів від народних обранців – законами стали лише 7% із поданих.