Як рука прокурора руку слідчого миє (документ)

 

Повертаюсь до надрукованого Депутатського звернення Юрія Романюка, адресованого Прокурору області О.Каліфіцькому та начальнику ОУ УМВС в області, стосовно безпідставного, з ознаками явного перевищення своїх службових повноважень, дій заступника начальника слідчого управління Бурак С.І., щодо затримання на три доби підозрюваного бізнесмена гр. Костянтина Бородайка,  та вимог прокурора обвинувачення у судовому засіданні, застосувати до затриманого міру запобіжного заходу – утримання під вартою 2 місяці(!), на що суд НЕ погодився, а обмежився лише грошовою заставою, мною отримано відповіді з прокуратури області та слідчого управління ОУ УМВС в області.

 

Тішить, що за відповіддю начальника слідчого управління В.В.Ільчишина слідує, що «працівниками слідчого управління…розглянуто Ваше звернення…». Я так розумію, що начальник зібрав рядових працівників, і вони колективно розглянули моє звернення, щодо законності та адекватності дій самого начальника і його заступника Бурака С.І., які інспірували кримінальну справу проти бізнесмена? Дуже вражаюча картина. Головне, що в ЦЕ, з розбігу, щиро віриться!

 

З відповіді слідує, що слідчим «за фактом» порушена кримінальна справа, «за ознаками вчинення ним злочинів» -  пред’явлено обвинувачення.

 

А, «враховуючи наявність достатніх підстав, затримано на підставі ст.ст. 106, 115 та 155 КПК України». Богу дєкувати статей вистачає.

 

Щодо дій самих слідчих, то  «проведеною перевіркою порушень вимог КПК під час затримання НЕ встановлено. На даний час досудове слідство у кримінальній справі триває».

 

Отут, у мене, як депутата, та членів постійної комісії обласної ради з захисту прав людини, законності та правопорядку питання є, до слідчих і прокурорів, всіх рівнів.

 

1. Якою «перевіркою» доведено «факт нанесення матеріальних збитків на суму 1,3 млн. грн.»? Хто цей експерт, його реквізити, прізвище, освіта, кваліфікація, яку має ліцензію, якій його фаховий рівень, коли і з ким він проводив експертизу в спірному приміщенні, в присутності кого, де цей акт, протокол, методика застосування підрахунків завданих збитків, хто взагалі встановив, що ремонтні роботи це збитки? Як ви кваліфікували ці дії – «шахрайством»?  Який кримінально-процесуальний зв’язок між «капітальним ремонтом, реконструкцією» та «завданими збитками» і «шахрайством»? Що з цього всього «перевірила» обласна прокуратура? Кого ви так цинічно обманюєте?  По суті запитань – жодної письмової відповіді!

 

2. Чому прокуратура і слідчі, ще перебуваючи в зародку «досудового слідства», «яке триває», на підставі сумнівних «висмоктаних зі стелі» процесуальних аргументів, які безпідставно перекваліфіковують «за фактом», «за ознаками вчинення ним злочинів», «враховуючи наявність достатніх підстав», так довго проводите (ще й до сьогодні) ДОСУДОВЕ  СЛІДСТВО? Адже, у вас є «наявність достатніх підстав», «оцінка завданих збитків в сумі 1,3 млн.грн», «факти», «достатні ознаки»?  Чому справа досі ще не в суді?

 

3. А якщо ви, прокуратура і слідство, так довго проводите «досудове слідство», яке не здатні «зліпити до купи», бо реально і об’єктивно не має підстав і доказів, будь-яких фактів злочину, доведеного шахрайства, доведеного судом(!) заволодіння чужим майном, а не слідчим у кабінеті, і саме тому, не здатні передати кримінальну справу до суду, то навіщо ви застосовуєте проти обвинуваченого, на якого за законами України поширюється презумпція невинуватості, до остаточного рішення суду, яке набрало законної сили, (який не вчиняв злочинів проти людяності, проти особи, не вбивав, не насилував, не калічив), а якого лишень підозрюєте «за фактом», у можливому вчиненні злочину, вимагаєте від суду першочергово підозрюваного бізнесмена «посадити», позбавити його будь-яких належних засобів юридичного захисту і доказів своєї невинуватості, а потім місяцями фальшуєте під «закритого», т.зв. «докази» кримінального злочину?

 

4. Які, у вас були зібрані «вагомі» аргументи, «факти» і «достатні підстави», затримувати громадянина України на три доби, і вимагати від суду ще 2 місяця його попереднього ув’язнення? Чому просто не вибачилися? Право, надане державою Україна, слідчим і прокурорам, у виняткових випадках, при наявності беззастережних підстав і доказів, за вчинення тяжких злочинів проти особи чи держави, передбачає/допускає, але НЕ ЗОБОВ’ЯЗУЄ, і НЕ ВИМАГАЄ, від слідчого і прокурора обов’язкового тотального, масштабного, застосування запобіжного заходу попереднього ув’язнення (взяття під варту), на три доби, а за рішенням суду на два місяця, проти всіх підозрюваних, у банальному господарському спорі двох бізнесових структур. Інтересів держави у цьому спорі НЕ МАЄ! Шкоди, матеріальних втрат, заподіяних інтересам держави, теж НЕ МАЄ! То яку, і в інтересах кого, яких третіх осіб, зайняла прокуратура області та слідство позицію?

 

5. Ви застосовуєте норму права, ст.ст. 106, 115, 155 КПК України - НЕ АДЕКВАТНО, відверто ПО САДИСТСЬКІ, З ЧІТКО ВИРАЗНИХ МОТИВІВ ВЛАСНОЇ КОРУМПОВАНОЇ ЗАЦІКАВЛЕНОСТІ -  ЗДЕРТИ ХАБАР ЗА ПОДАЛЬШЕ ЗВІЛЬНЕННЯ ПІДСУДНОГО З ПІД ВАРТИ, ТА ЗАКРИТТЯ СПРАВИ, З РІЗНИХ МОТИВІВ!

 

6. У мільйонів громадян України  Є дозвіл на зберігання та носіння зброї. Але право зберігати і носити зброю НЕ ДАЄ ПРАВО І ВИПРАВДАННЯ ЗА НЕАДЕКВАТНЕ ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ, І НЕ ЗВІЛЬНЯЄ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ!

 

А зловживання вами (слідчими і прокуратурою) ст.ст. 106, 115, 155 КПК України, це та «ЗБРОЯ», яку ви щоденно, безкарно, масово, застосовуєте проти людини - АБСОЛЮТНО НЕАДЕКВАТНО!

 

Впевнений, що довільне тлумачення прокуратурою області, його керівництвом, рішень Конституційного суду та законів, щодо заборони будь-кому зі сторони, втручатися в дії слідчих, стосовно конкретних кримінальних справ, має рацію лишень тоді, коли депутати вимагали би від слідчих чи прокурорів конкретних дій або вчинків, а у нас є претензії до вас, у підозрі корумпованого, неадекватно застосування права, порушення вами прав людини, захист яких не має навіть національних кордонів країн-порушників, перевищення вами службових повноважень, незаконне інспірування та фальсифікація конкретних кримінальних справ, свідоме злочинне силове намагання позбавити права захисту від кримінального переслідування беззахисних підозрюваних. А це, НЕ одно й ТЕ саме. Тут, ми мовчати не будемо! Ви не дали в своїй письмовій відповіді на Депутатське звернення жодної відповіді ПО СУТІ звернення. А написали черговий твір на вільну тему, що перевіркою встановлено, що все в межах закону, а вам депутатам - бажано не пхати свого носа в наші приватно-бізнесові справи.

 

Ваш президент подав на розгляд громадськості законопроект з гуманізації та прозорості, зрівняння всіх сторін в процесуальних правах, новий Кримінально-процесуальний кодекс. В якому обмежується норма тимчасового затримання підозрюваного з 72 годин, до 24 годин. За поданням вашого президента, Верховна Рада України, гуманізувала кримінальну відповідальність, з близько 20 статей КК, за економічні та майнові злочини. Портнов і Пшонка на всіх теле-шоу країни піарять нову гуманістичну політику президента, покликану припинити свавілля прокуратури і слідчих (тобто і вас в тому числі, а можливо в-першу чергу), а ви… відкрито і демонстративно, організовано її саботуєте, свідомо і навмисно нехтуєте. Чи він теж, своїми рекомендаціями, щодо гуманізації, втручається у конкретну кримінальну справу?

 

Всій Європі, США, країнам світу, ЄС, ПАРЄ, ОБСЕ, НАТО… відомі методи «законності» досудового слідства, конкретно: Каліфіцького, Войченка, Гріщенка, ролі і місця цих кадрів Генеральної прокуратури, в фальшуванні конкретних кримінальних справ, інспірованих режимом Януковича, проти Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, Валерія Іващенка. Всім відомі зібрані вами докази, датовані «31 квітня». Відомі ваші «експертизи» та фах «експертів» в цих справах.

       

Ви не сховаєтеся від відповідальності за сумнівним перекручуванням суті та змісту «вибіркового застосування»  рішень Конституційного суду та законів. Не закриєте рота депутатам.

 

Прикарпаття, - вам не Київ, не Одеса, не Донецьк, і навіть не Єнакієво!

         

Предметом розгляду вчинених вами правопорушень стане чергове засідання Івано-Франківської обласної ради.     

 

 

Депутат обласної ради,

голова фракції «Батьківщина»                    Юрій Романюк

 

 

 

 


08.03.2012 Юрій Романюк 1680 14
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3702
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12236 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2501
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2359
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3329
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5367

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

1192

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1594

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2129

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1824
28.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

390
24.05.2024

Посівна кампанія в Івано-Франківській громаді в розпалі.   

297
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

420
24.05.2024

Цьогоріч Молитовний сніданок відбувся під гаслом “Незламність. Віра. Стійкість”.  

793
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9322
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1136
27.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21027
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

219
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

388
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

851
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

1631 11