Як рука прокурора руку слідчого миє (документ)

 

Повертаюсь до надрукованого Депутатського звернення Юрія Романюка, адресованого Прокурору області О.Каліфіцькому та начальнику ОУ УМВС в області, стосовно безпідставного, з ознаками явного перевищення своїх службових повноважень, дій заступника начальника слідчого управління Бурак С.І., щодо затримання на три доби підозрюваного бізнесмена гр. Костянтина Бородайка,  та вимог прокурора обвинувачення у судовому засіданні, застосувати до затриманого міру запобіжного заходу – утримання під вартою 2 місяці(!), на що суд НЕ погодився, а обмежився лише грошовою заставою, мною отримано відповіді з прокуратури області та слідчого управління ОУ УМВС в області.

 

Тішить, що за відповіддю начальника слідчого управління В.В.Ільчишина слідує, що «працівниками слідчого управління…розглянуто Ваше звернення…». Я так розумію, що начальник зібрав рядових працівників, і вони колективно розглянули моє звернення, щодо законності та адекватності дій самого начальника і його заступника Бурака С.І., які інспірували кримінальну справу проти бізнесмена? Дуже вражаюча картина. Головне, що в ЦЕ, з розбігу, щиро віриться!

 

З відповіді слідує, що слідчим «за фактом» порушена кримінальна справа, «за ознаками вчинення ним злочинів» -  пред’явлено обвинувачення.

 

А, «враховуючи наявність достатніх підстав, затримано на підставі ст.ст. 106, 115 та 155 КПК України». Богу дєкувати статей вистачає.

 

Щодо дій самих слідчих, то  «проведеною перевіркою порушень вимог КПК під час затримання НЕ встановлено. На даний час досудове слідство у кримінальній справі триває».

 

Отут, у мене, як депутата, та членів постійної комісії обласної ради з захисту прав людини, законності та правопорядку питання є, до слідчих і прокурорів, всіх рівнів.

 

1. Якою «перевіркою» доведено «факт нанесення матеріальних збитків на суму 1,3 млн. грн.»? Хто цей експерт, його реквізити, прізвище, освіта, кваліфікація, яку має ліцензію, якій його фаховий рівень, коли і з ким він проводив експертизу в спірному приміщенні, в присутності кого, де цей акт, протокол, методика застосування підрахунків завданих збитків, хто взагалі встановив, що ремонтні роботи це збитки? Як ви кваліфікували ці дії – «шахрайством»?  Який кримінально-процесуальний зв’язок між «капітальним ремонтом, реконструкцією» та «завданими збитками» і «шахрайством»? Що з цього всього «перевірила» обласна прокуратура? Кого ви так цинічно обманюєте?  По суті запитань – жодної письмової відповіді!

 

2. Чому прокуратура і слідчі, ще перебуваючи в зародку «досудового слідства», «яке триває», на підставі сумнівних «висмоктаних зі стелі» процесуальних аргументів, які безпідставно перекваліфіковують «за фактом», «за ознаками вчинення ним злочинів», «враховуючи наявність достатніх підстав», так довго проводите (ще й до сьогодні) ДОСУДОВЕ  СЛІДСТВО? Адже, у вас є «наявність достатніх підстав», «оцінка завданих збитків в сумі 1,3 млн.грн», «факти», «достатні ознаки»?  Чому справа досі ще не в суді?

 

3. А якщо ви, прокуратура і слідство, так довго проводите «досудове слідство», яке не здатні «зліпити до купи», бо реально і об’єктивно не має підстав і доказів, будь-яких фактів злочину, доведеного шахрайства, доведеного судом(!) заволодіння чужим майном, а не слідчим у кабінеті, і саме тому, не здатні передати кримінальну справу до суду, то навіщо ви застосовуєте проти обвинуваченого, на якого за законами України поширюється презумпція невинуватості, до остаточного рішення суду, яке набрало законної сили, (який не вчиняв злочинів проти людяності, проти особи, не вбивав, не насилував, не калічив), а якого лишень підозрюєте «за фактом», у можливому вчиненні злочину, вимагаєте від суду першочергово підозрюваного бізнесмена «посадити», позбавити його будь-яких належних засобів юридичного захисту і доказів своєї невинуватості, а потім місяцями фальшуєте під «закритого», т.зв. «докази» кримінального злочину?

 

4. Які, у вас були зібрані «вагомі» аргументи, «факти» і «достатні підстави», затримувати громадянина України на три доби, і вимагати від суду ще 2 місяця його попереднього ув’язнення? Чому просто не вибачилися? Право, надане державою Україна, слідчим і прокурорам, у виняткових випадках, при наявності беззастережних підстав і доказів, за вчинення тяжких злочинів проти особи чи держави, передбачає/допускає, але НЕ ЗОБОВ’ЯЗУЄ, і НЕ ВИМАГАЄ, від слідчого і прокурора обов’язкового тотального, масштабного, застосування запобіжного заходу попереднього ув’язнення (взяття під варту), на три доби, а за рішенням суду на два місяця, проти всіх підозрюваних, у банальному господарському спорі двох бізнесових структур. Інтересів держави у цьому спорі НЕ МАЄ! Шкоди, матеріальних втрат, заподіяних інтересам держави, теж НЕ МАЄ! То яку, і в інтересах кого, яких третіх осіб, зайняла прокуратура області та слідство позицію?

 

5. Ви застосовуєте норму права, ст.ст. 106, 115, 155 КПК України - НЕ АДЕКВАТНО, відверто ПО САДИСТСЬКІ, З ЧІТКО ВИРАЗНИХ МОТИВІВ ВЛАСНОЇ КОРУМПОВАНОЇ ЗАЦІКАВЛЕНОСТІ -  ЗДЕРТИ ХАБАР ЗА ПОДАЛЬШЕ ЗВІЛЬНЕННЯ ПІДСУДНОГО З ПІД ВАРТИ, ТА ЗАКРИТТЯ СПРАВИ, З РІЗНИХ МОТИВІВ!

 

6. У мільйонів громадян України  Є дозвіл на зберігання та носіння зброї. Але право зберігати і носити зброю НЕ ДАЄ ПРАВО І ВИПРАВДАННЯ ЗА НЕАДЕКВАТНЕ ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ, І НЕ ЗВІЛЬНЯЄ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ!

 

А зловживання вами (слідчими і прокуратурою) ст.ст. 106, 115, 155 КПК України, це та «ЗБРОЯ», яку ви щоденно, безкарно, масово, застосовуєте проти людини - АБСОЛЮТНО НЕАДЕКВАТНО!

 

Впевнений, що довільне тлумачення прокуратурою області, його керівництвом, рішень Конституційного суду та законів, щодо заборони будь-кому зі сторони, втручатися в дії слідчих, стосовно конкретних кримінальних справ, має рацію лишень тоді, коли депутати вимагали би від слідчих чи прокурорів конкретних дій або вчинків, а у нас є претензії до вас, у підозрі корумпованого, неадекватно застосування права, порушення вами прав людини, захист яких не має навіть національних кордонів країн-порушників, перевищення вами службових повноважень, незаконне інспірування та фальсифікація конкретних кримінальних справ, свідоме злочинне силове намагання позбавити права захисту від кримінального переслідування беззахисних підозрюваних. А це, НЕ одно й ТЕ саме. Тут, ми мовчати не будемо! Ви не дали в своїй письмовій відповіді на Депутатське звернення жодної відповіді ПО СУТІ звернення. А написали черговий твір на вільну тему, що перевіркою встановлено, що все в межах закону, а вам депутатам - бажано не пхати свого носа в наші приватно-бізнесові справи.

 

Ваш президент подав на розгляд громадськості законопроект з гуманізації та прозорості, зрівняння всіх сторін в процесуальних правах, новий Кримінально-процесуальний кодекс. В якому обмежується норма тимчасового затримання підозрюваного з 72 годин, до 24 годин. За поданням вашого президента, Верховна Рада України, гуманізувала кримінальну відповідальність, з близько 20 статей КК, за економічні та майнові злочини. Портнов і Пшонка на всіх теле-шоу країни піарять нову гуманістичну політику президента, покликану припинити свавілля прокуратури і слідчих (тобто і вас в тому числі, а можливо в-першу чергу), а ви… відкрито і демонстративно, організовано її саботуєте, свідомо і навмисно нехтуєте. Чи він теж, своїми рекомендаціями, щодо гуманізації, втручається у конкретну кримінальну справу?

 

Всій Європі, США, країнам світу, ЄС, ПАРЄ, ОБСЕ, НАТО… відомі методи «законності» досудового слідства, конкретно: Каліфіцького, Войченка, Гріщенка, ролі і місця цих кадрів Генеральної прокуратури, в фальшуванні конкретних кримінальних справ, інспірованих режимом Януковича, проти Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, Валерія Іващенка. Всім відомі зібрані вами докази, датовані «31 квітня». Відомі ваші «експертизи» та фах «експертів» в цих справах.

       

Ви не сховаєтеся від відповідальності за сумнівним перекручуванням суті та змісту «вибіркового застосування»  рішень Конституційного суду та законів. Не закриєте рота депутатам.

 

Прикарпаття, - вам не Київ, не Одеса, не Донецьк, і навіть не Єнакієво!

         

Предметом розгляду вчинених вами правопорушень стане чергове засідання Івано-Франківської обласної ради.     

 

 

Депутат обласної ради,

голова фракції «Батьківщина»                    Юрій Романюк

 

 

 

 


08.03.2012 Юрій Романюк 1343 14
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

542
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1188
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2690
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1084
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1328
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2709

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1043

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1609 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1853

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1934
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

124
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

459
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

668
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

203
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

752
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

650
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

852
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

465
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

141
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

335
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

450
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

564