Або ми встаємо на військові «рейки», або потрібно змінювати підхід: як мобілізація вплинула на роботу бізнесу

Об'єднатись заради добробуту та якісного життя — такою є мета Бізнес Асоціації Івано-Франківська, яку заснували торік.

Щоб дізнатись більше, як бізнесу вистояти в сучасних умовах та як на нього вплинула мобілізація, журналістка Фіртки поспілкувалась з Головою Правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Андрієм Семанівим


Економічний тил, безсумнівно, важливий. Разом з тим, потребує розв'язання питання із призовом та бронюванням працівників. 

Як мобілізація вплинула на роботу бізнесу?


Це запитання — одне з найкритичніших. Держава наголошує на тому, аби бізнес працював, сплачував податки. Але, як можна працювати, якщо в тебе призивають на службу ключових працівників? Тому ми неодноразово зустрічались з обласною військовою адміністрацією по цьому питанню та звертали увагу щодо неможливості такого підходу до бізнесу.

Ми розуміємо, що Україну необхідно захищати, й що необхідна ротація воїнів, але потрібне розуміння — або ми закриваємо бізнес й встаємо на військові «рейки», або потрібно змінювати підхід та правила гри.

Тилова область — це велика відповідальність. Без роботи підприємств, магазинів, закладів сфери обслуговування нам буде складно допомагати захисникам і тим областям, які найбільше постраждали від війни.

Важливо враховувати, що суттєвий рівень мобілізації ключових фахівців та робітників викликає проблеми у виробничому процесі та іноді навіть ставить бізнес на межу виживання. У цьому випадку треба шукати баланс між військовим обов'язком та необхідністю працювати в тилу.

Як бізнесу вистояти, адже чимало лишилися без критичних спеціалістів?


Сьогодні варіантів небагато. Намагаємось активно шукати, оперативно навчати та набирати фахівців на заміну призваним на захист України.


Ресоціалізація українських військовослужбовців через підтримку бізнес-ініціатив. Як це працює та як підтримати захисників, які демобілізувались?


Ми неймовірно вдячні українським воїнам за боротьбу та звільнення України від загарбників, та дуже чекаємо всіх працівників до повернення на робочі місця.

З питанням повернення демобілізованих ветеранів вже зіштовхнулись учасники Асоціації, а з контрнаступом та в результаті перемоги України — це питання набуде великих розмірів.

Ми маємо вже готуватись для допомогти ветеранам якнайзручніше повернутись на свої робочі місця, а також підготувати власні робочі колективи. Саме тому ми проводили зустрічі робочої групи серед учасників БАІФ на тему «Адаптація ветеранів війни до професійного життя».

На зустрічі представники АТ «Прикарпаттяобленерго» презентували власні напрацювання з 2014 року по цьому важливому питанню.

В результаті зустрічі виділили п'ять основних векторів:

  1. Ментальне здоров’я ветерана.
  2. Фізичний стан ветерана.
  3. Адаптивність ветерана до цивільного життя та роботи.
  4. Професійний та особистісний розвиток ветерана.
  5. Підготовка робочого колективу.

Далі з опрацьованими та структурованими матеріалами ми провели зустріч з заступником міського голови Олександром Левицьким (Департамент соціальної політики виконкому — ред.), керівником новоствореного комунального закладу «Дім Воїна» та директором всеукраїнської спілки ветеранів російсько-української війни «Східний фронт».

Учасники зустрічі обговорили стан справ по цьому питанню, обмінялись актуальною інформацією та напрацюваннями, подальшими планами у створенні єдиного центру допомоги ветеранам на базі «Дому воїна». Також, представники БАІФ презентували та передали опрацьовані матеріали відповідальним посадовим особам.

Сподіваємось, що надані матеріали підсилять роботу даних державних органів та допоможуть у наданні такої важливої допомоги демобілізованим воїнам та покращать їх адаптацію до професійного життя на робочих місцях.

Більше читайте у матеріалі.03.10.2023 4107
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3369
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11826 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2216
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2099
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3063
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5065

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

809

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1350

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1874

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1593
24.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

110
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1980
24.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

128
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9051
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

888
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

971
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20762
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

108
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

623
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

898 4
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

979 1