80% дітей-переселенців: як наразі функціонує Івано-Франківська обласна дитяча лікарня (ВІДЕО)

80% дітей, які перебувають в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні, — з регіонів України, де тривають бойові дії.

Про це Суспільному розповів генеральний директор медзакладу Тарас Мельник, передає Фіртка.

За його словами, на лікуванні у медичній установі найбільше дітей лежать із COVID-19, респіраторними захворюваннями та пневмоніями. Усіх пацієнтів на 100% забезпечують ліками.

У медзакладі під час воєнного стану призупинили надання планової медичної допомоги, каже Тарас Мельник. Однак, з його слів, за необхідності медики продовжують оперувати важкохворих дітей.

Зараз хірургічне відділення заповнене на 50%. Станом на 23 березня на стаціонарному лікуванні перебувають 180 пацієнтів. Серед них є діти із Херсонської, Луганської, Донецької, Запорізької та Київської областей.

«На приймальному відділенні діти до трьох років отримують памперси, дезрозчини, вологі серветки та додаткове харчування.

Медикаментами ми забезпечені, але є проблема з деякими антибіотиками, тому що наші фармацевтичні заводи в Києві та Харкові зараз не працюють. Але всі дороговартісні препарати у лікарні є», — розповів Тарас Мельник.

Допомагають забезпечувати необхідними медикаментами обласну дитячу лікарню у час війни іноземні волонтери та благодійні фонди, розповідає лікарка-пульмонологиня Марія Кук. За її словами, 22 березня медзаклад отримав гуманітарний вантаж з Австрії.

«Нам доправили 800 кг допомоги. Це є медикаменти, розхідні матеріали, перев’язувальні. Найважливіше з ліків, що ми отримали, — антибіотики, препарати інсуліну, гормони щитовидної залози.

Зараз вони — у дефіциті в Україні, тому єдиний спосіб їх отримати — замовляти з-за кордону. Антибіотики нам передали різних груп — ін’єкційні та пероральні», — каже лікарка.

У пульмонологічному відділенні обласної дитячої лікарні зараз перебувають 12 дітей. Усього тут є 35 ліжок, розповідає завідувачка відділення Моніка Макян. За її словами, більшість пацієнтів – діти з інших областей. Їх госпіталізували в лікарню із пневмоніями або COVID-19.

«Дехто був в укритті кілька ночей. Вони переохолоджувалися і приїхали до нас вимученими, виснаженими та зі зневодненням. Діти були з високою температурою.

Звісно, що вдома вже не чекали, а одразу лягали до нас на стаціонарне лікування. У нашій лікарні не тільки діти перебувають, а і їхні батьки. Інколи не хочуть спілкуватися через горе, яке їх спіткало.

Та, коли діткам стає краще, то батьки вже посміхаються, більше говорять. Вони виходять з того стресового стану», – пояснює завідувачка.

На стаціонарному лікуванні в обласній лікарні перебуває Марина Котельнікова разом із тримісячною донечкою Алісою. Жінка розповідає, що до Івано-Франківська приїхала з Києва. Через обстріли в Оболонському районі їй довелося тікати до безпечного місця.

«Було страшно, було багато сирен. Ми мусили завжди спускатися до підвалу. А там – холодно. Було страшно за життя дитини, тому що війська РФ підбиралися все ближче.

Тому ми мали поїхати. Власне, так опинилися у Франківську. Дитина захворіла, і ми одразу прийшли до лікарні, бо була висока температура», – розповіла жінка.

За словами генерального директора Тараса Мельника, з обласної дитячої лікарні передають ліки, засоби гігієни та інші необхідні речі до регіонів України, де тривають бойові дії. Також необхідні медикаменти відправляють й військовим на передову.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Водночас українцям пояснюють, що звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, — означають попереджувальний сигнал «Увага всім». Розповідаємо, що треба робити, почувши такий сигнал.
Що було раніше?
21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

Окупанти деморалізовані: рашист просить допомоги у ворожок, щоб вижити (ВІДЕО)

Помирають не лише від зброї ворога: в яких аптеках на Івано-Франківщині можна отримати інсулін

Почався хаос. Російські загарбники шукають будь-який спосіб потрапити в госпіталь (ВІДЕО)


Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17431
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1578
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1122
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2164
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3704
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1410

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1823

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

592

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1215

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1370
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

713
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24318
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

571
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

534
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

679
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1574
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

735
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7765
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

692
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1817 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

671
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

578