5 неповторних місць в Україні, куди потрібно потрапити в жовтні (фото)

 

Кожної осені ми згадуємо, що було б чудово виїхати в ліс – не так на гриби, ні – просто подихати «димами і туманами». Але якщо на гриби – теж непогано. А ще було б добре з’їздити в якесь старе місто (але щоб без віз!) На кілька днів – поки тепло і дерева такі гарні. І обов’язково продегустувати нове вино – червоне сухе, щоб потім, побачивши його на прилавку, говорити: «А ми ж пили його восени». Про те, що варто побачити, куди поїхати і що спробувати в жовтні – в добірці bit.ua.

 

Екскурсія на ферму сирів

49f23918c5981acbed4e3e69d8b5bedf-e1444211116812

Восени хочеться до землі: про це знають європейські інтелектуали і тримають курс на Нормандію – дегустувати брі і впиватися сидром. Ми вважаємо, що підтримувати нашого виробника теж приємно, особливо, якщо мова про ферму сирів. Саме така – «Бабині кози» – розташувалася всього в двох годинах їзди від Києва.

По-перше, тут красиво: ліс, річка, поля, маленькі козенята підвищують рівень “мімішності”.

Можна просто приїхати на прогулянку, можна – на дегустацію молока, сирів і кумису. Крім того, зовсім поруч знаходиться і грибна ферма – якщо вже ви перед поїздкою публічно заявите в соцмережах, що їдете за грибами.

Прогулянка по Софіївці

Цей парк – найкрасивіший в Україні. Напевно ви вже не раз обіцяли заїхати сюди навесні, коли все цвіте, або влітку, щоб влаштувати пікнік на галявині. Але якось все не виходило, так? Тоді саме час виправити цю помилку і вирушити в парк, де кожна композиція і скульптура ілюструє поеми Гомера «Одіссея» і «Іліада».

А ще тут багато любові – в повітрі, в дрібницях оформлення, в самій атмосфері Софіївки. Адже парк був створений графом Потоцьким на честь своєї коханої – гречанки Софії. Що ж, слід визнати, таке визнання в почуттях гідне поваги – це вам не черговий сопливий напис на асфальті під будинком дами серця.

Шоу аеростатів в Кам’янці-Подільському

amazing_dawn_06-e1444211397874

Чому такий ажіотаж біля повітряних куль? Бо ж в Україні на них літають ще з 1784-го! Чому Кам’янець-Подільський? Звідси і був здійснений перший політ аеростата. А ось фінал Кубка України з повітроплавання +2015 розпочався вчора, але триватиме до 11 жовтня.

У вас є можливість не тільки насолодитися видовищем десятків величезних куль небі, але і політати на одній з них. Родзинка фестивалю цього року – вечірнє світіння аеростатів: шоу, під час якого кулі, як китайські ліхтарики, будуть витати в сутінках, створюючи незабутні картини.

Свято сира і вина

1443776730_krasnoe-vino2

А ви взагалі давно були у Львові? Якщо вже й не згадати, то саме час влаштувати побачення з містом – адже восени воно закохує в себе по-новому.

А якщо ви гурман, беріть курс на Гастрономічний фестиваль «Свято сиру і вина», який пройде тут вже в 6-й раз.

Традиційно будуть чавити виноград (як Челентано в «Приборкання норовливої»!), Робити молоде вино, відправляти «винні листівки» поштою і, звичайно ж, дегустувати.

Кам’яне село

14

Якщо слава мисливця за старовиною не дає вам спокою, відправляйтеся в Кам’яне село – унікальний геологічний заказник у Житомирській області. Величезні, порослі мохом, валуни розкинулися по недоторканій території лісу.

Ця місце вважається містичним: один з каменів залишається теплим будь-який сезон року. А легенда свідчить, що камені – це люди, покарані вищими силами за свою жадібність. Неофіційні джерела свідчать, що це місце пригледів собі екс-гарант, плануючи облаштувати там друге Межигір’я, але не встиг.


14.10.2015 2261 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1728
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

857
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

942
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2030
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3527
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2436 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

767

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

670

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

643

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

661
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10308
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1156
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5227
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

969
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2766
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1152
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

365
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

680
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

587
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

632
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

986 2